Projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne już w Sejmie

Projekt ustawy zaostrzającej przepisy aborcyjne już w Sejmie

Komitet „Zatrzymaj aborcję” złożył dziś w Sejmie obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej. Znosi on możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Projekt przygotowała Fundacja Życie i Rodzina. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma trzy miesiące na przeprowadzenie pierwszego czytania projektu tej ustawy.

Teraz aborcja jest w Polsce dopuszczalna jedynie w trzech przypadkach: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, zagraża życiu lub zdrowiu kobiety bądź w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Projekt fundacji Życie i Rodzina w praktyce oznaczać może całkowity zakaz aborcji. Z danych resortu zdrowia wynika bowiem, że na 1100 legalnych zabiegów przeprowadzonych w ubiegłym roku aż 1044 dotyczyły tej właśnie przesłanki. Według ekspertów przyjęcie takiego rozwiązania może też spowodować, że lekarze będą się bali kierować kobiety na badania prenatalne.

W Sejmie od przeszło miesiąca na rozpatrzenie czeka inny obywatelski projekt – Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zmierza do liberalizacji obecnych przepisów w sprawie aborcji. Projekt ten, oprócz prawa do przerwania ciąży do 12. tygodnia na żądanie kobiety, przewiduje także refundację antykoncepcji oraz swobodny dostęp do tzw. antykoncepcji awaryjnej. Obecnie pigułka „dzień po” dostępna jest wyłącznie na receptę. Autorzy propozycji chcą też ograniczenia stosowania przez lekarzy klauzuli sumienia.

Projekt „Zatrzymaj aborcję” popierają biskupi, którzy wspierali także zbieranie pod nim podpisów. Głosowanie za tym projektem zadeklarowało wielu polityków PiS, włącznie z premier Beatą Szydło. A Andrzej Duda już zapowiedział, że taką ustawę podpisze.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Kaja GodekissabartZwinkakpt. Arianator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kpt. Arianator
kpt. Arianator

Świetnie ujęli to w wiadomościach: wraca kolejna wojna ideologiczna.

Zwinka
Zwinka

Nie można zatrzymywać się w pół drogi, Należy ustawowo zakazać uprawiania seksu w celu innym, niż prokreacja, a wszystkich łamiących zakaz surowo karać.

bart
bart

Kaju Godek, autorko tego barbarzyńskiego projektu, kto cię skrzywdził? Dlaczego mścisz się na ludziach, których nie znasz?

Zwinka
Zwinka

Jeszcze lepsza jest biskupia wychowanica Magdalena Korzekwa – Kaliszuk, szefowa CitizenG0, która z tym swoim słodziuchnym, jak ulepek, uśmiechem i bez mrugnięcia okiem robi z kobiet odrażające morderczynie. O zawartości jej głowy można dowiedzieć się z wywiadu, w którym opowiada o swojej czystości przedmałżeńskiej ( ślub w wieku 26 lat, w roku 2015…). Nic dodać, nic ująć. Natomiast Kaja Godek, która zdecydowała się na urodzenie dziecka z trisomią 21 ( podkreślam: to był jej wybór, a nie ustawowy przymus ) z pewnością łatwego życia nie ma, ale skutkiem tej decyzji jest czysta nienawiść do kobiet, którym prawo do innej decyzji… Czytaj więcej »

Kaja Godek
Kaja Godek

Nie wnikaj.

issa
issa

wysłuchalam dzis wypowiedzi pana Jackowskiego, jana marii niejakiej (niejakiego?), I on tamże sugerował, że jesli kobieta będzie musiała urodzić śmiertelnie chore dziecko, zniekształcone, bez szans do życia po porodzie, które nie przezyje wiecej niż kilka godzin, dni, to „trudno, taka jest natura”. No w dude, panie Jackowski życze panu, ze jesli trafi pan do szpitala np. z zawałem to żeby lekarz powiedzial panu „no trudno, albo przeżyje pan albo nie, taka jest natura”. I nie leczył pana, oczywiscie. Przynajmniej kasy zostanie dla innych chorych, o „normalnych” pogladach na „taka naturę”. Po drugie niejaki (niejaka) jan maria stwierdził, że męzczyźni zyją… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Jan Maria jest senatorem specjalnej troski. Nie ma sensu zajmować się tym, co siebie emituje.