prof. Matczak nokautuje Pereirę

Złamanie zasady równości szans i powszechności wyborów przyniosło zwycięstwo Andrzejowi Dudzie

Wyrok uniewinniający, który wydał sąd w sprawie Władysława Frasyniuka przedstawiającego się policji jako Jan Józef Grzyb, nie spodobał się Samuelowi Pereirze.

Szef portalu TVP Info wspomniany wyrok jednoznacznie ocenił wpisem na Twitterze: „Konstytucja wg opozycji: „Każdy obywatel jest równy wobec prawa. Obywatel Frasyniuk jest jednak równiejszy od innych.”

Wpis Pereiry błyskawicznie został skomentowany przez prof. Marcina Matczaka, który nawiązał do najsłynniejszego w ostatnich latach prezydenckiego ułaskawienia: „W Polsce najrówniejszy wobec prawa jest obywatel Mariusz Kamiński – nie musiał nawet czekać na zakończenie procesu sądowego, żeby uzyskać bezkarność”.

https://twitter.com/ReLucyna/status/1035546633688285184

Riposta prof. Matczaka dosłownie znokautowała narrację Pereiry, który próbował jeszcze przekonywać, że prezydent ma prawo łaski zapisane w Konstytucji, jednak internauci nie pozostawili na nim przysłowiowej suchej nitki. „Prawo łaski owszem, ale nie ma prawa „wyręczania” wymiaru sprawiedliwość.”  – napisała internauta @ReLucyna. 

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ewa
ewa
1 września 2018 15:09

Pereira, marny dziennikarzyno ciebie do prof.Matczaka dzielą lata świetlne po każdy względem

smętek
smętek
1 września 2018 18:19
Reply to  ewa

Przestańcie Państwo obrażać prawdziwych publicystów i dziennikarzy pisząc tak o Pereirze. Trzeba mu zaśpiewać „…są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart mniej niż zero, mniej niż zero…”

Marek
Marek
1 września 2018 15:27

Komizm i hipokryzja. Tylko tak mogę to skomentować. A jak wygląda sprawa równego traktowania w TVP? Jak wygląda ta równość w działaniach policji wobec różnych grup demonstrantów? Jak wygląda ta równość w dostępie to mikrofonu w sejmie dla posłów? Jak wygląda ta równość w karaniu posłów? Czepiają się hasełek bez polemiki na zasadzie „bo tak”, bo uzasadnienie sędziego ich przerasta i nie potrafią go obalić czy wykazać błędów.

Nie mówiąc o tym, że mam silne podejrzenie, że gdyby sprawa dotyczyła jakiegoś anonimowego szarego demonstranta to policja w ogólne nie próbowałaby na siłą tworzyć zarzutów. Policjant, który legitymował, nie widział nawet potrzeby zamieszczenia tego w notatce. Uznał po prostu, że to forma demonstracji wynikająca z emocji. Odstąpił na chwilę, dał emocjom opaść i wykonał zadanie, bez eskalacji. Jego koledzy od gazu i wyciągania z tłumu demonstrantów (tylko demokratycznych bo ONRowych się nie odważą) mogą się od niego uczyć.