Prezydent Duda zabłysnął w Garwolinie. „Trzynastkę” pan dostał ode mnie i rządu”

Dziennikarz złożył skargę na Prezydenta. Czy będzie kara dla Andrzeja Dudy za złamanie obostrzeń sanitarnych?

W sobotę prezydent Andrzej Duda wizytował targowisko w Garwolinie. Na prezydenta czekali tam garwolińscy samorządowcy, wicemarszałkini Senatu Maria Koc i poseł Krzysztof Tchórzewski (z PiS). Duda robił zakupy, przede wszystkim jednak rozmawiał z tłumem sympatyków, otaczającym go mimo obostrzeń dotyczących utrzymywania bezpiecznego dystansu.

 

Prezydentowi nie udało się wszakże uniknąć mniej wygodnych pytań. Kamery portalu e-garwolin.pl uchwyciły rozmowę, jaka odbył z jednym z mieszkańców. – Daliście emerytom trzynastki, po te 900 złotych, a zabraliście mi 1200 złotych za śmieci. To po co daliście, skoro później zabraliście? – dopytywał on prezydenta.

W odpowiedzi usłyszał, że do trzynastek prezydent się przyznaje, lecz z opłatami na śmieci nie ma nic wspólnego. – Wie pan, problem polega na tym, że trzynastkę pan dostał ode mnie i od rządu, a cena śmieci to jest samorząd – zripostował prezydent Duda.

 

Odpowiedź głowy państwa skomentował na Twitterze Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju: „PAD [prezydent Andrzej Duda – red.] i jego koledzy z partii traktują państwo jak swoją własność, dzięki czemu mogą bezkarnie łupić obywateli, a później obłudnie chełpić się rozdawaniem ich pieniędzy – przypisując sobie te zasługi” – skwitował słowa Dudy.

Czy pomysł, aby społeczne niezadowolenie kierować na samorządy, również jest prezydencki?

mpm

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
erwinek
erwinek
26 maja 2020 11:14

Chciałbym przypomnieć PAD-owi że ani emeryturę ani trzynastą emeryturę nie daje mi rząd a tym bardziej prezydent (celowo z małej litery) wy mi ODDAJECIE TO CO WPŁACAŁEM DO ZUS-u PRZEZ 43 LATA MOJEJ PRACY a i tak pewnie nie wszystko mi oddacie bo życie jest za krótkie. Niech o tym pamięta pisowski suweren i nie daje się mamić kłamstwami rządzących.

Wyborca
Wyborca
26 maja 2020 14:01

A skad ten posrany rzad ma kase … znikad .. tylko nas polakow skubia i swoje premie sobie daja .. to ja im dalem te 13 i i te nieuzasadnione wyplaty i premie co mnie i polakow oskubali.. żenada.. napewno nie zaglosuje na pis i po .. nikomu nie ufam bo te afery to kto … jedni jak i drudzy falszywe k….

Marek
Marek
26 maja 2020 14:42

No jaki „dobry pan” dał 13 emeryturę. Wooow jaki dobry wujek się znalazł!!! Zapomiał tylko powiedzieć komu zabrał! Duda jako prawnik powinien wiedzieć elementarną prawdę o funkcjonowaniu państwa, które dysponuje pieniędzmi pobranymi od obywateli w formie podatków. Widać że p. Duda ma poważne kłopoty z podstawowa wiedza ekonomiczną, podobnie zresztą jak PiS -owski elektorat.

Zwinka
Zwinka
27 maja 2020 01:19

Niech potwierdzenia przelewów pokaże, jak taki hojny.