Profesor Matczak „solą w oku” PiS?

Prof. Matczak: „PiS mówi obywatelom - kiedy my decydujemy i uchwalamy prawo, to wy macie być cicho”

Marcin Matczak, prawnik, radca prawny, doktor habilitowany nauk prawnych, specjalista w zakresie teorii prawa, profesor nadzwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Lista jego dokonań jest długa i na pewno jest on człowiekiem, którego śmiało można uznać za wielki autorytet w swojej dziedzinie.

Profesor bacznie przygląda się dokonaniom obecnej władzy, zwłaszcza w zakresie zmian sądownictwa, punktując ją konsekwentnie i w sposób merytoryczny.”Ziobroza”, bo tak nazwał on chorobę, która niszczy Polskę, przenoszona jest jego zdaniem przez telewizję naziemną i objawia się „wewnętrznym przekonaniem, że bez znajomości akt lepiej zna się sprawę niż sędzia. Częste są omamy, w których widzi się wyrok, zanim zostanie wydany. Najczęściej skazujący”.

Ten wpis profesora na Twitterze spotkał się z ogromnym odzewem internautów.  Dodali oni też coś od siebie, rozwijając tę myśl. „Typowe objawy choroby frustratów, których ‚wsad’ MÓZGOWY opiera się na przekazie TVP-info przyklepanym PiS’owską łopatą …”, „Taki był kiedyś mechanizm samosądu. Tłum prostaków wymierzał „sprawiedliwość”. Dzisiaj to narracja pisowców trafiajaca poprzez tvpis do ludu, który wydaje wyrok”, „.. ziobroza to… omamy, halucynacje ,fobie i manie …głównie wielkości i prześladowcze …tzw grupa zaburzeń afektywnych… źródło zarazy ‚bije’ na Nowogrodzkiej

Profesor Matczak nie poprzestaje tylko na krytyce stanu prawnego dzisiejszej Polski. Wraz z nieformalną grupą prawników, bada, czy uda się przywrócić w Polsce stan zgodny z obowiązującą Konstytucją i jeśli tak, to kiedy.

Niedawno, w rozmowie z „Newsweekiem” zwrócił uwagę na pewną możliwość blokowania pisowskich zmian w sądownictwie. Wystarczy, jak stwierdził, „przy okazji rozpatrywania sprawy zawierającej tzw. aspekt unijny, np. dotyczącej ochrony środowiska, sędziowie wystąpią do Trybunału Sprawiedliwości UE z zapytaniem, czy po zmianach wprowadzonych przez PiS nadal są niezależnym sądem i mogą taką sprawę rozpatrywać”.

 

„Jeszcze Polska nie zginęła…” gdy tacy ludzie jak pan profesor, trzymają rękę na pulsie, konsekwentnie piętnują sądowniczą „demolkę” PiS-u i jednocześnie potrafią wskazać, jak obejść te absurdy, wprowadzane przez władzę.

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Iwona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Iwona
Iwona

Słuchanie mądrego i odważnego Pana Profesora Matczaka to wielka przyjemność i ulga, że w zalewie służalczości i konformizmu części prawników jest taki człowiek, który czuje się w obowiązku mówić otwarcie jaką demolkę kraju fundują nam obecnie rządzący. Bardzo pocieszająca jest informacja o grupię równie mądrych i odważnych ludzi pracujących nad planem odbudowania tego co aktualnie rozwala rząd.
Wszystkie wypowiedzi ludzi z nowej, tzw. KRS i ich nominatów są tak żenujące, że aż zęby bolą. Cała ta sytuacja powoduje, że na powierzchnię wyłażą okropne indywidua wśród prawników. Tym łatwiej będzie oczyścić z nich środowisko w przyszłości.