Prezydent Duda będzie doktorem od sportu i wychowania fizycznego?

Prezes WOPR o wypadku Dudy na skuterze: „Mądrzy ludzie zakładają kask”

W środę Senat Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku miał zająć się uchwałą w sprawie przyznania Andrzejowi Dudzie doktoratu honoris causa.

 

Pomysłodawcą uhonorowania prezydenta jest prof. dr hab. Paweł Cięszczyk. Naukowiec napisał w tej sprawie list do rektora uczelni. „Wnikliwa analiza życiorysu (…) Andrzeja Dudy jest świadectwem nie tylko imponujących sukcesów na niwie społeczno-politycznej, ale przede wszystkim drogi życiowej człowieka przestrzegającego zasad moralnych, wrażliwego i otwartego na innych ludzi, bez reszty oddanego rodzinie i ojczyźnie” – rozpoczął prof. Cięszczyk.

To jednak nie koniec tej czołobitnej litanii: „Nie do przecenienia jest także ogromny wkład Pana Prezydenta jako głowy państwa w upowszechnienie i rozwoju sportu amatorskiego i profesjonalnego w Polsce, co w ocenie wnioskodawcy jest główną przesłanką do wyróżnienia go zaszczytem, jakim jest nadanie tytułu Doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku” – podsumował pomorski naukowiec.

 

W dołączonym do listu uzasadnieniu zamieszczono kilka wątpliwych jakościowo „sukcesów” Andrzeja Dudy. Wśród nich znalazły się wyłącznie te dotyczące sportu (m.in. rozbudowanie stoku slalomowego w Zakopanem i budowa „Hali Lodowej”).

Jeszcze lepszy argument znalazł jednak Tomasz Pająk – jeden z użytkowników Twittera. „Ja się nie dziwię (przyznaniu doktoratu honoris causa – przyp. red.), rzadko się zdarza taki człowiek bez kręgosłupa” – zażartował internauta.

Innych motywów tych działań doszukała się Wirtualna Polska. Dziennikarze portalu zasugerowali, że honoris causa dla prezydenta ma być próbą przykrycia skandalu wokół prof. Waldemara Moski – rektora gdańskiej szkoły wyższej.

Moska miał się rzekomo dopuścić plagiatu w 10 pracach naukowych; wyprowadzenia z uczelni 4,5 mln zł, wyłudzenia z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotacji w wysokości 1 mln zł oraz dyskryminowania studentów i wykładowców.

Od września 2019 r. trwa dochodzenie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku ws. nadużycia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez rektora. Działania względem niego podjęła również Państwowa Inspekcja Pracy. Urzędnicy oskarżają Moskę o celowe utrudnianie pracownikom wykonywania działalności związkowej.

/nt/

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
IrenaPolka gorszego sortuMajaZwinkaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Modraszek
Modraszek

Koranowirus to betka. Mój kraj zaczyna trawić gorsza choroba, bo nieuleczalna. Koniec prawa, to koniec państwa. Moja rodzina poświęciła wiele krwi w jego obronie, jak widzę to co się dzieje to mam jeden straszny komentarz – byliście frajerami.

Maja
Maja

„prof. dr hab. Paweł Cięszczykę” – trzeba dobrze zapamiętać te personalia, bo ten pan będzie dożywotnio wzorem włazidupstwa

Maciek123454321
Maciek123454321

Zdaje się, że po przegranych przez PiS wyborach, trzeba będzie ogłosić amnestię, żeby zrobić miejsce dla aferałów „dojnej zmiany”. Tak na oko do wywalenia ¼ prokuratorów, ok. 400 sędziów, ¾ urzędników ministerstwa sprawiedliwości, członkowie zarządów spółek skarbu państwa (za niegospodarność), wojewodowie, wicewojewodowie, inni urzędnicy urzędów państwowych w terenie, oj, uzbiera się tego. Sądy mogą nie nadążać. No i Trybunał Stanu będzie miał – pierwszy raz w historii Polski – pełne ręce roboty. Może w takiej sytuacji lepiej byłoby otworzyć granice Polski i wykopać z kraju całe to tałatajstwo, po uprzednim skonfiskowaniu nieprawnie zgromadzonych majątków.

Modraszek
Modraszek

Ta recepta to znowu wprowadzenie państwa policyjnego tylko w drugą stronę. Bo ci co zastąpią „wygonionych” to będą karierowiczami. Tak czy inaczej koniec 3 RP.

HerodAntypis
HerodAntypis

Sama amnestia nie wystarczy.Trzeba będzie przekwalifikować czyścicieli kamienic na czyścicieli cel, a komorników na poszukiwaczy ukrytych majątków. Depisyzacja to ilościowo potężne przedsięwzięcie.

Irena
Irena

Jestem BARDZO…. ZA !!!

Chermes
Chermes

Podoba mi się opis Dudusia (czy jak mu tam?) uczyniony przez pana Pawła Cięszczyka.
Zapomniał jedynie o błogosławionej macicy, która go wydała. Ot, takie drobne niedopatrzenie… 🙂

Zwinka
Zwinka

Jaka znów macica, no jaka macica ?! Macicę to mają lewackie kobiety, a Dudę wydało Błogosławione Łono.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

To raczej Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej powinna temu panu nadać jakiś tytuł, bo giętkości kręgosłupa mogą mu pozazdrościć najlepsi chińscy kontorsjoniści.

Irena
Irena

Raczej ” doktor ” od czyszczenia kociej kuwety !