Prof. Simon, ekspert chorób zakaźnych, dostał od Szumowskiego zakaz wypowiadania się!

Mamy takich „intelektualistów” na jakich zasługujemy?

– „To absurdalne. Narusza moje prawa obywatelskie, moją wiedzę i wykształcenie. Nikt nie ma prawa mi zakazywać. Tak robiono w realsocjaliźmie albo jeszcze w czasach nazistowskich” – tak zareagował prof. Krzysztof Simon na wydany mu przez Łukasza Szumowskiego pisemny zakaz publicznych wypowiedzi na temat epidemii.

 

Profesor jest ordynatorem jednego z oddziałów zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz wojewódzkim konsultantem do spraw chorób zakaźnych. Podobne zakazy dotarły też do wszystkich innych wojewódzkich konsultantów ds. chorób zakaźnych w Polsce.

Przypomnijmy więc niedawną jego wypowiedź: „Prof. Simon, ekspert chorób zakaźnych: „Organizowanie wyborów w czasie epidemii koronawirusa jest moralnie skandaliczne”.

 

W rozmowie z „Gazetą Wrocławską” prof. Simon mówi, że będzie się wypowiadał na temat walki z koronawirusem „jako kierownik kliniki chorób zakaźnych i osoba prywatna”. – „Reakcja w Polsce jest skrajnie opóźniona. Do niedawna brakowało wszystkiego. Groziło to przerwaniem opieki lekarsko-pielęgniarskiej. Jakoś udało nam się przetrwać, ale dalej jest problem z maskami i bardzo dobrej jakości strojami, które by nas chroniły przed tym wirusem. Używamy czasem, awaryjnie, gdy innych nie ma, takich plastikowych strojów jak na wojnę biologiczną, które się kompletnie nie nadają do opieki nad pacjentem. Ale jakoś tymi pacjentami musi człowiek się zająć. W tym zastrzyku się nie da zrobić. Na izbie przyjęć nikt nie wytrzymuje dłużej niż dwie trzy godziny. Po prostu ludzie mdleją” – powiedział prof. Simon.

Ordynator podkreśla, że „takie rzeczy powinno zabezpieczyć państwo”. – „To powinno być przygotowane wcześniej. My ruszamy do walki. A żadna dywizja pancerna nie rusza do boju bez ludzi, paliwa i amunicji” – stwierdził prof. Simon.

bt

Źródło: gazetawrocławska.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

72
Dodaj komentarz

avatar
41 Comment threads
31 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
69 Comment authors
RafałLewBarbraJanuszRyszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Aktualny guru prawicy (i nie tylko) wyznaje zasadę, rozpowszechnioną przez klasyka: stłucz pan termometr, nie będziesz miał pan gorączki.

Soros
Soros

Prawicy? Gdzie ty widzisz prawice? W Polsce nurt prawicowy dopiero powolutku sie zaczyna rodzic. Od zakonczenia WW2 w Polsce rzadzą same wariacje lewicowe.

Nasum
Nasum

To sukienkowi od np. Rydzyka tak chętnie zapraszają lewicę?

Maniek
Maniek

Poddaństwo klechom nie czyni z pisiorów prawicy.

Barbra
Barbra

Klechy to największe gniazdo zgnilizny…

Violla
Violla

Zapraszają tych którzy im płacą … za modlitwę, za głosy albo za milczenie?
Wybierz poprawną odpowiedź – masz wybór – jesteś Wolnym Człowiekiem… JESZCZE…

jagoda
jagoda

Zgadzam się w 100%

Chermes
Chermes

Masz rację. Polską rządzą obecnie „pobożni bolszewicy”, wychowani w PRL, krzyczący na wszystkie strony, jaką to oni są „prawdziwą prawicą”.
Czy widział ktoś, gdziekolwiek na Świecie, prawicę, którą popierają Związki Zawodowe?

