Prezydent Poznania zawiadamia prokuraturę w sprawie homofobicznego plakatu

Kandydaci na prezydenta Poznania zdecydowali się nie występować w TVPis

– „Nie godzę się na takie działania w przestrzeni publicznej Poznania. Ze swojej strony postępowanie w sprawie legalności tej konstrukcji prowadzi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego” – napisał na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Do swojego wpisu dołączył skan zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Poznań – Stare Miasto o podejrzeniu popełnienia wykroczenia.

Chodzi o plakat, który wywiesiła Fundacja Pro – Prawo do Życia. Organizacja ta opowiada się m.in. za całkowitym zakazem aborcji w Polsce. Na billboardzie widać dwóch mężczyzn z tęczową flagą. Na plakacie umieszczono następujące napisy: „70 proc. zachorowań na AIDS dotyczy pederastów. Pederaści żyją średnio 20 lat krócej. 31 proc. dzieci wychowywanych przez lesbijki i 25 proc. wychowywanych przez pederastów jest molestowana. Czyny pedofilskie zdarzają się wśród homoseksualistów 20 razy częściej”.

W zawiadomieniu podpisanym przed dyrektora gabinetu prezydenta Poznania Patryka Pawełczaka czytamy m.in.: – „Umieszczone na plakacie wizerunki i napisy należy uznać za nieobyczajne i obraźliwe (…) Za nieprzyzwoite rysunki i wyrazy należy bowiem uznać m.in. te, które mogą wywołać oburzenie społeczne, mają bezwstydny charakter bądź też dają wyraz lekceważeniu uczuć innych osób”. Władze Poznania chcą, żeby prokuratura „podjęła czynności w sprawie i zbadanie podejrzenia popełnienia wykroczenia”. Grozi za to ograniczenie wolności, grzywna do 1500 zł albo nagana.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekWojciech K.magIwa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iwa
Iwa

Za prawde ,nagana? smieszne tęvzowy Jacku

Wojciech K.
Wojciech K.

Nawet jak ktoś jest trollem,nie zwalnia go to od pisania poprawną polszczyzną. Ale jaki poziom mocodawców,taki poziom liżących im d..ę trolli. Musicie się bardziej postarać gimnazjaliści…

mag
mag

Bardzo dobrze Prezydent Jaśkowiak zrobił

Marek
Marek

Brawo za odwagę i poczucie praworządności, ale z rezultatem będzie trzeba poczekać do zmiany władzy, chyba, że jakimś cudem Poznańska prokuratura okaże się sprawniejsza i lepsza w swojej pracy niż Poznańska policja z tego artykułu https://koduj24.pl/poznanska-policja-przymyka-oko-na-ksenofobiczne-i-rasistowskie-okrzyki-narodowcow-sciga-kobiety-bo-wolaja-ze-sa-wk-e/