Prokurator, która zajmowała się sprawą Gawłowskiego, zrezygnowała

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2301165176590491&id=215392231834473

Oficjalny powód – „względy osobiste”, ale nieoficjalnie prokurator Katarzyna Pokorska miała coraz większe wątpliwości co do kierunku, w jakim toczy się śledztwo – podaje onet.pl. To ona i prokurator Witold Grdeń postawili zarzuty sekretarzowi generalnemu PO Stanisławowi Gawłowskiemu, który od połowy kwietnia przebywa w areszcie.

„Miała coraz większe wątpliwości. Wszystko wskazuje na to, że straciła zaufanie przełożonych z Warszawy. Podobno chciała zwolnić z aresztu Bogdana K. (biznesmena podejrzanego o wręczenie łapówki Stanisławowi Gawłowskiemu). To mogło się nie spodobać na górze. Ale ona po prostu widziała, co zaczyna wychodzić w konfrontacjach z udziałem Gawłowskiego” – powiedziała onet.pl osoba ze środowiska prawniczego ze Szczecina.

Informację o rezygnacji Katarzyny Pokorskiej potwierdziła Onetowi Ewa Bialik, rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej: – „Jedna z prokuratorów pracujących w zespole prowadzącym postępowanie w sprawie tzw. afery melioracyjnej z uwagi na sytuację osobistą złożyła wniosek o cofnięcie ją z delegacji w Zachodniopomorskim Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Szczecinie i powrót do jednostki macierzystej”.

Na Twitterze pojawiły się komentarze, dotyczące niespodziewanej rezygnacji pani prokurator. – „Stawiam bardziej na strach przed odpowiedzialnością i instynkt samozachowawczy, który mówi im, że PiS nie będzie trwał wiecznie, a kariera z łatką smoleńskiej bolszewii może być w przyszłości nieco utrudniona”; – „Sowietyzacja prokuratury jak widać panu Zero wyszła jednak nieco połowicznie. Nawet prokuratorom z nadania Partii trudno z gówna bat ukręcić”; – „Przyśle Ziobro następnego lub następną i do tego bardziej gorliwego. Zawsze tacy byli i myślę, że są. Jednak mam nadzieję, że Ziobro połamie zęby na tej, grubymi nićmi szytą, sprawie”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321bartNika Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nika
Nika

Zęby to on juz ma polamane – doslownie! Wiem, czepianie sie wygladu jest slabe, ale nie moglam sobie darować.

bart
bart

Ta sprawa powinna jak najszybciej trafić do instancji międzynarodwej. Pisowcy są jak NSDAP albo WKP(b) – w żadnym normalnym państwie opozycja nie jest traktowana tak jak w Polsce. Skala i natężnie oczywiście nie są takie jak w III Rzeszy czy ZSRR, ale proszę zauważyć, że rosną.

Maciek123454321
Maciek123454321

Od początku było wiadomo, że to jest hucpa i ściema. Pocieszające jest, że nawet pisiorska prokuratorka chce się od tego trzymać z daleka.