Prof. Simon krytycznie o zniesieniu przez rząd obostrzeń: „Wirus nie dostał SMS-a, że ma przestać zarażać”

Prof. Simon: "skandaliczna wypowiedź" o zachwycie Warchoła amantadyną

– „Jestem zaskoczony taką radykalnością otwarcia! Wirus nie zniknął, nie dostał SMS-a, że ma przestać zarażać” – tak prof. Krzysztof Simon w rozmowie z RMF FM skomentował dzisiejsze decyzje rządu w sprawie zniesienia obowiązujących obostrzeń. Profesor jest ordynatorem oddziału chorób zakaźnych wrocławskiego szpitala specjalistycznego.

 

Chodzi m.in. o decyzje o zniesieniu limitów osób w sklepach i kościołach. Więcej na ten temat w naszym artykule „Od soboty koniec z noszeniem maseczek na ulicach. W przyszłym tygodniu pójdziemy do kin i teatrów”.

Według prof. Simona, takie poluzowanie wprowadzane przez rząd może spowodować gwałtowny nawrót epidemii. Uważa, że za szybko otwierane są te branże i te aktywności, które oznaczają sporo ludzi w zamkniętych pomieszczeniach. – Nie pójdę do kina, nie wybrałbym się też na wesele. Nie poszedłbym na wesele w czasie epidemii, bo ja wiem, jak ludzie chorują. Nie zamierzam się narażać w sposób tak bezmyślny na zachorowanie i śmierć” – powiedział prof. Simon.

 

Nie zamierza się także wybrać do restauracji. – Uwielbiam atmosferę restauracji, ale nie pójdę” – stwierdził profesor. Przypomniał też sytuację z Włoch, gdzie zlekceważono niebezpieczeństwo niesione przez koronawirusa. Wywołało to dramatyczny wzrost liczby chorych oraz przypadków śmiertelnych.

Prof. Simon był zdumiony, gdy słuchał dziś premiera i ministra zdrowia, którzy twierdzili, że maleje liczba zarażonych koronawirusem. – „U nas liczba zakażeń się nie zmniejsza. Dziś zabrakło mi miejsc na intensywnej terapii. Mam tylko kilka rezerwowych, ale i te się pewnie zapełnią” – powiedział w rozmowie z gazetawroclawska.pl. Dodajmy, że wczoraj potwierdzona została największa dotychczas liczba zakażeń koronawirusem w Warszawie.

bt

Źródło: RMF FM, gazetawroclawska.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
28 maja 2020 07:14

Rząd PiS niewiele robił, żeby walczyć z epidemią, teraz aktywnie działa, aby liczba zakażonych zaczęła rosnąć.Przypuszczalnie jakiś doradca wyliczył, że tzw. otwarcie może spowodować wzrost poparcia dla Dudy. A że będzie to okupione śmiercią kolejnych setek ludzi… Co to pisiorów obchodzi?