Prof. Andrzej Zoll: „Polsce grozi wykluczenie z Unii Europejskiej”

Prawo w wersji PiS to niezłe kuriozum. Po co komu akta sprawy? Wystarczą gazety!

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Zoll wyraził nadzieję, że „polska władza uszanuje stanowisko” unijnego Trybunału Sprawiedliwości, który będzie zajmował się postanowieniem Sądu Najwyższego o zawieszeniu niektórych przepisów pisowskiej ustawy o przeniesieniu sędziów SN w stan spoczynku. – „Jeżeli polski rząd nie zaakceptuje postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, to wkroczy na bardzo niebezpieczną dla Polski drogę. Konsekwencją tego będzie w najbliższym czasie wykluczenie Polski z Unii Europejskiej. A myślę, że to jest klęska” – stwierdził prof. Zoll w TVN 24.

Zdaniem prof. Zolla, nie ma najmniejszych wątpliwości, że prof. Małgorzata Gersdorf jest I Prezes Sądu Najwyższego do końca kadencji, czyli do 2020 r. Były prezes TK bardzo krytycznie podsumował trzy lata prezydentury Andrzeja Dudy. – „Ani razu nie stanął w obronie Konstytucji, a wręcz odwrotnie – wielokrotnie ją naruszał. A ślubował być jej strażnikiem. Jego ubiegłoroczne weta były fikcją” – powiedział prof. Zoll.

„W Polsce działa V kolumna Putina. A Targowiczanie marzą o tym, aby Polskę wyprowadzić z UE. Przedbiegi w tej sprawie czyni już Kornel Morawiecki wielki przyjaciel Rosji”; – „Oczywiście, że Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej nie uzna wyroku konkurencyjnego do PZPR organu władzy sądowniczej. Nie po to wstaliśmy z kolan. Gdzieś mamy Europę, niech żyje Wspólnota Niepodległych Państw”; – „Rzepliński, Strzembosz, Zoll, Sadurski, Gersdorf – vs Kaczyński, Ziobro, Wójcik, Piebiak, Kaleta. Profesorowie, znawcy prawa vs PiSbolszewicy. Wolna Polska vs Moskwa. Wybór należy do Ciebie…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
ChermesZgredzinkaRozbawionyElfZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Bzdury. Niemcy robią u nas zbyt wiele interesów. Mówienie o wykluczeniu z UE to demagogia.

Elf
Elf

Kompleks niemiecki to efekt prania mózgów przez aparatczyków PZPR z czasów tow. Wiesława a dzisiaj zgrabnie kontynuowany przez pisobolszewików…;niestety Polacy są podatni na takie manipulacje co widać po twoim naiwnym wpisie .polska to tylko 13 % obrotów dla RFN zupełnie inaczej wygląda sprawa odwrotnie jesteśmy skazani na export do nichto to ok. 39 % ogółu

Zgredzinka
Zgredzinka

No toż właśnie o tym napisał Zbyszek.
Przecież podstawową ideą współdziałania państw zrzeszonych we Wspólnocie Europejskiej jest prowadzenie korzystnych dla wszystkich interesów, a nie pomaganie sobie za przysłowiowe frico.
Gospodarka to nie Caritas, każdy patrzy swego.
Myślę, że i Polska w krytycznym momencie przestanie podcinać gałąź na której siedzi.

Zbyszek
Zbyszek

„tylko 13 % obrotów dla RFN” – zapisz się do pis-u. Z pewnością dostaniesz posadę w Ministerstwie Gospodarki. Tam z pewnością cenią takich „ekspertów” od ekonomii.

Rozbawiony
Rozbawiony

To ja poproszę o wskazanie konkretnych zapisów w Traktatach Europejskich, które regulują kwestię procedury wykluczenia państwa członkowskiego z UE : )

Chermes
Chermes

„Konkretne zapisy” nie mają większego znaczenia. Polska już obecnie w Unii się nie liczy i nikt sobie nią głowy zawracać nie ma zamiaru. Ot, takie 1 : 27, lub jak kto woli, odrzucenie przez Unię wszystkich polskich kandydatów na Ambasadorów Unii. Teoretycznie wiec, w Unii będziemy, ale praktycznie – nie. No a w razie jakiejś próby aneksji części lub całości naszego kraju przez Rosję, żaden z unijnych krajów nie będzie chciał „ginąć za Warszawę” i przegłosuje wykluczenie Polski z NATO, zaś prezydent Trump ogłosi, że właściwie to Putin ma rację, że chce przygarnąć pod swe skrzydła Polskę, która przecież przez… Czytaj więcej »