Public
Public

Ja takich nazywam kościółkowi sochalisci

Tomasz
Tomasz

Dokładnie, PiS w swoich działaniach i hasłach jest pseudo narodowo socjalistyczną partią a nurt prawicowy nigdy nie idzie w parze z lewicowością. Konserwatyzm, libertarianizm, tak a nie tzw. społeczna sprawiedliwość.

puł. Morwin - Kikke
puł. Morwin - Kikke

„Nurt prawicowy” to nic innego jak kilku dziadersów, tkwiących mentalnie w przeterminowanej konserwie poglądów sprzed 200 lat albo i dalej wstecz. To śmierdzi, wręcz cuchnie 😉 . Co oni mogą wiedzieć o dzisiejszym życiu??? Tyle co im klecha na kazaniu niedzielnym zapoda??? 😉 A ta mityczna, rodząca się w bólach fantomowych po utraconym mózgu prawica to ani chybi kon-FE!-deracja dla gimbusów?, hahahah

Prezydent-BOSAK
Prezydent-BOSAK

Tylko Konfederacja to prawdziwa prawica!

Małgorzata
Małgorzata

Cokolwiek ten Rząd nie zrobi, i tak będzie źle

Rafał
Rafał

Widzimy co robi: koryto plus, afera goni aferę

smętek
smętek

Szumowski, który zapomniał, że jest lekarzem i nie powinien uprawiać polityki wydaje zakaz wypowiadania się Panu Profesorowi? Jako kara za naruszenie zakazu powinno być pozbawienie prawa wykonywania zawodu przez Pana Profesora. Pora przypomnieć instrumenty jakimi dysponuje władza i które może wykorzystać.

Monia
Monia

Co za bzdurny komentarz. A może poprostu Pan minister sam zacząłby mówić prawdę o sytuacji w Polsce a nie nakazywał lekarzom zachowanie milczenia…

pandik
pandik

Wiesz co to sarkazm?

Darka
Darka

Nie pozwalają mówić prawdy, że państwo, jest bezbronne, bo zapomnieli o obywatelach. jeszcze w styczniu PAD bawił się na nartach, gdy było już wiadomo, że pandemia nadchodzi. Teraz też, miast wszystkie pieniądze kierować dla ochrony personelu medycznego i miejsc pracy, to będą wydawać kasę na wybory. I co im kto zrobi???? PSL i Lewico nie zapomnę wam tego głosowania za głosowaniem za pomocą tabletu. To chore towarzystwo przegłosuje wszystko, nie licząc się ze zdrowiem obywateli. Kaczyński zemści się z nawiązką za śmieć brata, bo tyko po to jest mu potrzebna władza

Andrzej
Andrzej

Przecież to Jarosław przyczyniliśmy do śmierci brata wraz z panem Macierewiczem a teraz zwala na innych

Ryszard
Ryszard

I taki np. cioto waty Kosiniak-Kamysz chce zostać prezydentem Polski. Nadaje się do piaskownicy ś nie do polityki

Rafał
Rafał

Obecny prez w takim razie to ciota do kwadratu!

Teresa
Teresa

Lewica nie głosowała za. Coś się poplątały.

Radek
Radek

Teraz władza może dowolnie manipulować danymi. Prze do wyborów i nadal twierdzi, że w szpitale w Polsce to Eden.

Jadwiga
Jadwiga

Na koronawirusa kupiliśmy F-35, a maseczki, respiratory, płyny bakteriobójcze itp. to już załatwiajcie we własnym zakresie, no może Owsiak wam pomoże

Irena
Irena

Owsiak mupił strzęt w Hinach, ale władze nie chcą go przywieźć

KaNu
KaNu

„mupił strzęt w Hinach”

Lucyna
Lucyna

Kupił w Chinach … nie chcą udostępnić transportu bo bardzo źli ludzie są ..

GRZEGORZ
GRZEGORZ

a co ordynator takiego dobrego do tej pory zrobił bo ozorem to każdy umie i obwiniać wszystkich aby nie siebie…

Jarek
Jarek

A stał na pierwszym froncie walki z wirusem i na codzień się zmagał z tym, o czym głośno mówi: brakiem podstawowych środków. Taki tam drobiażdżek…

Monia
Monia

Ach nic nie robi? Ty siedzisz w domu? Pracujesz zdalnie? Czy mOe zostałeś pozbawiony już pracy? Pan profesor leczy ludzi.. Obyś osobiście nie musiał przekonać się z tym, z czym mierzą się teraz służby medyczne na całym świecie!!!

