Prof. Jadwiga Staniszkis ostro o rządach PiS

Prof. Jadwiga Staniszkis: Kaczyński powinien przejść na emeryturę

– „My to przeżyjemy jako naród. Społeczeństwo się odbuduje i wymiecie tych PiS-owców z Dudą na czele” – powiedziała prof. Jadwiga Staniszkis w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”. To jej komentarz do – jak to określiła – destrukcyjnych działań Prawa i Sprawiedliwości.

Staniszkis pozytywnie oceniła reformy socjalne, ale nie mogą być one „usprawiedliwieniem” tego wszystkiego, co nazywa niszczeniem państwa: demoralizowania ludzi, wykorzystywania kompleksów społecznych, niechęci do elit i wzajemnego napuszczania na siebie różnych grup społecznych.

– „PiS dąży do zmiany całego społeczeństwa” – stwierdziła pani profesor, oceniając działania partii Jarosława Kaczyńskiego w zakresie sądownictwa i widząc w tym wyraźne tendencje powrotu do totalitaryzmu. – „Na tym niestety polegał totalitaryzm. Nie ograniczał się do sfery państwa, ale chciał ulepić nowego człowieka. Na dodatek PiS utrzymuje pozory demokracji i jednocześnie łamie Konstytucję. (…) Przypomina mi to późne lata 40. poprzedniego stulecia, kiedy przechodziliśmy z pozornej powojennej demokracji, z systemu wielopartyjnego, do komunizmu. Wtedy też odbywało się to krok po kroku” – stwierdziła.

Staniszkis nie zostawiła suchej nitki na prezydenturze Andrzeja Dudy, mówiąc z rozgoryczeniem: – „Sama go wspierałam w wyborach, wciskałam ludziom, że będzie dobrym prezydentem, a teraz czuję się odpowiedzialna za to, co się dzieje„. Komentując kolejne poczynania głowy państwa, dodała, że „nie lubi ludzi płytkich i zadowolonych z siebie, a Andrzej Duda właśnie taki jest. Łamie Konstytucję, mówi o potrzebie nowej, co by ukryło jego własne nadużycia i zachowuje się przy tym, jakby nie dostrzegał skutków swojego działania. Tacy ludzie nie powinni się pchać na najwyższe stanowiska„.
(Źródło: Onet.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
WaldiNihilBosmanMatNikaIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mędrkowski
mędrkowski

Odwieczne szukanie „Prawdy” dawało impuls wielu nuworyszom do zgłębiania wiedzy tajemnej. Dzisiaj to także wiedza manipulacją umysłów aby siać swoje chore idee i kłamliwe racje. Objawy zadyszki w dochodzeniu do „Prawdy” mogą świadczyć o tym, że Prezes nie przeczytał ostatnich rozdziałów tych ksiąg. Jedna stała rzecz we wszechświecie to „stała zmiana”. Tak jak przyszli tak odejdą, może trochę z większym hukiem.

Nika
Nika

powiało optymizmem…..ale czy Puszcza to przetrwa?

Irena
Irena

Szkoda , ze tak pozno się Pani zreflektowala….trzeba było przed wyborami być taka „odwazna”….teraz już Pani nie oczyści swojej twarzy !!!

BosmanMat
BosmanMat

no i gdzie Twój czuj polityczny, pani Profesor? a tak zawsze przed wyborami, Jarek , Jarek i Jarek;..;.jak łatwo stracić wiarygodnośc ” fachowca” , dobrze że nie tytuł naukowy,… chociaż jak jeszcze Jarek pomysli… to kto wie; a tak lubiłem Panią słuchać;

Nihil
Nihil

Dziwię się sam sobie ze to czytalem.Staniszkis u mnie już ma miejsce w alei „zaginionych”
Wiatr zmienia kierunek,to i poglądy i przynależność za wiatrem podazaja.
Ale autorytet z P.profesor…

Waldi
Waldi

Pani Profesor Jadwiga Staniszkis ma u mnie wybaczone to że kiedyś tak bardzo Popierała Politykę Pis i Kandydaturę Pana Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Polski. Przecież to co robi pis to jest niszczenie demokracji w Państwie oraz łamanie konstytucji która Panuje od Dawna w Polsce smutne i każdego człowieka którzy myśli trzeźwo to denerwuje i chcę się temu przeciwstawić nawet teraz Pani Profesor Jadwidze Staniszkis spadły Klapki z oczu mam tylko jeden apel do Pani Profesor że nie warto się denerwować tym co robi pis bo to nic nie da i nie spowoduje że oni odejdą od władzy a po… Czytaj więcej »