Proboszcz ukradł prezerwatywy. „Baliśmy się o nasze córki, ale na szczęście biskup w końcu wysłuchał naszych próśb”!

Ksiądz z CzernikoSzczecin. Ksiądz atakujący uczennicę został zawieszony.wa pod Toruniem wyszedł z bronią w ręku przeciwko  protestującym.

Nie od dziś wiadomo, że katoliccy duchowni mają problem z przestrzeganiem celibatu. Najlepszym przykładem na to jest ksiądz proboszcz Piotr W. z Jasionki (woj. podkarpackie), który dopuścił się kradzieży… prezerwatyw.

 

O „bulwersującym” incydencie poinformowały lokalne media. Ksiądz – zgodnie z informacjami podanymi przez portal Teraz Krosno – ukradł opakowanie prezerwatyw w supermarkecie Biedronka w Krośnie. Kolorytu sprawie dodaje to, że do przestępstwa doszło na kilkanaście dni przed obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Policja zabezpieczyła sklepowy monitoring i rozpoczęła pierwsze czynności wyjaśniające. Swoje zrobił również biskup rzeszowski Jan Wątroba, który zawiesił księdza Piotra W. w pełnieniu obowiązków proboszcza.

 

Więcej o sytuacji opowiedziała sama Archidiecezja Przemyska. Przedstawiciele instytucji utrzymują, że to sam ksiądz proboszcz zrezygnował ze sprawowania posługi w miejscowości. „Ksiądz Piotr W. złożył rezygnację z funkcji proboszcza. W związku z tym został zwolniony z pełnienia obowiązków w parafii i nie zostały mu przydzielone nowe obowiązki duszpasterskie” – zapewnił ks. Bartosz Rajanowski.

Dziennikarze Wirtualnej Polski wskazują na to, że ksiądz proboszcz już wcześniej sprawiał problemy „natury osobistej” oraz zachowywał się w niekonwencjonalny sposób. Skarg rozwścieczonych parafian miał wysłuchać sam biskup ekonom.

„Zbrodnia” ks. Piotra W. skłoniła internautów do wielu przemyśleń. Niektórzy z nich zaproponowali utworzenie Izby Dyscyplinarnej dla księży, jeszcze inni wpadli na pomysł uruchomienia specjalnego sklepu wysyłkowego z gadżetami erotycznymi dla celibatariuszy. Kto wie, może te rozwiązania znajdą praktyczne zastosowanie?

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 lutego 2020 17:50

Gdzie ci wszyscy pisowcy oburzający się jak sędzia weźmie przez przypadek 50zł i domagający się jego zwolnienia? Jak tak to jaka kara dla księdza kradnącego coś czego potrzebowałby tylko do złamania celibatu, 20 lat? a może czapa od razu?
Jakiś odważny pisowiec się wypowie, co ziobro an to? Kiedy reforma systemu klerykalnego i powołanie oskarżyciela dyscyplinarnego dal księży?

Rafał P
Rafał P
4 lutego 2020 18:09

Oj bidulek, bidulek. Nie, żeby go nie było stać na te prezerwatywy, pewnie pod Biedronkę podjechał wypasioną furą, ale to byłby obciach przy kasie, gdy wszyscy zobaczyli by, co ten celibatariusz kupuje. To już nie mógł kupić tego w innej parafii, w cywilnym łachu, żeby nikt nie wiedział?

Maciek123454321
Maciek123454321
4 lutego 2020 18:32
Reply to  Rafał P

Według mnie potrzebował pociupciać, a że był w sutannie, a nawet gdyby nie był….. to i tak wszyscy go znają. Żeby zachować incognito musiałby się przebrać w „cywilne” ciuchy i pojechał przynajmniej do sąsiedniego powiatu. Szybciej było ukraść i schować pod czarne sukno. Taka to hipokryzja katolska. No i zero współczucia dla biednego wyposzczonego proboszcza.

Ryszard
Ryszard
6 lutego 2020 21:25
Reply to  Rafał P

Przypiliło go, rozgrzana dziewucha czekała, a ty go w Polskę wysyłasz po kondomy!

Stanisław
Stanisław
4 lutego 2020 18:25

z ksiedzem to nie grzech

Ryszard
Ryszard
6 lutego 2020 21:21

Od kradzieży kondomów do celibatu, czyli bezŻEŃSTWA jednak jest droga dość daleka. Jeśli, już to chodzi o złamanie ślubów czystości, grzechu łamanego zresztą przez klechów od najmłodszych lat. Chyba tylko trwali impotenci jej przestrzegają. Poza tym prezerwatywa służy obrotnym złotym rączkom do wielu różnych spraw. Pamiętam z dzieciństwa jak na odpustach, rozstawionych przy kościołach zresztą, sprzedawano kolorowe baloniki, których kształt kojarzył się jednoznacznie. W liceum zaś robiliśmy z nich ozdoby na zabawy klasowe.
Ale „wszystko to żart przecie” jak pisał Fredro w „Ślubach panieńskich”.