Lucyna
Lucyna

Jeśli zabraknie dla Pana respiratora, lekarstw , lekarza …. to nie wiem czy jest pan osobą która zasługiwałaby na współczucie …

Kobi
Kobi

Profesor jest od leczenia a nie od zakupów du.ku.

Teresa
Teresa

A zobacz co ty zrobiłeś dla innych. Jesteś z tych co szkalują w tych czasach służbę zdrowia co jedyna teraz ratuje Polaków?

Joanna
Joanna

Będziemy słuchać polityków ..zamiast lekarzy…oni znają się przecież na wszystkim…skandal.rujnuja nam prawa człowieka…obywatela…i naród ponownie na nich zagłosuje….

Leszek
Leszek

Maseczki mają, tyle, że do” selfi” na Wiejskiej!!!!!!

Irena
Irena

To jest rząd który został wybrany przez patologie społeczna,która tylko sobie zagwarantowała picset plus a reszta społeczności ci którzy tę patologie utrzymują muszą upaść.W czasie pandemii zamiast przygotować kraj do przujecia iratowania zakarzonych to zajmują się wyborami i utajnianiem zgonów i ilość chorych..

Grażyna
Grażyna

Brawo, jest pan wielki, jestem całym sercem z panem ✌️

Gośka
Gośka

Panie Profesorze Simon jak Pan nam nie powie prawdy to będziemy żyli w zakłamaniu.Dziwie się ministrowie Szumowskiemu czy ma pan sumienie co z pana zrobiło stanowisko .Czytałam że do wyborów będzie pan okłamywał naród byleby się odbyły wybory.panie niech się pan zastanowi co pan robi.Czy chce pan zrobić Włochy Hiszpanie i chce pan mieć ludzi na sumieniu jak pan będzie z tym żyć.Prosze niech się pan zastanowi co pan robi

Aga
Aga

Pan Szumowski się nie boi, dostanie rozgrzeszenie u Rydzyka, o to przeciez chodzi: byc rozgrzeszonym i móc grzeszyc dalej….

Wlod such
Wlod such

Państwo w pierwszej kolejności zabezpiecza siebie i swoje rodziny ,których pozatrudniał w ministerstwach ,jako doradców ,a są to byli mele,alkocholicu nie roby,nie mające żadnego przygotowania zawodowego na tę stanowiska.A są to byli malarze pokojowi,spawacze ,zbieracze puszek po piwie i innego złomostwa ,aby wychlać Więc pieniądze muszą być na ich zabezpieczenie ,wiadomo rodzina .Następnie propaganda Rydzyk,to są miliardy bo miliony już go nie obchodzą, TVP 2 miliardy na propagandę Dudy. Następna grupa to Biskupi w miliardach , następnie żeby trzymali mordę w kubeł to 500+ emeryci wysoce pobożni ,i reszta chołoty pisowskiej. Ma być cisza bo inaczej ,no właśnie ,gdyby to… Czytaj więcej »

JWS
JWS

niech się ordynatorek wybierze na izbę przyjęć do szpitala publicznego w Szikago, sprzed pandemii srednio oczekuje się 8 godzin, może przestanie się gorączkować oczywistościami. Może i dobrze, że takiego wzmożonego doktorka ministerstwo dyscyplinuje. Idąc tym samym tropem akcja #zostańwdomi jest ze wszechmiar niekonstytucyjna,

Gusia76
Gusia76

Przede wszystkim szacunek się należy. 1. To profesor z wieloletnim stażem, kierownik szpitala i konsultant wojewódzki z doświadczeniem i ogromną. 2. Mówi prawdę niewygodną dla rządzących, bo to zaburza głoszoną przez nich propagandę sukcesu i dążenie po trupach do wyborów 3. Skoro jesteś tak obeznanym w świecie, w USA , to jakim cudem piszesz „Szikago” ??? 4. I nie porównuj służby zdrowia w Polsce i w USA, bo to dwa różne systemy. 5. Dyscyplinowano za komuny, za Hitlera, teraz jest, przynajmniej oficjalnie inny ustrój. …o czym rządzący za wszelką cenę chcą zapomnieć A maseczki, to wymysł rządu. …więc co ma… Czytaj więcej »

