Prof. Strzembosz: „Czy to jest stan wojenny, żeby ustawy dyskutować po nocach?”

Strzembosz o Kaczyńskim: „Dla mnie on nie jest jakimś przedstawicielem polskiej inteligencji"

„Posłom odbiera się głos, nie pozwala się dyskutować, dyskusje nocne są obraźliwe. Czy to jest stan wojenny, aby ustawy dyskutować po nocach?” – tak prof. Adam Strzembosz w TVN24 skomentował prace sejmowej komisji sprawiedliwości nad pisowską ustawą dyscyplinującą polskich sędziów.

 

Były prezes Sądu Najwyższego mówił, że wszyscy liczyli na nowe otwarcie w Sejmie. – „Pan Piotrowicz w komisjach dawał opozycji 30 sekund do zabrania głosu. Teraz jest wspaniale, bo to minuta” – ironizował prof. Strzembosz. Stanisław Piotrowicz – jak pamiętamy – był w poprzedniej kadencji przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Równie ironicznie skomentował przegłosowanie przez PiS całej ustawy kneblującej usta sędziom. – „Jakby sędziów nie było, to w ogóle byłoby świetnie. Przejęcie władzy sądowniczej poprzez jej zupełne podporządkowanie politykom to „świetne” wyjście” – stwierdził.

 

Prof. Strzembosz podsumował też „dokonania” Andrzeja Dudy. – „Policzyłem kiedyś, ile razy prezydent Duda złamał Konstytucję. Stało się to siedem razy.  A przysięgał na tę Konstytucję: „tak mi dopomóż Bóg”. Obydwaj jesteśmy wierzący” – podkreślił.

Odniósł się też do niedawnego zaprzysiężenia przez Dudę Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. – „Gratuluję. Jeżeli trzeba było kogoś poniżyć i ośmieszyć, to wybór jest wspaniały” – gorzko skomentował prof. Strzembosz.

 

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AnnaBabcia Jadzia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Babcia Jadzia
Babcia Jadzia

21.12.2019 Opowiem Wam moją historię. Mam 64 lata . Wychowałam się w domu robotniczo-chłopskim. Rodzice mieli kilka ha ziemi i pracowali w pobliskim GS . Nie wiem czy byli patriotami , ale od zawsze w moim domu było Radio Wolna Europa, Radio Tirana, Rado Waszyngton. Tato mówił , że nie jest dobrze , ani lekko , że w krajach zachodu jest lepiej, bogaciej , ale i tak jest lepiej niż w Rosji , bo tam mąż na żonę , a żona na męża donosi i zamykają do więzień. U nas przynajmniej kultura na to nie pozwala i dlatego w kuchni… Czytaj więcej »

Anna
Anna

Panie Profesorze
Żadnej dyskusji nie było tylko szyderstwa i przemoc.Wyjatkowo podle.Dziekuję Panu za prostowanie klamliwych oświadczeń władzy