Prof. Simon wie kto jest winny rekordowej liczbie zakażeń koronawirusem

Profesor Simon przewiduje, że cały kraj niedługo będzie czerwoną strefą

Dzisiejsze dane to 1136 nowych przypadków, co stanowi smutny rekord zachorowań licząc od początku pandemii. Prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii UM we Wrocławiu wskazuje, że winni są przede wszystkim ci, którzy unikają noszenia maseczek w miejscach publicznych i lekceważą zagrożenie. Profesor nazwał takie osoby „szkodnikami społecznymi”.

 

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, najwięcej chorych przybyło w województwach małopolskim ( 183), mazowieckim (149) i pomorskim (143). Zmarło 25 osób. To wynik powrotów z wakacji – komentuje prof. Simon. „Ludzie zamiast masek zakładają przyłbice, jakby się szykowali na kolejną bitwę pod Grunwaldem, nie myją rąk, ignorują dystans społeczny. Z drugiej strony policja nie egzekwuje przestrzegania tych zaleceń” – tłumaczy. „Kolejnym problemem jest tolerowanie tych wszystkich ruchów antymaseczkowych i antyszczepionkowych. To jest działalność na szkodę państwa”.

Profesor tłumaczy, że nie jest to jeszcze druga fala, a typowy przebieg tej pandemii. Jednocześnie nie jest zwolennikiem wprowadzenia ponownego lockdownu, bo może on mieć katastrofalne skutki ekonomiczne. Raczej optuje za obowiązkiem powszechnego noszenia masek, również na ulicach miast. „Wiadomo, że ok. 40-60 proc. ludzi, którzy się zakazili, choruje lżej, jeśli wcześniej używali masek…Tak się dzieje w Korei, na Tajwanie, w niektórych rejonach Chin, wcześniej wprowadzono to w Barcelonie i Antwerpii”.

 

Wszyscy podkreślają, że ta jesień może być prawdziwą próbą dla systemu opieki medycznej. Wraz z nadejściem jesiennych chłodów należy się spodziewać fali zachorowań na grypę. Kumulacja obu epidemii zapewne nastąpi w listopadzie. „Pacjenci mogą chorować jednocześnie na kilka infekcji, ale jeśli zakazimy się na raz i grypą, i koronawirusem, to przebieg może być wyjątkowo ciężki” – dla WP.Pl tłumaczy wirusolog dr hab. Tomasz Dzieciątkowski.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Ratunkiem mogą być szczepienia przeciw grypie. Oby tylko szczepionek wystarczyło dla wszystkich.

/ep/

Źródło: abczdrowie.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PawełALASaltedJanPrzemo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Marcin

Jedyny szkodnik to rząd Polski który szkodzi społeczeństwu najbardziej

Przemo
Przemo

Ostatnio byłem na Rodos gdzie uczystniczylem w kilku wycieczkach autokarowych i oto moje obserwacje:
– jeżdżąc wraz z Holendrami, Niemcami, Anglikami wszyscy karnie nosili maseczki i nikt nie podważał wytycznych,
– jedna wycieczka z Polakami wystarczyła bo stwierdzić, że w naszym kraju długo nie będzie dobrze i bezpiecznie. Okazało się, że na cały autobus 80% stanowili typowi przedstawiciele SUWERENA, którzy nie nosili maseczek albo zaraz mieli je na brodzie. Na nic się zdały prośby przewodniczki i kierowcy.
Wnioski zostawiam współbratymcom.

ALA
ALA

I w tym momencie, wycieczka powinna zostać zakończona.
Nie ma prawidłowo założonej maseczki, na NOSIE i USTACH, NIE MA WYCIECZKI !!!

Jan
Jan

Totalna bzdura
Ile musiałoby być zarażeń po milijonowej manifestacji w Berlinie ?

Salted
Salted

Herman Goring: „Wzbudzić strach i wskazać wroga.”

Paweł
Paweł

Sługus a nie doktor

Jan
Jan

jest totalna bzdura
Ile musiałoby być zarażonych ludzi po milijonowej manifestacji w Berlinie ?