Prof. Ziemba zwolniony dyscyplinarnie przez dyrektora Miziołka

Prof. Ziemba zwolniony dyscyplinarnie przez dyrektora Miziołka

Profesor Antoni Ziemba, kurator Muzeum Narodowego został dyscyplinarnie zwolniony z pracy przez swojego przełożonego. Profesor poinformował o tym w poście udostępnionym na portalu Facebook.

 

Kochani i Drodzy, właśnie zostałem ostatecznie zwolniony dyscyplinarnie. Wiem to od prawnika MNW. Treści uzasadnienia nie znam, ale prawnie powinno być takie samo jak w piśmie o zamiarze zwolnienia” – rozpoczął swój wpis naukowiec. „Żegnam się z Wami, dziękuję za wszystko, było fajnie, ale wszystko przemija. Co umiałem, w Muzeum zrobiłem. Żal tylko ludzi – Was, Kochani”.

W dalszej części wpisu były już kurator zapowiedział walkę o powrót do pracy. „JA SIĘ NIE PODDAJĘ, BĘDĘ WALCZYŁ O POWRÓT DO MUZEUM. WAS PROSZĘ O WYTRWAŁOŚĆ I DZIELNOŚĆ. DZIAŁAJCIE NA RZECZ MUZEUM!” – zakończył wpis prof. Ziemba. Pełna treść powiadomienia udostępniona została przez profil związku zawodowego NSZZ Solidarność Muzeum Narodowe w Warszawie.

 

Za zwolnienie prof. Ziemby odpowiedzialny jest profesor Jerzy Miziołek, który od 2018 r. pracuje w Muzeum Narodowym na stanowisku dyrektora. Pod jego rządami z pracy odeszło około 50 pracowników. Część z nich została zwolniona, inni zrezygnowali sami.

Miziołek oskarżył Ziembę o celowe szkodzenie muzeum. Ziemba miał bowiem wysłać wiadomość do Stowarzyszenia Muzealników Polskich, w której poprosił o interwencję w sprawie szkodliwej działalności profesora Miziołka.

Profesor Antoni Ziemba jest wybitnym specjalistą z zakresu historii sztuki. Jego specjalnością jest późnośredniowieczna i nowoczesna sztuka europejska.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl, Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafał PWaldemarIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

W dzisiejszej rzeczywistości „tytul dyrektora” jest ważniejszy od tytułu profesora ….a minister chamstwa dzielnie wspiera te rzeczywistość !!! WSTYD !!! Badzmy jednak dobrej myśli….dla nas ZNOWU zaswieci slonce !!!

Waldemar
Waldemar

Kolejne przycinanie na równe klepisko. I do tego nowa ekipa skompletowana przez Miziołka: jest tam trener sportowy, Komendant Komisariatu Rzecznego, zwany w MW „komisarzem Szuwarkiem” i jako wicedyrektor, zastępca Komendanta stołecznego Policji. Gdzie tam Ziembie do nich. PiS rządzi już od 4 lat, ale jego osiągnięcia na polu kulturalnym są gorzej niż żadne. Właściwie wszystko, co ciekawego stało się w Polsce przez ten czas, było albo poza ministerstwem Glińskiego, albo efektem działań – jak „Kler” – poprzedniej ekipy. Kompletnie zmarnotrawiona została rocznica odzyskania Niepodległości: jej symbolem jak pan prezydent przemawiający wśród kibolskich rac na Marszu, no i nieszczęsny jacht, co… Czytaj więcej »

Rafał P
Rafał P

Bo PiS = Popsuć i Spitolić