Prof. Simon, ekspert chorób zakaźnych: „Organizowanie wyborów w czasie epidemii koronawirusa jest moralnie skandaliczne”

Mamy takich „intelektualistów” na jakich zasługujemy?

„A więc prof. Simon nie dał się zakneblować. Powiedział, że wszyscy powinni nosić maseczki oraz że wybory w maju to absurd. Jestem dumna, że pracuję w tym samym szpitalu co On” – napisała na Twitterze internautka Dorota. Chodzi jej o „Szumowski wydał zakaz wypowiadania się wojewódzkim konsultantom medycyny”.

 

Prof. Krzysztof Simon, ordynator jednego z oddziałów zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz wojewódzki konsultant do spraw chorób zakaźnych, opowiedział w TVN24, jak w jego placówce wygląda walka z pandemią koronawirusa. – „W zeszłym tygodniu mój oddział przechodził kryzys. Moi ludzie chodzili jak kosmici, w strojach, w których nawet zastrzyku nie można zrobić (…) to w ogóle jest niemożliwe funkcjonowanie. W tej chwili to się poprawiło, ale głównie z zakupów darczyńców. Państwo tak nie powinno funkcjonować, powinno być przygotowane, zorganizowane. Ta logistyka jest bardzo słabym punktem” – powiedział.

Zapytany, czy powinniśmy wszyscy nosić maseczki ochronne, odparł: – „Są plusy i minusy. Ludzie się jednak gromadzą, część ludzi nie przestrzega (wprowadzonych zasad), część starszych ludzi zapomina. W takich sytuacjach warto maski nosić” – stwierdził prof. Simon. Przypomnijmy tylko, że minister zdrowia Łukasz Szumowski uważa, że nie jest to konieczne.

 

Profesor Simon odniósł się także do kwestii przełożenia z powodu pandemii majowych wyborów prezydenckich. – „Nie mogę się wypowiadać jako konsultant i ordynator. Mogę powiedzieć, jako prywatny człowiek, jest to moralnie skandaliczne: namawianie ludzi w okresie epidemii, gdy mamy tysiące różnych problemów, zgony bliższych i dalszych znajomych, zamieszanie, utraty pracy, utraty majątku” – podkreślił.

„Jest to po prostu nieodpowiedzialny cynizm w stosunku do naprawdę ciężko dotkniętego narodu. To niemożliwe. To będzie nieetyczne dla Polaków – zmęczonych i zmiażdżonych tą epidemią psychicznie, częściowo zakażonych, a częściowo niezdolnych do pójścia do komisji wyborczych. To nie jest czas, ani miejsce. Ja w ogóle tego nie widzę” – dodał prof. Simon.

bt

Źródło: tvn24.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MartaCzeslawandrzejWłodekAneta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom&Jary
Tom&Jary

A niech sobie robią wybory i tak Kidawa nie ma szans. Skoro PO wystawiło takiego słabego kandydata to znaczy że nie chcą wygrać. Liczą się tylko stołki. Ja nie będę głosował na Kidawe tylko dlatego żeby nie wygrał Duda. Dałem jej szansę ale jest tak słaba że nie mogę jej suchać. Zostaje nam przeczekać rządy Pisu z nadzieją, że przyjdzie ktoś godny.

smętek
smętek

Pan Profesor mówi o wyborach jako takich a nie konkretnych kandydatach i dziwię się Jego wierze w moralność pisiatych. Lenin, który dla Kaczafiego jest wzorcem władzy, dokładał starań żeby jak najwięcej jego przeciwników umarło z głodu i chorób.

Anna
Anna

oprocz Kidawy i Dudy sa jeszcze inni kandydaci. Czy naprawde w Polsce sa tylko dwie opcje – PIS i PO?

Aneta
Aneta

Daj szansę Szymonowi Hołowni

Włodek
Włodek

Przy wszystkich jej słabościach, zresztą niedużych, jest ona jednak gigantem w porównaniu do narciarza

andrzej
andrzej

Kaczor co najmniej zdziesiątkuje swój elektorat.

Czeslaw
Czeslaw

Dzięki za taką postawę, godna zaufania Panie profesorze jest Pan wielki

Marta
Marta

Jak będa wybory to ja nie ide … po raz pierwszy od kiedy mogłam głosować nie pójde … co to za wybory ? Prezydent się lansuje, bo może … a inni kandydaci nie mają jak .. bo jest epidemia …. poza tym a może przede wszytkim jak mozna robić wybory i narażać naród na zakażenie …. zgroza … naprawde coś tu jest nie tak