Max
Max

Najlepiej by było żeby ilość zakażonych podawały szpitale do np RMF, wtedy mielibyśmy rzetel e dane, a tak rząd manipuluje liczbami, ile che podać to pidaje

Andrzej
Andrzej

Po trupach do celu. Metody hitlerowców. Tylko skąd PiS ma takie poparcie ? Jak to jest, że Duda ma takie poparcie ?

Mariusz
Mariusz

Co to za kraj nad Wisłą he…..bo przyjechałem i nie mogę zajarzyc czy to Polska demokracja czy Chińska , ale nie widzę różnicy zbytniej , no może z tym że nie mówią tu że nie na wirusa , korona wirusa

Jolka
Jolka

Silniejsi od nas jakoś sobie nie radzą, ale u nas sami fachowcy, chyba Ci co pozjezdzali z saksow i łamią przepisy kwarantanny i zarażają wiernych krajowi obywateli. Nie dobrze? Wracać. Nie jeden. Nigdy nie był na wyborach ale pseudo mądrości głosi teraz. J

Grażyna
Grażyna

Musimy znać prawdę, kłamał chiński rząd od początku i mamy to co mamy. Prawda teraz najważniejsza

Dana
Dana

W takim razie kto ma obiektywnie informowac ludzi o aktualnej sytacji.? Czy to nie jest kabaret?

Robertw
Robertw

ARM zakupiła węgiel od naszych kopalni, był dostępny od ręki. Maseczki zamówione na listopad. Wszystko pod kontrolą. Mierni ale wierni na stanowiskach. Zapłacą za to również ich wyborcy. Może nawet w większości.

Dariusz
Dariusz

Czyli to juz nadeszlo… Jestesmy panstwem dyktagury rządu pis i skur.. ela kurdupla kaczy.. kiego. Zakazywac mozesz kotu zrec ty benkarcie z Żoliborza by cie ta rozyczka dopadla i nie oszczędziła. Tego ci ch.. u zycze z calego serca

Czytelnik
Czytelnik

Wypowiadal sie na początku pandemii w telewizji i pierdolił od rzeczy. Wypowiadał sie jak idiota i go zdjęli. Nie dziwie się bo juz wtedy zwrócił moją uwagę.

Adam
Adam

Od słów do czynu, widzimy a nic nie robimy dość już tego partactwa, kłamstw i matactwa.

Bogusz
Bogusz

Prawda w oczy kole

Wojtek
Wojtek

Jaka epidemia 270 schorowanych swiec panie nad ich duszami ludzi umarło, w UK w jeden dzien umiera tyle do 11 rano, wiem skad ta panika.

Janek
Janek

Tak tak wprowadzajmy nowe metody leczenia zamiast termometru włożmy do odbytu kukurydze. Jak wyjdzie popkorn jest goraczka. Skandal tylko zagniatać prawdę i zamiatac pod dywan. Chcą nas otumanic do reszty. Woda na młyn !!!!

Memiś
Memiś

Przecież tamten ma nadany tytuł przez to PiS-dzielskie towarzystwo,co raczej się powinno traktować jako pseudonim organizacyjny.Tytuł Pana Profesora Simona jest efektem jego prac naukowych i wiedzy.I taki chłystek będzie zakazywał naukowcowi wypowiedzi

Ireneusz
Ireneusz

Brawo Panie Profesorze

Jony
Jony

Prawda ich boli. Najprawdziwsza prawde przekazuje Szumowski – przekaz dnia od konusa, a niech by coś zmienił..,….!

Adam
Adam

Jak byłem w wojsku to lekarstwem na wszystko bolotrzy dni w trampkach. Może pomoże? Że też jeszcze ci antyspecjaliscini wpadli.

