Prof. Rzepliński: „Kompetencje prawnicze ministra Ziobry są równe zeru”

Prof. Rzepliński: „Kompetencje prawnicze ministra Ziobry są równe zeru”

„Kompetencje prawnicze ministra Ziobro są równe zeru. Jaką on ma kompetencję, poza bezczelnością, twierdząc, że uchwała SN nie ma skutków prawnych? Minister sprawiedliwości, który by szanował swój urząd, państwo, w którym jest ministrem, nigdy by takiej rzeczy nie powiedział” – stwierdził w TVN24 prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

 

Ziobro bowiem buńczucznie – w otoczeniu swoich wiceministrów – tak odniósł się do wydanej przez Sąd Najwyższy uchwały, w myśl której sędziowie wskazani przez neoKRS nie powinni orzekać, a Izba Dyscyplinarna powołana na mocy pisowskiej ustawy nie jest sądem:

„Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych” – powiedział.

Wygląda więc na to, że PiS nie zamierza stosować się do uchwały Sądu Najwyższego. – „To znaczy, że chcą pogłębiać anarchię prawną w Polsce i anomię – czyli stan, w którym obywatele nie wiedzą, co obowiązuje, a co nie obowiązuje” – skomentował prof. Rzepliński.

W rozmowie z onet.pl były prezes TK odniósł się także do przegłosowanej przez posłów PiS ustawy kagańcowej. – „To, co się stało w Sejmie jest czymś bardzo zasmucającym. To jest szczególnie groźne dla Polski. Od końca 2015 roku ustawicznie żyjemy w ciągle podsycanym konflikcie, więc mogę patrzeć na to tylko, jak na wyprowadzenie Europy z Polski. Kolejnym etapem będzie wyprowadzenie Polski z UE” – podsumował prof. Rzepliński.

bt

Źródło: tvn24.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AntoniMaciek123454321GusttawJan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Jan

Nieprzypadkowo „ZERO” jest przydomkiem Zbigniewa Ziobry od 2006 roku !!!

Gusttaw
Gusttaw

Ziobro ma sie trzymac prawa, Jest miernym prawnikiem i przede wszystkim reorezentantem tylko jednego ovywatela. A jest jeszcze 38 milionow Polakow bez taryfy ulgowej.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja to się mocno dziwię, dlaczego prof. Rzepliński jeszcze nie siedzi. Powinien już przynajmniej mieć założone kajdanki. Słabo działasz, zioberku. Nie ma aresztu, nie ma kajdanek, kiepsko, frajerze. Zamiast aresztować Rzeplińskiego, wolałeś się ze swoimi przydupasami popisywać przed kamerą, niedorobie.

Antoni
Antoni

Premier Leszek Miller przewidził, że Ziobro to zero wiele lat temu – prorok czy co?