Prezydent Andrzej Duda został wygwizdany przez mieszkańców Wrocławia!

Prezydent Andrzej Duda został wygwizdany przez mieszkańców Wrocławia!

Prezydent Andrzej Duda znowu musiał mówić podniesionym głosem i pokrzykiwać.  Tym razem powodem nie był jednak nadmiar negatywnego emocji, ale wrzawa, jaka panowała podczas spotkania z mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska.

 

Zgromadzeni ludzie, w większości, byli negatywnie nastawieni do prezydenta z PiS. Większość z nich gwizdała i buczała w jego stronę oraz wznosiła antyrządowe hasła. Ludzie krzyczeli m.in. „wyPAD”, „marionetka” i „precz z Kaczorem dyktatorem”. Przerażony Duda zupełnie wypadł z wiecowego rytmu i zaczął mówić bez składu.

Polityk kilkukrotnie wracał do deklaracji o tym, że jest człowiekiem „stabilnym”. Stabilność ta ma, rzekomo, gwarantować kontynuowanie dotychczasowego kursu. Przykładem tej „stabilności” ma być propozycja zmiany Konstytucji RP w ten sposób, by broniła „polskiej rodziny” przed seksualnymi edukatorami i ruchem LGBT.

 

Duda grzmiał, że doprowadzi do tego, iż wszelkie stowarzyszenia nie będą miały wstępu do szkół (oko.press podało, że już tak jest od ponad trzech lat… – aut.). Wspomnianymi organizacjami są zapewne te powiązane z mniejszościami. Konserwatysta zapowiedział też zapisanie w Konstytucji zakazu adopcji dzieci przez homoseksualistów – stwierdził przy tym, że liczy na poparcie posłów PO i PSL.

Zgromadzone na wiecu osoby o postulatach prezydenta dowiedziały się z mediów. Krzyk jego przeciwników był bowiem tak wielki, że kolejne zdania polityka „rozpływały” się w nim. Hałas słyszalny był nawet w relacji w TVP.

Policja – jak podaje „Gazeta Wrocławska” – chce ukarać organizatorów wieców prezydenta i jego przeciwników z dolnośląskiego ruchu demokratycznego. Dlaczego? Liczba uczestników zgromadzeń wynosiła bowiem więcej niż 150 osób, co jest sprzeczne z postanowieniami służb dot. manifestacji w czasie pandemii COVID-19.

Skierujemy wniosek do sądu o ukaranie organizatorów dwóch zgromadzeń za przekroczenie liczby uczestników” – zapowiedział rzecznik dolnośląskiej policji.

Co ciekawe, podobna sytuacja miała miejsce w dolnośląskim mieście Trzebnica. Liczba uczestników wiecu prezydenta również przekroczyła tam 150 osób i sprawą zajęła się policja. To jednak nie koniec kampanijnych niespodzianek.

Podczas wczorajszej wizyty prezydenta we Wrocławiu doszło do aktów agresji, których sprawcami byli rozszalali „hunwejbini” narodowo-katolickiej prawicy. Agresywny fan PiS zaatakował senatora KO Bogdana Zdrojewskiego – polityk został poszarpany i zwyzywany od „zbrodniarzy”, co budzi nasze przerażenie.

W podobny sposób potraktowano reportera lokalnej „Gazety Wrocławskiej”. Prawicowy fanatyk z okrzykiem „Andrzej Duda to się uda” zaatakował dziennikarza. „Mężczyzna z dużą siłą uderzył reportera w tył głowy” – podała dolnośląska gazeta. „Obecna na miejscu policja spisała napastnika, ale nie został jednak zatrzymany. Co więcej, mężczyzna w dalszym ciągu uczestniczył w wyborczym wiecu Dudy”.

/nt/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
ChermesGrzegorzewaZbyszeksmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Armatka wodna na wiecu Dudy + cytat z twittera o opozycji: „Cenna inicjatywa, biorąc pod uwagę fakt, że podpalacie Polskę.” + pobicia dziennikarza i senatora opozycji. Piękne zestawienie tego, co nas czeka po wygranej Dudy. Skoro już teraz nawet tego nie kryją to za kilka tygodni coś takiego będzie na masową skalę. Słusznym wydaje się pytanie, kiedy PiS utworzy getta i przywróci karę śmierci?

smętek
smętek

Życzę mu jeszcze wielu takich wzruszających doświadczeń jak we Wrocławiu. Polacy, Rodacy to my jesteśmy siłą sprawczą wyniku wyborów. Larum dla Ojczyzny grają. Stańmy w Jej obronie. Trochę to podniosłe ale żarty skończyły się.

Zbyszek
Zbyszek

STOP SEKSUALIZACJI PREZESA!

ewa
ewa

po wczorajszej kompromitacji Dudusia dzisiaj Duda zawiesił wiecowe aktywności ze strachu

Grzegorz
Grzegorz

Łapy precz od Konstytucji ! Człowiek , który wielokrotnie łamał Konstytucję zamiast jej strzec nie ma prawa zgłaszać jakichkolwiek propozycji zmian w Konstytucji. Konstytucję należy przestrzegać i szanować a nie co chwilę proponować jej zmianę.

Chermes
Chermes

Na miejscu Dudusia Jareczka, Antosia i innych zacząłbym się bać. Jeśli PiS nadal będzie działał jak działa, wydaje mi się, że okrzyki: – „Będziesz siedział”, zmienią się z czasem w „- Będziesz wisiał”.
No a potem, naturalną koleją rzeczy, za okrzykami nadejdą czyny, jak to kiedyś miało miejsce we Francji, w Rosji a również, nie tak dawno, w Rumunii.