Adam
Adam

Trzy dni trampki ci co byli kiedyś w wojsku powinni zalapac

Basia
Basia

Pan ma rację. Chociaż jeden człowiek który mówi prawdę o sytuacji jaka jest w szpitalach. Pozdrawiam

Olenka
Olenka

Jest Pan jedyna osoba, ktora da sie sluchac w tych wiadomosciach. Minister Zdrowia chyba jest alkoholikiem. Raz mowi Tak raz siak. Czy jest on lekarzem? Kim ten minister jest bo dopiero w czasie pandemii zaczelam ogladac wiadomosci.

And
And

Masakra i tak znamy prawdę

Manka
Manka

SEKCIARZ zakazał bo prawda by wypłynęła a to im zaszkodzi w tych ich tylko wyborach bo nikt z normalnych nie zgodzi się żeby w koronawirusie robić wybory!!! Już jest szfindel bo bez zgody ludzi przekazali do drukowania ich dane osobowe, prawie itd.to jest NIEZGODNE Z NASZA KKNSTYTUCJA TJ.DRUGJEGO GORSZEGK SORTU .
MOWIMY WSZYSCY NIE TAKIM WYBOROM BO ZAGRAZAJA ZDROWIU I ZYCIU
JEST TO JAWNY ZAMACH NA ZYCIE POLAKOW

Bea
Bea

Przecież Simon może złożyć do prokuratury doniesienie o cenzurze wypowiedzi i łamaniu praw obywatelskich.

Alde
Alde

Jakim prawem Szumowinski feruje takie wyroki???Kim on jest???NIE ma go nawet w rejestrze lekarzy,bez publikacji I zadnego dorobku,mowiacego o rozwoju wiedzy medycznej.kto dal temu skorumpowanemu lotrowi dyplom???Ty Szumowinski nie strasz ludzi…bo skonczysz tak samo jak twoi kolesie z druzuny faszystowskiej.PRZYZEKAM ZE JAK TYLKO BEDZIE MOZLIWOSC TO CI DO AORTY DOSKOCZE I ZAGRYZE…PILNIJ SIE WIEC MORDERCO…I KACZORA Z MATEUSZKIEM TEZ OTOCZ OPIEKA BY ICH KORONAWIRUS NIE TRAFIL…
OD DZISIAJ – TWOJ DELIRYCZNY SEN…

Pelagia
Pelagia

Brawo Panie Profesorze Jest PAN Wielki

Katarzynka
Katarzynka

Nie cierpię Szumowskiego… Człowiek z problemami i komplekasmi….. Sam niech sobie najlepiej da zakaz wypowiedzi bo nic mądrego nie mowi

Katl Marx
Katl Marx

Lewacko-peowska propaganda.

Ryszard
Ryszard

Prawda jest następująca a mianowicie,mamy do czynienia z fikcyjną pandemią światową wywołaną przez elitę finansową tego świata która wprowadziła do realizacji program depopulacji ludzi do stanu 2-3 miliardów.W ramach tego programu już wprowadzono w wielu krajach sieć telefonii komórkowej 5G która emituje elektromagnetyczne promieniowanie mikrofalowe,światową pandemię koronawirusową,natomiast docelowo mają być przymusowe szczepienia na Koronawirusa a w szczepionkach ma być płynny nanochip elektroniczny,modyfikatory genowe oraz substancja chemiczna zdigitalizowana z samoreplikującym się RNA,te szczepionki będą upośledzały układ immunologiczny poprzez obniżenie odporności organizmu.Kolejna ważna sprawa,żadne laboratorium w Polsce nie wyizolowało wirusa,nadmieniam że wyizolowanie polega na sprawdzeniu pełnego genomu,testy wykonuje się tylko na 3… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz

To Pan prof. Krzysztof Simon , powinien być ministrem zdrowia, to by zaczął być porządek…

Lew
Lew

Kaczokomuna wróciła… Co za bezczelność tych darmozjadów, żeby zakazywać ludziom mówienia prawdy !! I to jeszcze ludziom na poziomie, wykształconym i wiedzącym, co mówią !! Skandal !!