Prezydent Duda pod ostrzałem Gazety Polskiej

Sakiewicz dla pracowników pieniędzy nie ma – sobie kupił pół willi w Krakowie

Trwa oczekiwanie na decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu. Nie milkną spekulacje na ten temat, wielu zastanawia się, czy to Jarosław Kaczyński stanie teraz na czele rządu, a Tomasz Sakiewicz, w swoim najnowszym artykule w gazecie Polskiej, ostro komentuje nagonkę na prezesa PiS. Dostrzega „w Internecie czy w mediach społecznościowych wyraźnie kampanię dyskredytacji Jarosława Kaczyńskiego podważającą jego zdolność do rządzenia krajem”. Oburza go taka postawa wobec prezesa PiS, ale jest przekonany, że „Kaczyński sobie z tym radzi. Tak jak poradził sobie ze szmatownią poprzedniej władzy, tak teraz rozpędzi towarzystwo, które zachwaściło jego ogródek”.

Tomasz Sakiewicz podkreśla, że ofiarą „czarnego PR” jest też Antoni Macierewicz. Nie kryje swego oburzenia na prezydenta Dudę, który ponoć żąda dymisji ministra MON. Nie ma na to zgody pana Sakiewicza. „Co do Macierewicza, to sprawa jest dla mnie prosta: jeżeli prezydent doprowadzi do jego dymisji, nie zagłosuję na Andrzeja Dudę w żadnych wyborach, nawet gdyby jego miejsce miał zająć Tusk. Widzę jeszcze dla niego drogę odwrotu i nie chodzi o to, czy ma szanse w wyborach prezydenckich, bo moim zdaniem nie ma już żadnych, ale o to, jak zapamiętają go ci, dzięki którym wygrał”.

Już od pewnego czasu widać, że Gazecie Polskiej nie po drodze z prezydentem Dudą. W sporze prezydenta z szefem MON, gazeta zdecydowanie staje po stronie pana Macierewicza i coraz mocniej atakuje głowę państwa. Padają ostre słowa typu „Dudaczewski”, „Komoruski – bis”. Prezydent oszukał swoich wyborców i jest gorszy nawet od Bronisława Komorowskiego. Piotr Lisiewicz pisze z pełnym przekonaniem „Urzędem prezydenta rządzi hybryda, będąca połączeniem jakichś chorych odjazdów Dudy oraz lobby komunistycznych trepów z BBN”.

Nagonka na Andrzeja Dudę znalazła swój finał na Twitterze. Między współpracownikiem prezydenta, Marcinem Kędryną a szefem GP doszło do ostrej wymiany zdań. Znowu padły słowa o oszustwie, sugestie, jakoby w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego wciąż zatrudnieni byli funkcjonariusze WSI. Ot, taka przepychanka…

Jedno jest pewne. Jeśli Antoni Macierewicz straci swoje stanowisko, część środowiska związanego z PiS- em, tego Andrzejowi Dudzie nie daruje. Jak sobie z tym prezydent poradzi, czas pokaże. Na pewno jednak nie będzie mu łatwo.

Tamara Olszewska

Źródło: Fakt.pl/wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
wiśniaPolka gorszego sortuMaciek123454321Ted Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Na niektórych portalach już się pojawiają informację, że Duda miałby stanąć przed Trybunałem Stanu za złamanie konstytucji. „W tym kontekście „Fakt” przytacza słowa Marcina Warchoła i Krystyny Pawłowicz, którzy zarzucali podczas posiedzenia sejmowej komisji, że część propozycji Dudy jest sprzeczna z konstytucją. Według gazety te słowa nie były przypadkowe; miało to być szykowanie gruntu pod poważniejsze zarzuty wobec prezydenta.”

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

„Wygaszą” prezydenta? To by było ciekawe.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jeśli takie są zamysły PiS-u. no to właśnie wsadzają łopatę w ziemię, żeby sobie wykopać grób. W obecnej chwili JESZCZE mogą liczyć na to, że następna ekipa w obawie zemsty podaruje im postawienie przed Trybunałem Stanu. Kiedy jednak sami zaprowadzą Dudusia przed szacowne oblicze, to już nic nie powstrzyma następców, kim by nie byli. Ale może pisuarki tego nie widzą? To możliwe, bo oni w ogóle nic nie widzą, poza swoimi stołkami i dupą Karalucha do lizania. PS. Wg sondażowni IBRIS o 3% spadło poparcie dla PiS i tyleż samo zyskała Nowoczesna. Wierzyć, czy nie wierzyć? Ja nie wierzę w… Czytaj więcej »

wiśnia
wiśnia

A kto postawi resztę tych pisdzielskich bandytów przed Trybunałem Stanu?