Profesorka UŚ przekonuje studentów: antykoncepcja to aborcja

Profesorka UŚ przekonuje studentów: antykoncepcja to aborcja

Studenci drugiego roku socjologii Uniwersytetu Śląskiego wnieśli skargę do rektora swojej uczelni, na profesorkę propagującą podczas zajęć nienaukowe poglądy i własne rozumienie świata. Sprawę wyjaśnia rzecznik dyscyplinarny uczelni.

Profesorka przekonywała, że stosowanie antykoncepcji jest zachowaniem aspołecznym. Mówiła, że tabletki antykoncepcyjne mają działanie wczesnoporonne, a stosowanie wkładki domacicznej to aborcja.

Nie zważając na fakt, iż wśród słuchaczy mogą być osoby homoseksualne dawała do zrozumienia, że homoseksualizm jest czymś nagannym.

Gender, porównywała do komunizmu i twierdziła, że naukowcy są zmuszani do jej przyjęcia i respektowania.

Profesorka obszernie wypowiadała się też na temat eutanazji. Informowała studentów, że wiele zabiegów wykonuje się bez zgody pacjentów, a w krajach zachodnich rodziny dla własnej wygody pozbywają się w ten sposób osób starszych.

Miarka się przebrała, gdy poczęła przekonywać brać studencką, że krzywdzeniem dziecka jest posyłanie go do żłobka.

 „Niech (swoje poglądy – przyp. red.) prezentuje w domu, w gronie bliskich czy przyjaciół. Studentom powinna prezentować treści naukowe, a nie to, co myśli. Po prostu nie chcemy słuchać takich rzeczy” – mówią studenci.

„Wyborcza” próbowała nawiązać kontakt z profesorką. W odpowiedzi otrzymała e-maila z kancelarii adwokackiej Parchimowicz & Kwaśniewski, która ją reprezentuje. Prawnicy zaprzeczają, by ich klientka porównywała antykoncepcję do aborcji.

„Pani Profesor podczas zajęć nie prezentowała swoich poglądów związanych z aborcją, eutanazją i gender. Nie stwierdziła też, iż prawdziwą rodzinę stanowi tylko kobieta i mężczyzna. Wszystkie treści prezentowane przez Panią Profesor podczas zajęć były oparte na literaturze naukowej” – można m.in. przeczytać w nadesłanym przez kancelarię oświadczeniu.

/p/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
jendrekKasiaShaqRafałLidia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

…a centrum wszechświata jest ziemia, słońce krąży wokół ziemi. …Pan Bóg stworzył ziemię w 6 dni a siódmego dnia odpoczął…..
Te tytuły prof. to za naukę dają czy za opowiadanie bredni? Złą passę mają ostatnio „naukowcy” z pod znaku dobrej zmiany. Nie ma dnia aby któryś nie zrobił z siebie głupka. Nic o żadnej epidemii nie słychać a wysyp idiotyzmów ja grzybów po wrześniowych deszczach.

Waldemar
Waldemar

No więc właśnie. Szczerze mówiąc, jestem pewnie za stary – 7 krzyżyk blisko – bym się mógł przyzwyczaić do tylu osobników obdarzonych profesorskimi czy doktorskimi tytułami, którzy stanowią niestety chodzącą kompromitację polskiej kadry naukowej. Pan profesor radzi nauczycielom rozmnażanie, pani doktor żre sałatkę w Sejmie i bluzga bazarowymi wiązankami, pani profesor opowiada banialuki o aborcji, naukowiec z IPN zauważa, że Rajs mógł z dymem puścić więcej białoruskich wiosek, a spalił tylko pięć… Hadko słuchać i czytać, gdy kiedyś miało się okazję bywać na wykładach prof. Kotarbińskiego czy Tatarkiewicza…

Lesław
Lesław

Pani profesor jest naukowcem, ma prawo wyrażac w taki wlasnie sposob swoje zdanie, bo tak uważa. Nauka rzadzi sie innymi prawami i nie wolno stawiac poprawnosci politycznej ponad naukę!!! Naukowcy czesto nie zgadzaja się w roznych kwestiach. Np część geologow moze uważac, że teoria tektoniki plyt jest zla i nieprawdziwa, ale maja do tego prawo i wiedzę, w przeciwienstwie do typowego Janusza po zawodówce, ktory krzyczy ze Ziemia ma 6 tysiecy lat… Pani profesor powiedziała to, co uważa za prawdziwe.

Lidia
Lidia

Poznałam kiedys doktoranta mikrobiologii. Prywatnie twierdził, ze ziemia ma 4 tysiace lat, bo tak mówi biblia. Cóż, awans społeczny nie zawsze idzie w parze z rozwojem kulturowym…..
Bardzo widoczne jest to w xx, a i teraz również.

Rafał
Rafał

Jedyne z powyższych twierdzeń, które dotyczy dziedziny, w której ta osoba się specjalizuje i które można spróbować jakoś uargumentować, to że stosowanie antykoncepcji jest zachowaniem aspołecznym, A i to nie jest żadna teza naukowa, tylko opinia, która może być głosem w dyskusji, a nie treścią wykładu. Twierdzenie „gender to komunizm” co prawda tematycznie mieści się w zakresie socjologii, ale jest kompletnym bełkotem, to mniej więcej tak, jakby biolog powiedział „noga to pszczoła”. Natomiast pozostałe zacytowane wyżej wypowiedzi zupełnie nie dotyczą naukowej specjalizacji tej osoby, więc wypowiadając je nie jest „geologiem kwestionującym teorię tektoniki płyt”, tylko najwyżej rusycystą kwestionującym tę teorię.… Czytaj więcej »

Shaq
Shaq

Powiedz, Lesław, a wolno rozum stawiać ponad ogłupienie czy też nie? Czy poglądy niedouczonego zwolennika pis (np. o szczepieniu) sa naprawdę równoważne z naukowymi ustaleniami?

Kasia
Kasia

Jestem pielęgniarką i napiszę krótko – to co mówiła profesor jest poparte badaniami naukowymi.
Przedstawiła treści naukowe i mam nadzieję, że władze UŚ staną w obronie profesor.

jendrek
jendrek

Te badania były na pewno prowadzone na wniosek tow. Bieruta.

Kasia
Kasia

Te badania są dostępne w literaturze dla lekarzy, pięlęgniarek, położnych od wielu, wielu lat. Ponadto w literaturze psychologicznej – psychologia rozwoju. Badania są stale robione, wiemy coraz więcej. I ciemnogród jest tam gdzie ludzie żyją w kłamstwie. Tabletki antykoncepcyjne są 2 składnikowe – 1 składnik = blokuje owulację, 2 składnik jest jak koło ratunkowe – jakby nie udało się zatrzymać owulacji wówczas drugi składnik ma na celu wywołać poronienie, które odbierane jest przez kobiety jak miesiączka. Sztuczne poronienie to jendrek twoim zdaniem co to jest? Doszło do zapłodnienia = nowe życie = tabletka (2 składnik) wymusza poronienie.

Kasia
Kasia

Wstyd – studenci socjologii i wy chcecie być socjologami? Na czym polega praca socjologia? Socjolog musi mieć „czysty” umysł = nie ocenia, musi znać argumenty z jednej strony i z drugiej i POWINIEN nie oceniać, a zrozumieć i jedną i drugą stronę !!! Dobrze byłoby, gdyby was wywalili z uczelni, bo nie wyobrażam sobie tak niekompetentnych socjologów !!!