Profesor Dudek i jego kilka słów o polskiej rzeczywistości

Profesora Dudka o polskiej rzeczywistości słów kilka

Prezes NIK, Marian Banaś, pseudo „Pancerny”przedstawił raport w sprawie wyborów, tak zwanych „kopertowych”, które jak wiadomo, nie doszły do skutku.

Według politologa, Prof. Antoniego Dudka, raport prezesa NIK może mieć ogromną siłę rażenia.

Obóz władzy uważa, „że Banaś to prawny ignorant, który niczego nie rozumie i pisze raporty na temat zarzutów, które nie mają podstaw”. Niedocenianie przeciwnika to błąd.

Prof. Antoni Dudek: „obóz władzy ma sporo za uszami w sprawie wyborów kopertowych i ta sprawa będzie się jeszcze długo ciągnęła” a on wie, jak będą się bronili ci, na których doniesisono do prokuratury.

Wiem, co powiedzą władze Poczty Polskiej i PWPW w prokuraturze: dostaliśmy polecenie z Ministerstwa Aktywów Państwowych, które otrzymało zadanie od premiera” – powiedział w wywiadzie dla RMF FM prof. Antoni Dudek.

Bardzo prawdopodobne, że prezes NIK dogadał się ze Zbigniewem Ziobro i ten ostatni będzie rozgrywał PiS przeciekami ze śledztw w sprawie wspomnianych wyborów .

Jarosław Kaczyński będzie musiał w końcu podjąć decyzję, która od dawna wisi w powietrzu – o rozstaniu albo z ministrem Ziobrą albo z premierem Morawieckim” stwierdził w wywiadzie dla RMF FM prof. Dudek.

Prof. Antoni Dudek w swoim wywiadzie postawił diagnozę, że Borys Budka, który pogubił się w ostatnich tygodniach powinien odejść. „Jeżeli PO ma wrócić na poważne sondażowe notowania – musi zmienić lidera” powiedział profesor.

Jeżeli chodzi o ocenę poparcia przez Lewice FKO i rozmów z PiSem, profesor Dudek to właśnie „Lewica postanowiła wyjść z cienia. (…) Wybrali taki, a nie inny moment. Moim zdaniem wybrali go dosyć celnie, wykorzystując błędy Borysa Budki i zagrali vabank”.

Według prof. Dudka „Opozycja ma do wyboru dwa warianty. Albo pójdzie maksymalnie w dwóch blokach albo te wybory przegra” i „niewykluczone są przyspieszone wybory, jeżeli zadziała „Nowy Ład”.

Jednocześnie rozmówca jest sceptyczny jeżeli chodzi o wsparcie PSL przez Bronisława Komorowskiego w „budowie nowego centrum politycznego”.

Jak twierdzi profesor „Hołownia buduje to nowe centrum, nie Kosiniak-Kamysz. Jego Koalicja Polska z trudem oscyluje na progu wyborczym i tutaj pojawienie się prezydenta Komorowskiego nic nie da” – przewiduje politolog.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
14 maja 2021 18:00

Niedawno minister Soboń oświadczył w TVN24, że karty do głosowania wydrukowano z myslą o osobach niepełnosprawnych, mających problem z dotarciem do punktow wyborczych. Na pytanie dlaczego az tyle (ponad 30 mln) odparł, że liczono się z osobami na kwarantannie. Proszę mnie upewnić, że dobrze zrozumiałem jego wypowiedź. Jesli dobrze, to czekamy na następcę mistrza Barei.

Zwinka
Zwinka
15 maja 2021 02:29
Reply to  Waldemar

Nie ma znaczenia, jak brzmi ta wypowiedź, bo im głupsza, tym szybciej trafia do umysłu suwerena. Są na to tysiące przykładów. Nie po to suweren ma działaczy PiS, aby łamać sobie głowę, co ma ma myśleć na jakiś konkretny temat, skoro tematu i tak nie ma…
Bo tematu nie będzie, co się okaże za góra kilka dni. Ludzie po zdjęciu masek i otwarciu ogródkowych knajp dostaną małpiego rozumu i tak się będziemy bujać, aż do kolejnej fali , zapewne na jesieni.
P.S. Myślę, że Bareja taką rozsypką państwa jednak by się załamał.

Dron
Dron
15 maja 2021 10:02
Reply to  Waldemar

Oglądałem. Tak właśnie wygląda komunikacja z użyciem przekazu dnia – niezależnie od tego, jakie pytania zadawała dziennikarka, odpowiedź sobonia była taka sama. Powiedzieć o nim beton partyjny, to nic nie powiedzieć.

salvador
salvador
14 maja 2021 18:09

A jednak to nie wybory Sasinowe a Vateuszowe, co dla mnie jest swego rodzaju zaskoczeniem. Można powiedzieć, że tu premier zaskakuje, choć szkoda, że w takim świetle

duniecki
duniecki
14 maja 2021 19:19

Morawiecki wiedział, że za swój czyn grozić mu będzie trybunał stanu czy inne konsekwencje, więc niech teraz będzie prawdziwym facetem i podda się karze