Profesor KUL prywatnie odleciał na spotkaniu z antycovidowcami

285 mln zł na program, który okazał się klapą. Ktoś poniesie za to konsekwencje?

Katolicki Uniwersytet Lubelski, uczelnia, która przed laty cieszyła się wielką renomą i była bastionem niezależnej, wolnej myśli, dzisiaj schodzi na psy, idealnie wpisując się w retorykę wstecznictwa stereotypów, wszelkich fobii i nienawiści. Kolejnym tego dowodem jest profesor Ryszard Zajączkowski, literaturoznawca, który w sobotę wsparł antycovidowców, demonstrujących w Lublinie.

Przed KUL-em stoi pomnik Cypriana K. Norwida. W jednym z listów napisał on tak: Niewolnik to jest ten, któremu dać skrzydła do lotu, a on pójdzie nimi ulicę zamiatać. My nie wpisujemy się w ten paradygmat. Razem stanowimy wielką siłę. Jesteśmy suwerenem w tym kraju. Nie musimy się słuchać marionetkowych polityków, sprzedajnych naukowców i terrorystów medialnych, którzy nazywają siebie dziennikarzami. Ci, którzy mówią dzisiaj do nas przez media, odwołują się tylko do strachu i ignorancji. Nie mają żadnych rzeczowych argumentów. Po naszej stronie jest prawda i dobro. Wygramy” – stwierdził pan profesor, a biedny Norwid zapewne przewraca się w grobie, słysząc, w jakim celu zostały wykorzystane jego słowa.

Profesor uznał też, że protestujących łączy coś bardzo ważnego. To „zdroworozsądkowe zasady (…)Jedna z nich mówi, że kłamstwo pozostaje kłamstwem, nawet gdy jest powtórzone milion razy. Prawda natomiast pozostaje prawdą. Nawet gdyby ją tłamszono”.

Nie zabrakło też słów o komunizmie o charakterze globalnym, który chce rzucić narody na kolana…

Zgromadzeni przyjęli wystąpienie Zajączkowskiego wręcz owacyjnie. Powinni je dobrze zapamiętać i powtarzać, zwłaszcza w chwili, gdy jednak los okaże się dla co niektórych z nich mało łaskawy i da im odczuć na własnej skórze, jak to jest, gdy człowieka dopadnie koronawirus.

A pan profesor? No cóż, pokazuje, że dzisiaj „KUL i jego „naukowe” tytuły mają tyle wspólnego z normalnymi Uniwersytetami co Wyższa Szkoła Nauk Politycznych przy KC PZPR za czasów PRLu”. Wprawdzie zapewniał on, że występuje jako osoba prywatna, ale to niczego nie zmienia. Jest profesorem KUL i przyłożył rękę do tego, że jego uczelnia kula się coraz bardziej po równi pochyłej…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
12 października 2020 10:45

Polecam felieton prof. Hartmana na temat KUL-u. Sam jest absolwentem tej uczelni, więc ma doskonałe rozeznanie, co i jak. Felieton bardzo interesujący.

A KUL stał się uniwersytetem hierarchicznym i anachronicznym – tak, jak Kościół. Wszelki postęp jest najzwyczajniej zakazany i karany. Uniwersytet tak, jak i sam Kościół, chciałby bardzo powrotu do kształcenia tylko wybranych osób, które z ramienia Kościoła rządziłyby światem. A resztę ludzi z chęcią odcięliby od jakiejkolwiek edukacji, bo analfabetami łatwo się rządzi, łatwo im wmówić największe nawet brednie i zawsze będą ślepo popierać tego, kogo wskaże kościelny pracownik.

Globalny komunizm, który chce rzucić narody na kolana? To kościół najbardziej chce widzieć narody na kolanach! A dokładniej wszystkich ludzi żyjących na planecie, skoro wg Kościoła „katolicyzm jest jedyną prawdziwą wiarą, Jezus jest jedynym prawdziwym bogiem”, a reszta jest pseudo religiami, albo w najlepszym razie pogańskimi. To Kościół katolicki od 2 tysięcy lat dąży do bezwzględnego panowania nad światem i rządzenia nim. To przecież wg Kościoła rządy świeckie mają obowiązek być na usługach Kościoła i wspierać Kościół w realizacji celu.

Krzysztof
Krzysztof
12 października 2020 12:37

Argumentów na antypandemie jest jednak więcej. Z tego że ktoś twierdzi że antypandemowcy to szaleńcy wynika tylko to że ktoś tak twierdzi.

Bożena
Bożena
12 października 2020 14:54
Reply to  Krzysztof

Tak,a wszystkie zgony,tragedie pracowników pracowników służby zdrowia to Pikuś?

Katarzyna
Katarzyna
12 października 2020 18:30
Reply to  Bożena

Zgony owszem sa.Pytanie tylko jaka hest przyczyna zgonu.Zgony z innych przyczyn podciagane sa pod covid.Przykladem matka kolezanki.Rak płuc w sranie agonalnym przewieziona do szpitala. Przyczyna zgonu covid.Choc brak bylo fizycznie możliwości by miala z nim do czynienia.Kolejne przyklady.Osoba wypisana ze szpitala.Po dwoch niach tel.ze test pozytywny.Drobiazg że wogole nie miala pobierane na testy.Drugi przypadek mezczyzna czeja na przyjecie na SOR z reka.Po dlugim czasie ma dość i rezygnuje. Brak pobrania do testu.Dzwonia do niego ze wynik ma pozytywny.A jedynie co to podawal swoje dane i wypelnial ankiete. Dane i statystyki sa calkowicie sfalszowane i zupelnie niewiarygodne.Premier Czech oficjalnie zwrocil sie do mediów zeby przestali klamac i się ac panike.Gdyby prawda bylo to co mowia o rozprzestarzenianiu i smiertelnosci to Szwedzi powinni umierać w dziesiątkach tysiecy.Wystarczy zadac sobie trud by znalesc wypowiedzi cenionych w swiecie autorytetow nauk medycznych ktorych wiedze trudno podwazyc.Jest tez mnóstwo lekarzy ktorzy mowia prawde i natychmiast sa za to szykaniwani np.natychmiastowym prawem wykonywania zawodu,podczas gdy ci ktorzy robia bledy lekarskie czy sa winni smierci pacjenta czejaja latami czy miesiącami na rozpatrzenie przez izbe lekarska.Brawo dla profesora.

Aqa111
Aqa111
13 października 2020 10:01
Reply to  Bożena

Te zgony i tragedie to wina rządu że nie umie zapanować nad własnymi decyzjami..

Sławomir
Sławomir
12 października 2020 20:38

Treść i forma wystąpienia jak najbardziej poprawna. Odbiorco przyjmij ten fakt z pogodną twarzą.