Prof. Monika Płatek: nowy KK uderza w wyborców Prawa i Sprawiedliwości, bo to oni zapełniają więzienia

Monika Płatek laureatką 10 Kongresu Kobiet

Bezprecedensowy pośpiech w procedowaniu nowelizacji Kodeksu Karnego, złamanie przy okazji regulaminu Sejmu i mnóstwo błędów oraz nieścisłości – to nie wszystkie zarzuty stawiane przez naukowców dokumentowi, który zawędrował już nawet na biurko prezydenta RP.

Znana karnistka prof. Monika Płatek z Instytutu Prawa Karnego na Uniwersytecie Warszawskim, w porannej rozmowie z Konradem Piaseckim w TVN24 zwraca uwagę, że „ta ustawa uderzy przede wszystkim w wyborców PiS”, którzy – jak zauważył dziennikarz – po osadzeniu, w większości zdecydowanie głosują na opozycję. „Tam widocznie zmieniają kierunek” – oceniła pani profesor.

Wesprzyj KODUJ24.PL

Następnie podkreśliła, że głosujący za przyjęciem nowelizacji posłowie „godzą się na to, aby wyborcy PiS – bo to oni głównie zapełniają więzienia – zostali pozbawieni ochrony i możliwości bezpiecznego stawania przed wymiarem sprawiedliwości„.(…) „godzą się, żeby odebrać Polkom i Polakom bezpieczeństwo, zaprzeczyć podstawowym zasadom, które mówią, że nie można surowiej karać niż to było wcześniej przewidziane, jeżeli czyn został popełniony wcześniej„.

Karnistka podkreśliła jednocześnie, że nowelizacja „oddaje wymiar sprawiedliwości w ręce prokuratorów„, a nowe przepisy „pod pozorem dbania o nasze bezpieczeństwo, to bezpieczeństwo nam odbierają„.

/j/

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
HistorykLehooZbyszekGooolPiJar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

To wszystko prawda, ale za trudne do zrozumienia dla „suwerena”. Jeżeli partia (i proboszcz) mówi, że jest dobrze, to „prawdziwi Polacy” uwierzą bez chwili wahania.

Goool
Goool

A wyniki z więzień mówią co innego. Ale na to pani „profesor” teże ma swoją teorię.

Zbyszek
Zbyszek

Spróbuj przeczytać ten artykuł.

Lehoo
Lehoo

Trolle niczego nie czytają za wyjątkiem przekazu dnia.

Goool
Goool

Lemingi łykają zaś wszystko.

Historyk
Historyk

Zgadza się, plusujecie swoje wpisy w ciemno

Goool
Goool

Chcesz mi wmówić, że w więzieniu zmienili opcję polityczną?