Prezydent Duda przeciwko przymusowym szczepieniom na koronawirusa. Profesor Krzysztof Simon nie oszczędza prezydenta i ostro go krytykuje.

Profesor Simon przewiduje, że cały kraj niedługo będzie czerwoną strefą

Profesor Krzysztof Simon, specjalista od chorób zakaźnych, udzielił wywiadu „Rzeczpospolitej”. Wziął w nim na cel prezydenta Dudę i jego wypowiedź nt. przymusu szczepień.

Jest to  wypowiedź skandaliczna w ustach osoby, starającej się o najwyższy urząd w państwie, ewidentnie szkodliwa społecznie i niebezpieczna dla zdrowia obywateli” – skomentował tę kontrowersyjną wypowiedź polityka ekspert.

 

Profesor dodał też, że wypowiedź prezydenta wynika najprawdopodobniej z jego „poparcia dla ruchów antyszczepionkowych” lub „głębokiej niewiedzy”. Specjalista skrytykował również przechwałki prawicowca dot. niezaszczepienia się na grypę.

 

Pan Duda popisuje się (…), że nie szczepi się np. na grypę, dając fatalny przykład, a przecież co roku choruje na grypę od 1 mln do 3 mln osób, co u niektórych prowadzi do śmierci i dezorganizuje gospodarkę” – zauważył rozmówca „Rzeczpospolitej”. „Przecież tym nieszczęściom zapobiegają szczepienia. Takiego rodzaju wypowiedzi są szczególnie szkodliwe w sytuacji, że nie wykluczamy nałożenia się epidemii grypy pod koniec roku z zaostrzeniem przebiegu Covidu” – dodał chwilę później.

W opinii Simona, to nie Duda powinien decydować o szczepieniach, ale specjaliści. W wywiadzie oberwało się też premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który zapewniał niedawno o „odwrocie” koronawirusa z Polski.

 

Wypowiedź premiera wiązała się z zachęcaniem przez niego do udziału w wyborach. Gość „Rzeczpospolitej” uważa, że to dość nierozsądne i wątpliwe zachowanie. „Zachęcać ludzi po 60 roku życia, zwykle (choć nie zawsze) obarczonych z licznymi problemami zdrowotnymi,  w okresie pandemii światowej, gdy choroba Covid przebiega w tej grupie ciężko z dużą śmiertelnością, to mówiąc delikatnie grube nieporozumienie, i stanowisko bardzo wątpliwe moralnie” – podsumował Simon.

Czy Duda i Morawiecki, po przegranych wyborach, zasilą ruch antyszczepionkowy? Ten rodzaj pseudonauki ma się przecież doskonale i zapewne generuje duże zyski.

/nt/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o