Profesor UW pozwał posła Czarnka. Polityk w końcu przeprosi za homofobię?

Etyka tak, ale tylko katolicka

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jakub Urbanik postanowił pozwać posła Przemysława Czarnka z PiS. Chodzi o dwie homofobiczne wypowiedzi polityka.

 

Skończmy słuchać idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją” – to jedna z wypowiedzi Czarnka na temat członków społeczności LGBT z czerwca tego roku. „Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu pochodzi z tego samego korzenia, co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców. Korzeń jest ten sam” – to druga kontrowersyjna opinia, wypowiedziana dwa miesiące później, w sierpniu br., przez polityka PiS.

Profesor, jako osoba nieheteronormatywna, poczuł się urażony tymi wypowiedziami. „W związku z tym, dzisiaj składamy pozew o ochronę dóbr osobistych i żądamy przeprosin opublikowanych w mediach m.in. w TVN, TVP, dziennikach ogólnopolskich i wpłaty 20 tys. zł zadośćuczynienia na Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza” – przekazała reprezentująca naukowca mec. Sylwia Gregorczyk-Abram.

 

Prawniczka dodała też, że pozew ma być swego rodzaju „tamą” przeciwko homofobicznym zachowaniom i ma pokazać brak tolerancji dla takich zachowań.

Czy pozew przeciwko Czarnkowi nauczy tego polityka pokory? Czy w końcu przeprosi on za skandaliczne słowa wypowiadane pod adresem osób LGBT?

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
16 października 2020 21:14

Przyjdą po profesora o 6 rano i pięknie się w łazience.

Jantar
Jantar
16 października 2020 22:48

„Czy pozew przeciwko Czarnkowi nauczy tego polityka pokory? Czy w końcu przeprosi on za skandaliczne słowa wypowiadane pod adresem osób LGBT?”

Śmiem wątpić, czy tak się stanie. Otóż dziś w Panoramie pokazywali materiał z konferencji, jaką sobie urządziło PiS. A nie była to byle jaka konferencja, bo pod hasłem „ROLA KOŚCIOŁA I CHRZEŚCIJAŃSTWA W WOJNIE KULTUROWEJ I RELIGIJNEJ WE WSPÓŁCZESNEJ EUROPIE”. Jak wam się to podoba?

Także nie dalej jak 2 dni temu, w dzień nauczyciela, Morawiecki zapowiedział „patriotyczną i religijną krucjatę w szkołach i specjalny program patriotyczny”: dodatkowe godziny lekcji historii i religii, a także w każdej szkole apele z flagami państwowymi.

antyuzurpator
antyuzurpator
19 października 2020 09:56
Reply to  Jantar

Jeszcze powinni dołączyć wieczorne marsze uczniów z pochodniami, zakończone paleniem ognisk (a w nich heretyckiej literatury i filmów), śpiewami wyklęto-religijno-patriotycznymi i salutowaniem wyprostowanymi ramionami.
Żeby było jak było.

Maciek123454321
Maciek123454321
17 października 2020 09:37

Kiedyś takiemu po prostu nakładło się po mordzie i spokój.