Prof. Królikowski stał się wrogiem dla TVP

Prof. Królikowski stał się wrogiem dla TVP

Obóz rządzący nie potrafi przyjąć najmniejszej nawet krytyki. Krótko po tym, jak prof. Michał Królikowski ostro skrytykował ustawy o sądach proponowane przez rządząca ekipę, TVP Info miało gotowy materiał z odpowiedzią, kim jest doradca Andrzeja Dudy. Dowiadujemy się z niego, że prof. Michał Królikowski to „obiekt żartów premiera Tuska”, co według telewizyjnych propagandystów zdaje się przekreślać fakt, że współpracował z Gowinem i bronił Bogdana Chazana. Nie pomogło mu nawet i to, że jest oblatem benedyktyńskim i w rządzie Tuska jego głębokiego przywiązania do religii katolickiej nieco się obawiano, plotkowano o dymisji. To na rozgrzewkę. Dalej jest tylko lepiej. Dowiadujemy się, że reforma kodeksu postępowania karnego, za którą odpowiadał Królikowski, okazała się bardzo korzystna dla mafii paliwowej. I że jest to człowiek „związany z firmą, której właściciele zostali zatrzymani przez CBŚP za wyłudzenie 700 mln zł VAT”.

Co ciekawe, dziś już nawet konserwatyści nie wytrzymują materiałów propagandowej stacji TVPiS. Ten o Królikowskim najwyraźniej przelał czarę goryczy. Po publikacji materiału wywiązała się dyskusja między Samuelem Pereirą, szefem portalu TVP.info, a publicystą „Do Rzeczy” Łukaszem Warzechą.  Pereira napisał na Twitterze, charakterystyczną dla siebie polszczyzną: „Pracował dla przestępców, którzy zyskali na jego działaniach jako minister”. Warzecha złośliwie więc zapytał: „Rozumiem, że w następnej kolejności zrobicie tekst o historii Jakiego”.

Później było ostrzej. Fruwały zarzuty rzekomo emocjonalnego podejścia do sprawy przez Warzechę.  Rozsądny postulat wskazania przez gwiazdę publicystyki TVP Info dowodów na to, że Królikowski podjął jakąś decyzję w porozumieniu z przestępcami –  czyli sprostowania pomówień – został przez Pereirę zignorowany. Co dla nikogo, poza prawicowymi dziennikarzami, nie powinno być żadnym zaskoczeniem.
(Źródło: natemat.pl)

mpm

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jurekZbyszekPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Plus ujemny
Plus ujemny

Tak naprawdę to trzeba wyjaśnić czy prof. Królikowski należy do Opus Dei.
Trzeba walczyć o to aby opublikowano pełną listę członków tej organizacji pełniących funkcje rządowe.

jurek
jurek

Tolerowanie obecności we władzach państwa tajnych (!) członków OD to temat tabu, tak jak wpływ bezkarnej agitacji wyborczej na niedzielnych mszach na wynik głosowania.
To JEST SPRZECZNE z Konstytucją:
Art. 13. Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje UTAJNIENIE struktur lub członkostwa.
[Moje podkreślenie]

Zbyszek
Zbyszek

To nie jest żaden news. Wszyscy, oprócz pisu, są wrogami pisu.

jurek
jurek

Partia zadziera z Opus Dei, to chyba nadeszła chwila, gdy pycha kroczy przed upadkiem. Ciekawe.