Prezydent Wszechpolaków. Człowiek który spalił kukłę Petru chodzi w orszaku Andrzeja Dudy

„W jednym tylko wydaniu „Wiadomości” TVP Duda był pokazywany 30 razy dłużej niż Kidawa-Błońska”

Bartosz Sokołowski i Kamil Sienicki czołowi działacze Wszechoplaków – ci sami którzy nie tak dawno temu, bo w 2018 r. przed teatrem w Białymstoku palili kukłę z wizerunkiem Ryszarda Petru – teraz podążali krok w krok za głową państwa podczas uroczystej inauguracji kampanii prezydenckiej PiS.

Obaj panowie kroczyli w czerwonym T-shircie, z tabliczką „Duda 2020”, czym szczególnie wyróżniali się z grupy młodych towarzyszących prezydentowi.

Młodzież Wszechpolska w skandalicznej formie powitała wiosnę

25-letni Sokołowski prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej główny organizator słynnego happeningu – podobnie jak i Sienicki, jak podaje wyborcza.pl – był w 2018 r.  pracownikiem biura poselskiego oraz asystentem społecznym posła Adama Andruszkiewicza, zanim ten zdążył dochrapać się stanowiska wiceministra cyfryzacji.

Dziś obaj są już o szczebel wyżej, bo są pracownikami biura poselskiego Andruszkiewicza i pewnie dlatego cała awantura uszła im na sucho.

 

Były szef Nowoczesnej Ryszard Petru złożył w sprawie spalenia jego podobizny zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury. To samo zrobił podlaski poseł Krzysztof Truskolaski, lecz Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe uznała, że spalenie kukły z podobizną Petru nie wypełniło znamion czynu zabronionego i odmówiła wszczęcia śledztwa.

Sokołowski ma na swoim koncie wiele innych osiągnięć: podczas ostatniego Marszu Niepodległości w Warszawie widoczny był na zdjęciach, które obiegły media społecznościowe. Wraz z innymi jego uczestnikami niósł transparent: „Prawosławni Polacy zawsze za Polską!”.

Jak czytamy w „Wyborczej”, to właśnie on w ubiegłym roku był organizatorem manifestacji, która odbyła się w kontrze do pierwszego Marszu Równości w Białymstoku. Doszło tam do bezpardonowego ataku słownego i fizycznego na jego uczestników i policję.

/p/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
WaldemarewaChermesJantarHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Hehehe, dlaczego mnie to nie dziwi?
Tak było zawsze, narodowcy ciągle krzyczą: „jesteśmy antysystem! Pis Po jedno zło” a jak przychodzi co do czego to przyklejają się do pisu. Tak zrobili ci od Kukiza i tak pewnie zrobi Konfederacja, mówię o Konfederacji bo to Ruch Narodowy 2.0 a Korwin i jego ludzie nie mają tam nic do mówienia. Dziwie się Korwinowi że pozwolił nacjonalistom przejąć całą partię i jeszcze wystawili Bosaka na prezydenta. Konfederacja skończy jak ruch Kukiza albo jeszcze gorzej.

HerodAntypis
HerodAntypis

Po co się zachwycać i rozróżniać, że to czosnek, to cebula, to papryka a to kurki jak to wszystko jest w tym samym gównie!

smętek
smętek

O co chodzi? Prawdziwi patrioci palą kukłę polityka, wieszają na szubienicach portrety przeciwników pisuarów i takich ludzi Andrzej Duda zauważa, mówi „jestem waszym prezydentem”. My „zdradzieckie mordy” poniżani na wszelkie sposoby i przy każdej okazji zżymamy się ze złości, czując własną bezradność. Jest dla nas nadzieja. !) maja powiedzmy Andrzejowi Dudzie – NIE, nie chcemy aparatczyka na urzędzie prezydenta.

Jantar
Jantar

Wczoraj palili kukły, od miesięcy wyzywają i grożą, a za kilka miesięcy, gdy PiS umocni swoją władzę, zaczną się napaści fizyczne: pobicia i zabójstwa. I to wszystko też będzie uchodziło im na sucho, a Kaczyński ze swoją świtą i hierarchami kościelnymi powiedzą, że „oni są prawdziwymi patriotami i katolikami, oni tylko bronią Polski i polskiego kościoła, mają do tego pełne prawo, a winni są ci pomordowani, bo to byli zdrajcy narodu”. Tak samo przecież dziś mówią o żołnierzach wyklętych – z morderców zrobili bohaterów, a dzieci w szkołach mają obowiązek znać ich życiorysy na pamięć, wychwalać i oddawać im cześć,… Czytaj więcej »

Chermes
Chermes

Skoro palenie kukieł polityków, w myśl prawa, nie kwalifikuje się jako czyn zabroniony, od dziś na ulicach powinny zacząć płonąć kukły Dudusia, Jarusia i Matołusza, że już o Macierence nie wspomnę. 🙂

ewa
ewa

Jeżeli Duda wygra te wybory to znaczy , że społeczeństwo polskie zwariowało

Waldemar
Waldemar

Warto jeszcze wspomnieć o nagrodzie „GP” Człowieka roku dla śp. Kornela Morawieckiego no i….. tu ogromna niespodzianka!… Jarosława Kaczyńskiego. Można rzec, stały zestaw laureatów, wręczających nagrody i sponsorów. Niestety za wyjątkiem szefostwa Get Backu, choć być może oklaskiwali pana premiera i pana prezesa za kratami.