Prezydent Duda zwołał pilną konferencję prasową na temat… rury

Prezydent Duda zwołał pilną konferencję prasową na temat... rury

Prezydent na konferencji prasowej: „rozpoczyna się budowa gazociągu Baltic Pipe”… Ani słowa o zbliżających się majowych wyborach korespondencyjnych.

 

Andrzej Duda, z samego rana, zwołał konferencję prasową i podzielił się na niej informacjami na temat budowy nowego gazociągu: – „Faktycznie rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, czyli tego słynnego gazociągu, który biegnie najpierw z szelfu norweskiego do Danii, a następnie właśnie poprzez Danię i z Danii do Polski, na nasze wybrzeże, do Trzęsacza” – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami urzędujący prezydent.

Zgodnie z zapowiedziami polityka inwestycja ma ruszyć już w najbliższym czasie. – „Inwestycja zaczyna się w najbliższych dniach. 30 kwietnia spółka Gaz System podpisała kontrakt wykonawczy. Inwestycja rusza i ma wszystkie pozwolenia duńskie i polskie na układanie gazociągu bałtyckiego na wybrzeżu polskim i duńskim” – kontynuował wyraźnie dumny z siebie przedstawiciel obozu rządzącego.

 

Inwestycja, która ma nas uniezależnić od Rosji, zdominowała konferencję. Zaskoczyło to komentatorów spodziewających się komentarza na temat wyborów. Dziś pojawiły się przecież dwie nowe koncepcje PiS w sprawie głosowania.

Jedna z nich zakłada zdymisjonowanie Dudy i przełożenie wyborów na lipiec.; druga zorganizowanie równoczesnego głosowania korespondencyjnego i tradycyjnego.

Do milczenia urzędującego prezydenta odniósł się Łukasz Warzecha („Do Rzeczy”): – „Owszem, Baltic Pipe to strategicznie bardzo ważna sprawa. Ale robienie o tym nagłego oświadczenia głowy państwa na 6 dni przed wyborami, które są pod znakiem zapytania i to jest dziś główny temat, zakrawa na perwersję” – ocenił.

Zdziwienia nie ukrywał także publicysta Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej”: – „PAD rano wydaje oświadczenie po to, żeby opowiadać o rurze, Trzęsaczu i inwestycji gazowej, która ruszy za kilka dni?” – zapytał na Twitterze.

– „Miał powiedzieć o dymisji, ale coś nie pykło w środowisku pis i wrzucił temat zastępczy” – odpowiedział na pytanie Nizinkiewicza jeden z internautów, którego prognoza wydaje się zresztą bardzo prawdopodobna.

/nt/

Źródła: wp.pl, natemat.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
andrzejBartMaciek123454321ChermesPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Po takim orędziu czas na kolejny ruch ojców założycieli. Czekam niecierpliwie, aż adrianek z fujarkiem zejdą ze szpadlami na dno Bałtyku aby wkopać wiekopomny słupek.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I niech już tam zostaną kierować ruchem na skrzyżowaniach z Nordstreamami.

Chermes
Chermes

Ale o której „rurze” nasz rozbuchany seksem prezydencik gadał? Czyżby o tej „leśnej”?

Maciek123454321
Maciek123454321

Bałtycka Pipa? No, może coś w tym jest………. A w którym miejscu się będzie krzyżowała z NordStreamem? No i czy to będzie skrzyżowanie bezkolizyjne? A w ogóle, kto za to będzie płacił? Ta pisowska ferajna musi chyba ćpać na potęgę, co jeden otwiera usta, to wali takie bzdety, że ja normalnie pękam ze śmiechu. Ale może taka refleksja. Oglądam „kawę na ławę”, „kropkę nad i” i cieszę się, że pisiory zamknięte są w okienku. Dzisiaj Kant-hak z tercetu egzotycznego KaKaO od dyscyplinowania sędziów usiłował uprawiać swoje kretyńskie wodolejstwo jak zawsze, tylko że Monika Olejnik trzymała w ręku potencjometr i skutecznie… Czytaj więcej »

Bart
Bart

Już nie wiem, która zaraza jest gorsza – covid czy duda z pisem.

andrzej
andrzej

Panie Andrzeju tej rury już Pan nie pociągnie.Się Pan wypsztykał.