Prokurator o przyczynach smoleńskiej tragedii: „do tej pory nie uzyskano żadnych wyników z laboratorium…”

Prokurator o przyczynach smoleńskiej tragedii: „do tej pory nie uzyskano żadnych wyników z laboratorium…”

…ale pewność jest i basta – można dodać, wsłuchując się w zapewnienia sejmowej podkomisji badającej przyczyny katastrofy Tu154, nad lotniskiem Siewiernyj w 2010 roku. Tylko tacy, jak poseł PO Krzysztof Brejza drążą temat… Ostatnio zapytał zastępcę prokuratora generalnego Marka Pasionka o wyniki prac podkomisji smoleńskiej.

Odpowiedź wprawić może w osłupienie i gdyby nie powaga sytuacji można się nawet uśmiać… Wynika z niej bowiem jasno, że cała ponad dwuletnia praca podkomisji smoleńskiej pod rządowymi auspicjami nie przyniosła praktycznie… nic!

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/962788948232822784

Z dokumentu, który na Twitterze umieścił poseł Platformy Obywatelskiej wynika, że „do tej pory nie uzyskano żadnych wyników z laboratorium”, a podkomisja smoleńska nadal nie poinformowała prokuratury o swoich ustaleniach. To z kolei stoi w zasadniczej sprzeczności z niedawnymi wynikami prac brytyjskiego „eksperta” Franka Taylora, który bez dostępu do dowodów stwierdził, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa doszło do wybuchów.

Poseł Brejza nie oszczędził drwin „rewelacjom” dotyczącym prac podkomisji, nazywając je z ironią przełomowymi. „Niewiarygodne. Niepojęte” – szydził.

„Najlepsze” jednak w tym wszystkim jest to, że jak wynika z informacji zawartych na stronach internetowych ministerstwa obrony narodowej, ostatnie dokumenty przekazane przez komisję prokuraturze, dotyczyły zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej przez… byłego premiera Donalda Tuska.

/jp/

Źródło: naTemat

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ryszard Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Ryszard

Ciszej nad tą trumną, chciałoby się zakrzyknąć, bo temat powagi niewarty i zajmowanie się nim przydaje tylko tej operetkowej „komisji” ważności. Może to (mimo powagi) sprawa tylko dla kabaretów? Ale takich teraźniejszych o poziomie błazeńsko-cyrkowych, bo poważne niegdysiejsze kabarety nawet by o śmichowaniu z tej komisji nie pomyślały. Szlachectwo zobowiązywałoby.