Prof. Staniszkis: „Gorzko żałuję, że lansowałam Dudę przeciw Komorowskiemu”

Jadwiga Staniszkis: prezes Kaczyński powinien odejść

– „Jeżeli dożyję, to będą bardzo aktywnie przeciwko PiS-owi występowała i przeciwko Dudzie. Wiem, jak bardzo go lansowałam przeciwko Komorowskiemu i teraz gorzko żałuję. Parę razy zresztą miałam okazję tutaj Komorowskiego przeprosić, bo on był spokojny jednak, ale miał kręgosłup i styl, który był do zaakceptowania” – zadeklarowała w TVN24 prof. Jadwiga Staniszkis.

Uważa, że prezydent Duda powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu. – „Niezależność sądów jest kluczowa dla demokracji. Nie rozumiem, dlaczego to robią. Nie chcę mówić o prezydencie, bo powinien stanąć przed Trybunałem Stanu jak skończy kadencję. To mówienie, że będzie kandydował w drugiej kadencji, to jest mechanizm kontroli, żeby w ciągu tych ostatnich dwóch lat się nie zbuntował przeciwko PiS-owi, więc wabi się go tą przyszłą kadencją. Nie rozumiem absolutnie ludzi, którzy spokojnie na to patrzą” – stwierdziła.

Prof. Staniszkis uważa, że pierwszą Prezes Sądu Najwyższego nadal jest Małgorzata Gersdorf. – „Bo konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce. Generalnie to jest oczywiste, że powinna być przez sześć lat. I zachowuje się w sposób dzielny” – powiedziała.

Zdaniem socjolog, pod rządami Prawa i Sprawiedliwości Polska staje się krajem autorytarnym. – „Dla demokracji jest jednak ważny podział władzy i ten jest zacierany przez upartyjnianie wszystkiego. Uważam, że PiS powtarza pewne elementy, które były fundamentem bolszewizmu. Z jednej strony, tylko ich cytując, jak oni mówią, że wolność dotyczy sfery tylko prywatnej, a nie publicznej albo kiedy mówią, że dobro i zło to są pojęcia, które można wypełniać różną treścią, albo mówią, że należy dokonać przemiany społeczeństwa, wydobyć coś więcej, to tak właśnie w tym dyskursie bolszewickim było. To jest szokujące, bo nie wiem, skąd to się u nich wzięło” – oceniła.

Odniosła się także do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – „Znam go długo, ale słabo, jak większość ludzi. Obserwuję go od bardzo wielu lat. To jest jednak taka destrukcja po śmierci brata. Zostawić po prostu wszędzie taką pustynię i brak zaufania absolutnie do ludzi. To jest dla mnie trudne do zrozumienia” – skonstatowała prof. Staniszkis.

bt

źródło: tvn24.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AlkaMaciek123454321StanleyKonradbabsko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Tak jest gdy ROZUM spi !!!

Anda
Anda

No cóż, proszę pani, szkoda że tak późno, ale jednak czuję pewną satysfakcję. Przerażały mnie głupoty, które pani plotła o Kaczyńskim, no ale skoro odzyskała pani kontakt z rzeczywistością, to można tylko się cieszyć.

babsko
babsko

A co mi/nam po Pani gorzkich żalach?…. Bardzo Panią ceniłam, ale w pewnym momencie musiałam przestać to robić, a za to zaczęłam się wstydzić, kiedy piękna i mądra kobieta zaczęła pleść banialuki rodem z przedszkola, w którym edukacja opiera się na nauce kłamstwa i bandyterki.
Zamiast głoszenia gorzkich żalów proszę znaleźć receptę na wyleczenie tej śmiertelnie chorej sytuacji.

Konrad
Konrad

Babcia taka szklona a nie widziała zaprzaństwa prezesa i Adryjana wcześniej. Nie przeszkadzało jej, że sekta wszystko niszczyła. Teraz kiedy już doszli do władzy rozwinęli skrzydła. Trochę za późno na takie refleksje. Od takiej osoby wymagałoby się dalekowzroczności. Nic nie warci ci nasi analitycy, socjologowie i innej maści specjaliści. Szary człowiek widział to czego oni nie byli w stanie dostrzec.

Stanley
Stanley

Jak ktos mi mowi ze Komorowski ma styl to ja go pytam gdzie on ma rozum? Chyba ze komus zalezy na stylu pajaca, to owszem ten gość jest nie do pobicia chyba ze przez Wałęsę. Twn jest klasą samą w aobie

Maciek123454321
Maciek123454321

Ty też brałeś udział w zabawie WOT w „pif paf” koło Kazimierza Dolnego? Bo twoja wypowiedź na to wskazuje.

Alka
Alka

Jasne,Stasiu,To Maliniakowy Burak ma styl! Ma, nie przecze !Taki wlasnie styl…. buraka pastewnego..A co to, przpraszam,jest Twn?-Tragikomiczny wybryk natury?,czy… Tuman wyjatkowo niekumaty,a moze Terminator wolnosci narodowej?Wyjasnij,proooosze,co to jest Twn. Aoba tez mnie zaintrygowala.