Prof. Zoll: „Wyłonienie głowy państwa w takich okolicznościach nie będzie legalne”

Prof. Zoll: „Wyłonienie głowy państwa w takich okolicznościach nie będzie legalne”

„To posunięcie jest całkowicie niezgodne z Konstytucją i prawem wyborczym. Trzeba to podkreślić wyraźnie: na sześć miesięcy przed wyborami nie wolno dokonywać jakichkolwiek zmian! To jest łamanie zasad i wprowadzenie nierówności w głosowaniu. PiS chce za wszelką cenę utrzymać władzę. Tu już nie ma mowy o demokratycznych wyborach” – powiedział w rozmowie z onet.pl prof. Andrzej Zoll, były prezes TK. To jego komentarz do przegłosowanych w nocy przez PiS zmian w Kodeksie wyborczym.

 

W nocy PiS przeforsował głosowanie korespondencyjne dla osób przebywających w dniu głosowania w obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. W ten sposób głosować będą mogli też ci, którzy najpóźniej w dniu wyborów skończyli 60 lat.

Prof. Zoll uważa, że w Polsce „wchodzimy w etap nieprzestrzegania zasad porządku prawnego, jakiego nie było nawet w PRL”. – „Komuniści przynajmniej jakichś pozorów obowiązującego prawa przestrzegali. A dziś mamy do czynienia z jawnym nieliczeniem się z prawem. Oczywiście PiS robi to nie pierwszy raz, ale jeszcze nigdy nie postąpił tak brutalnie” – stwierdził.

 

Były przewodniczący TK powiedział, że „w takich wyborach nie weźmie udziału”. – „I nie mogę uznać, by wyłonienie głowy państwa w takich okolicznościach było legalne. Oczywiście partia rządząca uzna ewentualne zwycięstwo Andrzeja Dudy za wielki sukces. Ale powtarzam: te wybory nie będą miały podstawy prawnej. To kompromituje Polskę i niestety dostarcza bardzo uzasadnionego powodu do wkluczenia Polski z UE” – podkreślił prof. Zoll.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
andrzejjurekJantarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No będzie. I co z tego ??? Ktoś się tym przejmie ? Mamy nielegalny TK, nielegalną KRS, nielegalnego „króla” bez żadnego trybu…wszystko od początku do końca zaplanowane i upchnięte kolanem, nomen omen. To dyktatura Chłopców KaKaOwców pod wezwaniem kulawego despoty. Zygmunta czas rozbujać na trwogę .

Jantar
Jantar

Oczywiście, że nikt się nie przejmie! A najmniej władza. Pisowscy wyznawcy biją wielkie brawo, bo „władza wreszcie o nich dba”. Reszta niczego nie zauważa, bo szkolnictwo leży i kwiczy – zamiast konkretnych przedmiotów ważniejsze jest obowiązkowe nauczanie religii, która tylko ogłupia przyszłych obywateli i uczy ślepego posłuszeństwa księżom. Efekt mamy właśnie teraz, po 25-u latach od wprowadzenia obowiązkowej religii w szkołach.

jurek
jurek

A nie byloby tego reżimu, gdyby nie ustępstwa TK pod wodzą prof. Zolla wobec żądań Kościoła. To podbudowało jego siłę – a na kogo postawiła korporacja z Watykanu chyba nie mamy wątpliwości.

Dopóki nie dowiemy się jaki odsetek głosuje za wskazaniem z ambon (i czy waży on na wyniku) nie wiemy czy władze są wybierane demokratycznie i czy są legalne.
W piórka obrońcy demokracji można się stroić, gdy sie za jej wartościami zawsze stało. Inaczej słabo to wygląda.

andrzej
andrzej

Nadzieja w Panu Profesorze, że tych przestępców da się w końcu za kraty wsadzić.