Prof. Strzembosz do olsztyńskich sędziów: „To zło przeminie, a pamięć o Waszej postawie pozostanie jako przykład i trwała wartość”

Prof. Strzembosz: projekty Dudy są niezgodne z Konstytucją

– „Do olsztyńskich Sędziów Wojciecha Krawczyka i Pawła Juszczyszyna: „To zło przeminie, a pamięć o Waszej postawie pozostanie jako przykład i trwała wartość. Dziękujemy.” Pełna zgoda!” – napisał na Twitterze sędzia Bartłomiej Starosta, członek Stowarzyszenia „Iustitia”, na co dzień orzekający w Sądzie Rejonowym w Sulęcinie.

 

Do wpisu dołączył list, pod którym podpisali się prof. Adam Strzembosz, Hanna Bajer, Elwira Bielecka, Antoni Cyran, Teresa Flemming-Kulesza, Kazimiera Machcewicz, Maria Minkiewicz, Ryszard Nowak, Grażyna Pilszakowa, Elżbieta Puzyna-Nowak, Grażyna Ruiz, Barbara Sierpińska, Krzysztof Stępiński, Agnieszka Swędrowska, Magdalena Zbikowska, Elżbieta Ziołkowska.

„Pragniemy przekazać Panom oraz za Panów pośrednictwem wszystkim sędziom sądu olsztyńskiego, podpisanym pod uchwałami ostatniego zgromadzenia ogólnego, wyrazy głębokiego szacunku, uznania i poparcia. Przez 30 lat Wolnej Polski nie przypuszczaliśmy, że czas próby dla sędziów znów nadejdzie” – napisali sędziowie, którzy „w latach 1980-81 tworzyli NSZZ „Solidarność” w Ministerstwie Sprawiedliwości i sądach warszawskich, a później, w czasie stanu wojennego, pozostali wierni wyznawanym wartościom”.

 

W liście życzą olsztyńskim kolegom sił i wytrwałości. – „Jesteśmy przekonani, że to właśnie Wy i każdy z Was swoją postawą i decyzjami bronicie praworządności, a więc i praw człowieka w Rzeczpospolitej. W świecie kłamstw i cynizmu pokazujecie, że można ryzykować karierę, zdrowie i spokój psychiczny w imię wierności zasadom” – napisali.

„To zło przeminie, a pamięć o Waszej postawie pozostanie jako przykład i trwała wartość. Dziękujemy” – zakończyli swój list sędziowie.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
NihilMaciek123454321MariolaHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

To jakby przesunięte w czasie przesłanie do Powstańców Warszawskich. Pamięć o nich trwa, a sędziowie tak jak kiedyś Powstańcy są teraz w kanałach…

Nihil
Nihil

Sędziowie ni są w kanałach. Dołożyli cegiełkę do tego by mafia się „popsuła”. Tryby machiny smarowane, ale już się łamią. Chylę czoła uczciwym prawnikom

Mariola
Mariola

Chylę czoła i bardzo dziękuję odważnym Sędziom.

Maciek123454321
Maciek123454321

Prof. Strzembosz powiedział kiedyś na zapytanie o stan Jego zdrowia, że mimo bardzo zaawansowanego wieku (Pan Profesor 11 września kończy 90 lat!!!!!) i różnych dolegliwości zdrowotnych, wciąż bardzo energicznie się udziela – odpowiedział, że póki starczy mu tchu, będzie bronił sędziów i będzie piętnował tych, którzy łamią konstytucję. Panie Profesorze, zdrowia i wytrwałości!!!