Prof. R.Gwiazdowski idzie do polityki: „dopóki nie było iPhone’a, wszyscy kupowali Nokię” (film)

Prof. R.Gwiazdowski idzie do polityki: „dopóki nie było iPhone'a, wszyscy kupowali Nokię" (film)

Prof. Robert Gwiazdowski zdecydował się wejść do polityki, ponieważ  „zdenerwowali go ci, którzy ignorowali przez lata to, co pokazywało jego środowisko, a co po latach okazywało się słuszne”.

Ekspert Centrum im. Adama Smitha podkreślił, że jego ruch o nazwie: „Polska Fair Play” będzie chciał „zmienić system podatkowy, emerytalny i przeprowadzić reformę – a nie zawłaszczenie – sądownictwa”.

Zamierza zlikwidować PIT i składkę ZUS w obecnej formie, co pozwoli podnieść wynagrodzenia Polaków o 20 procent. „Zarabiasz netto 3 tys., będziesz zarabiał 3,7 tys. zł” – wyjaśnił.

Zdaniem ekonomisty wobec „degrengolady PO i PiS nadarza się okazja, by wreszcie „coś zrobić”. Strategicznym jego celem jest zdobycie tylu głosów, aby ani „PO ani PiS nie mogły rządzić samodzielnie”. Uwagę, że partie te wciąż znajdują się na czele sondaży, Gwiazdowski skwitował filozoficznie: „dopóki nie było iPhone’a, wszyscy kupowali Nokię”.

Oznajmił też, że sprywatyzowałby media publiczne i narzucił mediom prywatnym obowiązek nadawania tego, co wyprodukuje powołana do tego instytucja. „Media miałyby nieść misję kulturową” – dodał.

Gwiazdowski podkreślił, że jego ruch w wyborach do PE wystartuje samodzielnie, „żeby się policzyć”.

„Chcemy wystawić listę do Parlamentu Europejskiego. To jest idealny moment, żeby stworzyć polityczny start-up. Ale zapewniam wszystkich, że nie będzie tam pierwszoplanowych polityków. W ogóle nie będzie tam polityków!” – mówił Gwiazdowski w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”.

Na konferencji prasowej wśród współpracowników Gwiazdowskiego przedstawiono m.in. prezydenta Bolesławca, Piotra Romana i byłą wiceminister finansów, Elżbietę Hibner.

Polska Fair Play ma się opierać na Bezpartyjnych Samorządowcach oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lewiatan. Konwencję ugrupowania zaplanowano na 2 marca w Warszawie.

/p/

Źródło: Rzeczpospolita/Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
IrenaVirgoPolka gorszego sortupinkiWojciech Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P.
Rafał P.

Gwiazdowski jako i-Phone polskiej polityki?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Przepraszam, ale ja wolę Nokię…

Wojciech
Wojciech

Nie „policzy się”, bo nikt rozsądny nie odda głosu na kogoś , kto nie ma szans na przekroczenie progu wyborczego. To długi proces, a nie powiedzenie paru słów gdzieś tam, na co trafiłem dziś przez przypadek.

pinki
pinki

Trochę za dużo się pojawiło reformatorów. Nie mam nic przeciwko tej partii, ale najpierw powinno się odsunąć od władzy PIS poprzez konsolidację partii opozycyjnych. Tylko to może umożliwić realizację ambitnych planów zreformowania kraju.

Virgo
Virgo

Szanowałem go za wysokie kompetencje, wiedzę i ekonimiczny racjonalizm. To co powiedział o ofiarach gwałtu, okrutny, wstrząsający, chamski tekst sprawił, że jest u mnie defintywnie skreślony. Po co nam kolejny chamowaty Korwin Mikke?

Irena
Irena

Professore…. zrob cos i idz do domu a nie do polityki ….Ameryka już dawno odkryta ….wiadomo , ze rozdrobnienie elektoratu to znowu ….jesteśmy w czarnej dziurze !!!