Prof. Sadurski wypunktował „kombatanctwo” Saryusz-Wolskiego

Prof. Wojciech Sadurski wygrał proces z TVP

Jacek Saryusz-Wolski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, postanowił na Twitterze przybliżyć swoją przeszłość. Jednocześnie próbował udowodnić, że jego długoletnia przynależność do PO polegała głównie na kontestowaniu tej partii. „-w PO Płażyńskiego, Gilowskiej, Rokity, deklaracji: Krakowskiej, patriot,chrześć-dem, -opuściłem PO która zdradzila siebie i PL z postkomuną i TW -w PZPR 2 lata(do 13.12.81), by uciec od molestowania służb, lata 70/80 bez paszportu (do 88r) działacz NSZZ „S”, IPN status pokrzywdzonego” [pisownia oryg. – przyp. red.] – napisał Saryusz-Wolski.

Tego „kombatanctwa” nie zdzierżył prof. Wojciech Sadurski i wypunktował eurodeputowanego. – „Kłamstwo. W latach 70-tych jeździłeś po świecie, jako działacz SSPONZ (Stud. Stow. Przyjaciół ONZ) ale i Socjalist. Związku Stud, z którego przeszedłeś do PZPR. Pamiętasz, jak towarzysze forsowali Cię na prezesa SSPONZ przeciw bezpartyjnemu W. Sadurskiemu?” – zapytał Saryusz-Wolskiego prof. Sadurski.

W kolejnym wpsie naukowiec dodał: – „Uwaga, proszę mocno zatkać nosy: JS-W, gorliwy i aktywny członek Socjalistycznego Związku Studentów Polskich i PZPR, w latach 80-tych w Katedrze Ekonomii Socjalizmu, odszedł z PO bo tam post-komuna. Jest na to słowo, ale tu przychodzi młodzież”.

W „odpowiedzi” Saryusz-Wolski zablokował Sadurskiego.

Głos w obronie Saryusz-Wolskiego zabrała natomiast Krystyna Pawłowicz. – „Wojtek, nie powinieneś się tak bardzo kreować na obrońcę „wartości solidarnościowych”, gdyż już w 1980 wyjechałeś z Polski na długie lata na długie stypendia zagraniczne i nie masz legitymacji moralnej w tych sprawach. J S-W broni interesów PL WSZĘDZIE. Ty PL WSZĘDZIE oczerniasz” – napisała posłanka PiS. – „Chodzi o to, że wierutnie kłamie o swojej przeszłości i z neoficką gorliwością atakuje tych, którzy siedzieli w więzieniach gdy on balował w PZPR. Takie kłamstwo to już u Was norma? – odpowiedział prof. Sadurski.

Pawłowicz nie ustępowała: – „Skąd wiesz, że „balował”?”.

– „Przyjmij, że cierpiał. Ale w PZPR. Na tym kończę tę wymianę bo widzę że jesteśmy w różnych światach jeśli chodzi o stosunek do prawdy” – skwitował Sadurski.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZwinkaObserwatorZbigniew Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbigniew
Zbigniew

Panie Profesorze Sadurski, Krycha bo Krycha , nie wspomnę tego popaprańcu o nazwisku S-WJacek. Czy mozna sie jeszcze bardziej upodlic niż zrobił to ten komunista , który rozwalał PO od środka? Czy istnieje większe łajno od tego , gdy pajac umoczony w głębokiej komunie, przypisuje sobie zasługi o jakich może tylko pomarzyć? Tacy są wszyscy z partii karła-muchomorka liliputa żo0liborskiego.

Obserwator
Obserwator

Jak się nazywa taka …. co z każdym byle dobrze płacił?

Zwinka
Zwinka

No i wszystko jasne. Tyle, że dziwić się nie ma czemu, bo u tych „patryjotycznych dziewic” komuszy bebech to norma…