„Profesor” Pawłowicz znów rusza do ataku. Takie słowa jeszcze publicznie nie padły!

Pan prezes i kobiety

Oto brutalny populizm w pełnej odsłonie. A może coś więcej? Oto Krystyna Pawłowicz na Twitterze zamieściła kuriozalny wpis na temat opozycji parlamentarnej.

Takie słowa na temat legalnej opozycji i polskich obywateli jeszcze nie padły z ust poselskich. Skoro jednak w poniedziałek prezes PiS dał sygnał do nowego ataku na opozycję, Krystyna Pawłowicz posłusznie przystąpiła do wykonania zadania. Dowodem tego są jej ostatnie wpisy na Twitterze, coraz bardziej kontrowersyjne.

Ten jednak przebił chyba wszystkie poprzednie. „Bojówki totalnych zrywające spotkania PIS z wyborcami – to przykład faszystowskich metod działania opozycji. Polacy mogą obserwować na żywo przepoczwarzanie się totalnej opozycji w bandyckie, coraz bardziej agresywne gangi. I oni chcą do władzy… Faszyści” – napisała Pawłowicz.

O co właściwie chodzi? Otóz posłance PiS nie spodobały się osoby, które wyrażają swój sprzeciw wobec władzy Prawa i Sprawiedliwości i czynią to z otwartą przyłbicą na spotkaniach wyborczych członków tej partii zadając niewygodne pytania. Panią „profesor” zainspirowały słowa Jarosława Kaczyńskiego. – „Każda opozycja może być groźna, rywalizacja polityczna w demokracji jest czymś normalnym. Niestety nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja, łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności. Rzucili przeciwko nam wszelkie możliwe zasoby, podeptali wszystkie zasady życia parlamentarnego, politycznego” – stwierdził prezes PiS. I pogroził: „w Hiszpanii ludzie, którzy wzywali do buntu przeciw demokratycznemu rządowi, siedzą w więzieniach z perspektywą kilkunastoletnich wyroków”.

Za słowami Jarosława Kaczyńskiego i jego akolitów, z Krystyną „Kąsającą” Pawłowicz w awangardzie, mają drugie dno. Otóż szef PiS, jak zauważają publicyści, przypuszczając atak na Sąd Najwyższy zdecydowanie przekroczył polityczny Rubikon. Cytowane wyżej groźby są tego realnym dowodem i ścisłą konsekwencja zarazem. Rzecz w tym, że nie powinny one paść w normalnej sytuacji. A ta, którą mamy obecnie w Polsce nie pozwala już zbyć ich wzruszeniem ramion. Są sygnałem tego, że zaczyna być naprawdę groźnie. Także dlatego, że te groźby można już uznać za karalne.

mpm

Źródło: natemat.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AlkasmętekIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

„Przyganial kociol garnkowi….a sam był dziurawy”….. profesurka powinna znac przypowieści ludowe !!!

Alka
Alka

Raczej bym powiedziala-Zlodzej,ktory krzyczy-Lapac zlodzieja! Jesli juz,faszysci to oni ! A wlasciwie taki dziwny konglomerat komuchow,faszystow i fundamentalistow katolskich.Przyznacie,ze polaczenie komucha z fundamentalista katolskim jest kuriozalne?Komucha z faszysta tez.Nie istnieje nigdzie indziej na swiecie.Az zazdroszcze przyszlym doktorantom z psychiatrii i socjologii.Taki ciekawy temat pracy doktorskiej!

smętek
smętek

„Wszystkie zwierzęta są równe… .”. Gdyby autorem takiej wypowiedzi był ktoś z opozycji prokurator nakazał by wszcząć postępowanie przygotowawcze. Autorką jest Krycha to jej wolno.