„Prezydent chce zmienić Konstytucję, a ja marzę o zmianie Prezydenta”

To nie jest żart. Andrzej Duda zazdrości zarobków aniołkom Glapińskiego

„Populistyczny prezydent Andrzej Duda, znany z łapania hostii, a także łamania Konstytucji, ogłosił pytania, które miałyby znaleźć się w konstytucyjnym referendum. Prezydent chce zmienić Konstytucję a ja marzę o zmianie Prezydenta”– napisał na Twitterze Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej, komentując przedstawienie przez Andrzeja Dudę 15 pytań, które miałyby zostać zadane podczas referendum. Wśród nich znalazły się pytania dotyczące m.in. zagwarantowania wprowadzenia nienaruszalności praw nabytych, takich jak 500+ czy wzmocnienia w Konstytucji pozycji rodziny.

Sławomir Nitras z PO tak te pomysły podsumował na Twitterze: – „Tylko A. Duda mógł wpaść na to, żeby referendum konstyt. mimo aż 15 pytań pominąć kwestie praw kobiet, związków jednopłciowych, roli kościoła, w tym religii w szkołach, w końcu aborcji. O rolnictwie mamy decydować, a o kluczowych życiowych sprawach zdecyduje prezes. PAD przywykł”. A Marek Migalski, były europoseł PiS, napisał: – „Jesteś za tym, byśmy nadal będąc częścią Zachodu, mogli se tu urządzić socjalistyczno-konserwatywny czarnogrodek?” Starczyłoby 1 pytanie”.

Dziennikarze także nie szczędzą krytyki. – „Odpowiadam zbiorczo na 15 pytań pana Dudy. Jako obywatel wypraszam sobie, żeby człowiek, który wielokrotnie złamał konstytucję, pytał o zapisy konstytucji. Z włamywaczem nie negocjuje się tego co powinien zostawić w okradanym domu. Ma oddać wszystko i pójść siedzieć” – napisał Tomasz Lis z „Newsweeka”. – „Konstytucja jest dokumentem OGÓLNYM, w którym nie bez powodu nie zapisuje się wszystkiego, z każdej działki. #PAD i jego ludzie chcą zrobić z niej przerośniętą ustawę? Inna sprawa – niektóre pytania referendalne są kuriozalne lub wręcz sprzeczne z obowiązującym prawem” – to komentarz Łukasza Rogojszy z gazeta.pl.

Niektórzy ironizują i proponują dopisanie kolejnych pytań. – „Dla mnie bolesny jest brak: nierozerwalnego sojuszu z Węgrami, ustalenia kursu franka, zakazu sprawowania funkcji publicznych przez osoby o imieniu Donald” – Bartosz Gosławski z „DGP”. – „Czy jesteś za tym, że zima była śnieżna, potem szybko przychodziła wiosna, latem były przyjemne upały i mało deszczu, a jesień złota? Brakuje też ewidentnie wpisania że wszyscy mamy być zdrowi i pięknie się starzeć!: – Grzegorz Nawacki z „Pulsu Biznesu”. – „Wśród propozycji pytań do konstytucyjnego referendum zabrakło jeszcze tylko takiej kwestii: – Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem cen truskawek, których kilogram w szczycie sezonu nie może kosztować więcej niż 5 PLN…” – Robert Feluś z „Faktu”.

Doskonale propozycje Dudy podsumował jeden z internautów. – „Kiedy myślisz, że nic Cię już nie zdziwi, a tu nagle @AndrzejDuda – @prezydentpl śmieszkuje i chce wydać 120 mln naszych pieniędzy na 15 pyt. które nic nie wnoszą. Szedłbym za ciosem i zadał 16. Czy lubisz Andrzejka? To by się czegoś dowiedział”.

bt

Źródło: Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
GrzegorzsmętekMariaJoannaMiranda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Nie lubię Dudy Andrzeja.

Plus ujemny
Plus ujemny

Dajcie mu spokój – ten chłop i jego baba muszą zarobić na szwajcarską rezydenturę, bo przecież po zakończeniu kadencji nie mogą wrócić do mieszkania na Prądniku. Dla takiego męża stanu to byłoby uwłaczające. Musi zarobić przynajmniej na wille w Davos – bo wtedy będzie mógł ogłaszać że to do niego co roku przyjeżdżają wszyscy wielcy tego świata.

Maria
Maria

Dobre

Miranda
Miranda

nie głosowałam na niego i nie bedę . To , co zrobił przez trzy lata prezydentury / a raczej kompromitacji/ tylko mnie utwierdziło w mojej słusznej decyzji. I bardzo siebie za to lubię.

Joanna
Joanna

Willa w Davos? Chyba cela więzienna w Rawiczu.

smętek
smętek

Nie lubię tego człowieka i wstydzę się za niego!

Grzegorz
Grzegorz

PAD łamiąc Konstytucję sam pozbawił się moralnego prawa do proponowania zmian w Konstytucji. Mam nadzieję , że odpowie za to przed Trybunałem Stanu.