Profesorowie prawa z całego świata stają w obronie prof. Małgorzaty Gersdorf

Gersdorf: „Żaden z sędziów ani prezesów sądów, ani ja nie przekroczyliśmy prawa”

„List otwarty prawników z całego świata, wyrażający wsparcie dla I Prezes SN Małgorzaty Gersdorf, i wyraźnie stwierdzający, że jest Ona pełnoprawnym prezesem do końca swojej kadencji. Wśród podpisujących G. de Búrca, N. Walker i K. Scheppele, wielkie autorytety w zakresie prawa UE” – napisał na Twitterze prof. Marcin Matczak.

20 profesorów prawa z całego świata stanęło w obronie prof. Małgorzaty Gersdorf. Piszą, że skrócenie przez pisowską ustawę sześcioletniej kadencji I Prezes SN jest niedopuszczalne. – „To politycznie motywowane działanie stoi nie tylko w sprzeczności z zapisami polskiej Konstytucji, ale również narusza europejskie standardy dotyczące niezależności sądownictwa, które polskie władze mają obowiązek respektować. Uznajemy, że prof. Małgorzata Gersdorf jest jedyną osobą uprawnioną do bycia Pierwszą Prezes SN aż do 30 kwietnia 2020 roku, kiedy kończy się jej określona Konstytucją kadencja” – czytamy w liście.

Internauci z gorzką ironią komentowali list otwarty światowych autorytetów prawniczych. – „Co tam światowe autorytety prawa! W Polsce prawne autorytety to mgr Przyłębska, mgr Ziobro i prokurator PRL – Piotrowicz”; – „Eeee tam… dla PIS to tylko zespół kolesi; spływa to po nich jak po… kaczce”; – „Ale panowie Łapiński czy Wójcik są większymi autorytetami. Oraz politolog Jaki Patryk”.

bt

Źródło: Twitter, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekLucynaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

To jałowe dyskusje. Prof. Kłak z Rzeszowa już to przecież uniewaznił w TVP. Słyszałem, jak potwierdza orzeczenie Kłaka Red. Król,wiec prezydent nie ma żadnych wątpliwości.

Lucyna
Lucyna

Niedługo jak was grajek z paryskiego metra poprze, to ogłosicie poparcie ze strony wielkiego muzyka. Ludzi nie intetesują „autorytety”. Jeśli opozycja w ten sposób będzie szukała wyborców, to właśnie brukuje pisowi szeroką aleję do kolejnej kadencji. Radzę się paniom i panom prezesom innych ugrupowań poważnie zastanowić nad kontrprogramem, bo granie „autorytetami z UE” przyniesie opłakane skutki.

Marek
Marek

A potem ten wspaniały program polityczny, dobry dla rozwoju Polski i tak będzie odrzucony bo PiS już sfałszował wybory i kontrprogramu opozycja może sobie używać jako papieru toaletowego, którego i tak będzie braknąć.
Ja z kolei radzę się panom i paniom prezesom innych partii zastanowić co zrobią po fałszerstwie, czy będą mieli odwagę zrobić to co należy? I czy będą na to przygotowani?

Lucyna
Lucyna

Jakie falszersto nastąpiło w poprzednich wyborach? Oskażenie bardzo poważne, wyssane z palca. Takich słów nie rzuca się bez dowodów. Wygrali bo mamy taką a nie inną ordynację. I ludzi, którzy wybierają od 30 lat te same twarze. Co Pan sugeruje? Aby w razie kolejnej wyborczej porażki opozycja wywołała przewrót? UE nie pomoże, jesień 2019 przyniesie poważne zmiany na szczycie unijnych elit.

Marek
Marek

Wypowiedź była w trybie przyszłym, więc nie poprzednie, a te które nastąpią. Po to powołali swoich komisarzy, po to zmieniają ordynacje wyborczą, po to wprowadzają swoich sędzio-prokuratorów. Sam Kaczyński powiedział coś w stylu :sędziowie muszą być nasi bo odwołają nasze ustawy” – wniosek ustawy były nielegalnie wprowadzone, bo to jedyny powód jaki mogliby mieć sędziowie by unieważnić ustawy. Ja tylko ostrzegam przed tym w co wierzę nastąpi, czyli fałszerstwo wyborcze i trzeba przygotować jakiś plan działania nie tylko w sztabie opozycji ale bardziej w umysłach zwykłych ludzi. Jak w „PiSokracji” inne partie mogą mieć równe prawa i warunki w wyborach?… Czytaj więcej »

Lucyna
Lucyna

Jest różnica pomiędzy obalaniem okupanta a władzy wybranej leganie. Już wyniki poprzednich wyborów wile osób nie umie zaakceptować więc zwycięstwo pis tylko umocni je w przekonaniu o fałszerstwach, spiskach itp.

Marek
Marek

Władza wybrana legalnie traci swój mandat (przestaje być legalna) gdy łamie prawo na bazie którego została wybrana. Mam wrażenie, że wiele osób (a wśród wyborców PiSu większość) nie rozumie czym jest demokracja i nie odróżnia jej od wybieralnego dyktatora. Dygresja: Wyników wyborów ja też nie umiem zaakceptować, choć z innych powodów niż propaganda przypisuje swoim przeciwnikom. Jest mi zwyczajnie trudno zrozumieć jak w demokracji partia która osiągnęła 37% ważnych głosów może otrzymać ponad 50% miejsc w sejmie. Przecież na logikę prostego człowieka 37% nie jest przedstawicielami połowy. Ale nigdzie nie twierdzę, że to wina PiSu. ordynacja była taka przedtem i… Czytaj więcej »

Lucyna
Lucyna

I tu się zgadzamy. Ordynacja tego typu to zaprzeczenie idei reprezentatywności.