Prof. Modzelewski o ustawie degradacyjnej – odwaga hieny cmentarnej

Prof. Modzelewski o ustawie degradacyjnej – odwaga hieny cmentarnej

– „Jak ktoś nie wojował z generałem Jaruzelskim, gdy on żył, to chce sobie powojować chociaż, gdy on już nie żyje. To jest szczególny rodzaj odwagi, podobnie jak wyrzucanie nieboszczyków z grobów. To odwaga hieny cmentarnej. Jak ktoś nie był odważny jak lew, to teraz chce być antykomunistyczny i odważny jak hiena cmentarna. Za późno, przechlapane” – powiedział w TVN24 historyk prof. Karol Modzelewski, były działacz opozycji w czasach PRL. Jego zdaniem, generałowi Jaruzelskiemu w ogóle nie należy odbierać stopnia. – „Uważam, że trzeba mu było odebrać władzę, co zostało zrobione i basta” – stwierdził.

Prof. Modzelewski odniósł się także do ustawy o IPN. – „Nikt tak nie zaszkodził dobremu imieniu Polski i jej pozycji międzynarodowej jak Reduta Dobrego Imienia, czyli pan Maciej Świrski, który tę ustawę podobno przygotował”. Według profesora, to najgłupsza ustawa, jaką widział od lat, więc należy „zrobić krok w tył, bo trwanie w tym ślepym zaułku wyrządza krzywdę nam wszystkim”.

Zdaniem profesora Modzelewskiego, „ta ustawa musiała wywołać szok na świecie”. Jeżeli rządzący myśleli inaczej, to znaczy, że „nikt w tej ekipie ani w jej otoczeniu nie ma pojęcia o świecie. Polska znowu stanęła w sytuacji kraju, który nie radzi sobie ze swoją przeszłością i ładuje kompleksy narodowe w takie decyzje i w takie wypowiedzi”. Według profesora, PiS może wyobrażał sobie, że ustawa o IPN pozwoli mu „wziąć pod skrzydełka elektorat faszystowski w Polsce”.

Zapytany, czy prezydent Andrzej Duda słusznie zrobił, przepraszając 8 marca Żydów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Polski w 1968, Modzelewski stwierdził: – „Lepiej przepraszać zbyt często, niż uważać siebie za anioła. To jest bardzo szkodliwe moralnie, żeby uważać się za wcielenie anielstwa”.

bt

Źródło: tvn24.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
babcia MirkaMarcinbartsmętekAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Janina

Widziałam i uważnie wysłuchałam tego wywiadu wczoraj. Nic dodać, nic ująć. Pan Profesor jak zwykle rzeczowo, konkretnie, zrozumiale bez zbędnych dygresji udzielał odpowiedzi. Kwintesencją dla mnie było stwierdzenie, że jak ktoś nie umiał zachować się jak lew, to później zachowuje się jak hiena. W samo sedno dzisiejszych działań ekipy rządzącej, która z jakąś chorą lubością zachowuje się jak zgraja nekrofilów, albo właśnie hien cmentarnych.

Aleksander
Aleksander

Bo to są hieny i szakale.Szacunek Panie Profesorze.

babcia Mirka
babcia Mirka

Na czterech łapach? Bardzo ciekawe wizje.

smętek
smętek

Jak to dobrze, że Pan jeszcze chce do nas mówić. Podziękowanie i wyrazy szacunku Panie Profesorze.

bart
bart

Hiena przy niektórych pisowcach wydaje się całkiem sympatyczna. Problem z pisiorami polega na tym, że jakiekolwiek porównania tej hołoty do zwierząt są obraźliwe dla zwierząt. Jedyne, które nie wzbudza moich większych zastrzeżeń to „stonka”.

Marcin
Marcin

Cóż za kultura, elokwencja i spostrzeżenia. Godne prawdziwych elit antypisowskich.