Prezydent Krakowa w liście do abpa Jędraszewskiego apeluje o zmniejszenie liczby lekcji religii

Kuria odmówiła prezydentowi Krakowa – nie będzie zmniejszenia liczby lekcji religii

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaapelował do abpa Marka Jędraszewskiego o zmniejszenie liczby lekcji religii dla uczniów pierwszych klas szkół średnich do jednej w tygodniu. Pozwoliłoby to ograniczyć tłok w szkołach, który został wywołany działaniami minister edukacji Anny Zalewskiej w ramach jej „reformy”.

„W ostatnim czasie odbieram coraz więcej sygnałów dotyczących organizacji roku szkolnego 2019/2020 w kontekście podwójnego rocznika, który spotka się we wrześniu w klasie I szkoły ponadpodstawowej. Wyrażając głębokie przekonanie, że zgoda Księdza Arcybiskupa przyczyniłaby się do poprawy warunków nauki krakowskich uczniów, jeszcze raz zapewniam, że miałaby ona charakter jednorazowej decyzji w związku z absolutnie wyjątkową sytuacją rocznika uczniów, którego ona dotyczy” – napisał Jacek Majchrowski.

Prezydent powołał się także na uchwałę podjętą przez Radę Miasta Krakowa, w której radni zobowiązali go do podjęcia wszelkich możliwych działań, by religia była pierwszą lub ostatnią lekcją w planie zajęć oraz by w tzw. podwójnym roczniku w klasach pierwszych była tylko jedna religia w tygodniu.

Nie wiadomo, jaką decyzję podejmie abp Jędraszewski. Trudno mieć jednak nadzieję, że pozytywnie odniesie się do apelu, skoro w liście pasterskim na Wielki Post 2019 r. metropolita krakowski napisał: – „Szkolnej katechezy nie wolno pojmować jako coś mało ważnego w porównaniu z innymi szkolnymi przedmiotami, jako coś, co możemy lekceważyć i z czego bez większych strat możemy się wycofać”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AnlelMaciek123454321PiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Jędraszewskiego już niedługo może nie być w Krakowie. Zresztą po filmie Sekielskich uczniowie mogą sami masowo zacząć rezygnować z uczestnictwa w lekcjach religii. Jesteśmy na początku wielkich zmian – lawina ruszyła.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dopóki Jedraszewskiego papież nie zrezygnuje, to ten zapyziały beton katolski sam nie zrezygnuje z niczego.

Anlel
Anlel

Olać wszystkie lekcje religii.