Prof. Andrzej Zoll: „Polsce grozi wykluczenie z Unii Europejskiej”

Prof. Andrzej Zoll: „Polsce grozi wykluczenie z Unii Europejskiej”

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Zoll wyraził nadzieję, że „polska władza uszanuje stanowisko” unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który będzie zajmował się postanowieniem Sądu Najwyższego o zawieszeniu niektórych przepisów pisowskiej ustawy o przeniesieniu sędziów SN w stan spoczynku. – „Jeżeli polski rząd nie zaakceptuje postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, to wkroczy na bardzo niebezpieczną dla Polski drogę. Konsekwencją tego będzie w najbliższym czasie wykluczenie Polski z Unii Europejskiej. A myślę, że to jest klęska” – stwierdził prof. Zoll w TVN 24.

Zdaniem prof. Zolla, nie ma najmniejszych wątpliwości, że prof. Małgorzata Gersdorf jest I Prezes Sądu Najwyższego do końca kadencji, czyli do 2020 r. Były prezes TK bardzo krytycznie podsumował trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy. – „Ani razu nie stanął w obronie Konstytucji, a wręcz odwrotnie – wielokrotnie ją naruszał. A ślubował być jej strażnikiem. Jego ubiegłoroczne weta były fikcją” – powiedział prof. Zoll.

„W Polsce działa V kolumna Putina. A Targowiczanie marzą o tym, aby Polskę wyprowadzić z UE. Przedbiegi w tej sprawie czyni już Kornel Morawiecki wielki przyjaciel Rosji”; – „Oczywiście, że Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej nie uzna wyroku konkurencyjnego do PZPR organu władzy sądowniczej. Nie po to wstaliśmy z kolan. Gdzieś mamy Europę, niech żyje Wspólnota Niepodległych Państw”; – „Rzepliński, Strzembosz, Zoll, Sadurski, Gersdorf – vs Kaczyński, Ziobro, Wójcik, Piebiak, Kaleta. Profesorowie, znawcy prawa vs PiSbolszewicy. Wolna Polska vs Moskwa. Wybór należy do Ciebie…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: tvn24.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ZbyszekChermesZgredzinkaRozbawionyElf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Bzdury. Niemcy robią u nas zbyt wiele interesów. Mówienie o wykluczeniu z UE to demagogia.

Elf
Elf

Kompleks niemiecki to efekt prania mózgów przez aparatczyków PZPR z czasów tow. Wiesława a dzisiaj zgrabnie kontynuowany przez pisobolszewików…;niestety Polacy są podatni na takie manipulacje co widać po twoim naiwnym wpisie .polska to tylko 13 % obrotów dla RFN zupełnie inaczej wygląda sprawa odwrotnie jesteśmy skazani na export do nichto to ok. 39 % ogółu

Zgredzinka
Zgredzinka

No toż właśnie o tym napisał Zbyszek.
Przecież podstawową ideą współdziałania państw zrzeszonych we Wspólnocie Europejskiej jest prowadzenie korzystnych dla wszystkich interesów, a nie pomaganie sobie za przysłowiowe frico.
Gospodarka to nie Caritas, każdy patrzy swego.
Myślę, że i Polska w krytycznym momencie przestanie podcinać gałąź na której siedzi.

Zbyszek
Zbyszek

„tylko 13 % obrotów dla RFN” – zapisz się do pis-u. Z pewnością dostaniesz posadę w Ministerstwie Gospodarki. Tam z pewnością cenią takich „ekspertów” od ekonomii.

Rozbawiony
Rozbawiony

To ja poproszę o wskazanie konkretnych zapisów w Traktatach Europejskich, które regulują kwestię procedury wykluczenia państwa członkowskiego z UE : )

Chermes
Chermes

„Konkretne zapisy” nie mają większego znaczenia. Polska już obecnie w Unii się nie liczy i nikt sobie nią głowy zawracać nie ma zamiaru. Ot, takie 1 : 27, lub jak kto woli, odrzucenie przez Unię wszystkich polskich kandydatów na Ambasadorów Unii. Teoretycznie wiec, w Unii będziemy, ale praktycznie – nie. No a w razie jakiejś próby aneksji części lub całości naszego kraju przez Rosję, żaden z unijnych krajów nie będzie chciał „ginąć za Warszawę” i przegłosuje wykluczenie Polski z NATO, zaś prezydent Trump ogłosi, że właściwie to Putin ma rację, że chce przygarnąć pod swe skrzydła Polskę, która przecież przez… Czytaj więcej »