Prezydent Gdańska zawiadamia służby o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę

Gdańsk uhonorowany prestiżową nagrodą za obronę wolności oraz praw człowieka

Jak informuje radio Zet, Aleksandra Dulkiewicz złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Andrzeja Gwiazdę, byłego działacza i jednego z założycieli Solidarności.  Chodzi o jego skandaliczną wypowiedź w Radiu Wnet – rozgłośni Krzysztofa Skowrońskiego. Pisaliśmy o tym w artykule „Kompromitująca wypowiedź Gwiazdy o pogróżkach wobec Dulkiewicz”

 

Andrzej Gwiazda nazwał władze Gdańska „filohitlerowcami”. A pytany o groźby, między innymi śmierci, kierowane pod adresem Aleksandry Dulkiewicz, powiedział: „Przy takim zachowaniu prezydent Gdańska nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się wątroba przewraca, jak patrzą na to co się dzieje” – mówił Gwiazda. Mówiąc o autorach gróźb uznał: „że mają moralne prawo wystąpić z groźbami, bo przy wyborach zostali najwyraźniej oszukani”.


Jak nieoficjalnie informuje Radio Zet zawiadomienie prezydent Gdańska dotyczy publicznego pochwalania przestępstwa. Zostało ono przyjęte w sobotę przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego i przesłane prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, do oceny kwalifikacji czynu.

 

Obecnie prokuratura nadzoruje osiem postępowań związanych z groźbami pod adresem prezydent Gdańska. Dwie osoby usłyszały już zarzuty.

Pierwsza groźba przyszła do Aleksandry Dulkiewicz w styczniu, zaraz po śmierci Pawła Adamowicza, kiedy to pełniła obowiązki prezydenta Gdańska. Był to list adresowany do gdańskiego magistratu, który zawierał groźby kierowane do Dulkiewicz i członka jej rodziny, w kopercie był też biały proszek. Urząd został na kilka godzin zamknięty. Analiza białego proszku wykazała, że była to mąka.

Od czasu tego zdarzenia pani prezydent towarzyszą ochroniarze.

/md/

Źródło: radio Zet/dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o