Prokurator odmawia ścigania Kaczyńskiego. (…) Nie będzie ścigał przestępstwa, bo podobało się wielu osobom, które były świadkami jego popełnienia”

Rozbicie dzielnicowe. PiS rozważa dwa warianty podziału Mazowsza

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa ze względu na to, że… homofobiczne słowa polityka miały podobać się zgromadzonym na wiecu osobom.

 

Lider PiS obraził homoseksualistów podczas wystąpienia na Pikniku Rodzinnym w Stalowej Woli. Kaczyński dziękował arcybiskupowi Jędraszewskiemu (autorowi słów o „tęczowej zarazie”) i ostro atakował środowiska LGBT. Zdaniem prokuratury Kaczyński nie popełnił jednak przestępstwa. Pracownicy OMZRiK więcej o sprawie napisali na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Prokurator odmawia ścigania Jarosława Kaczyńskiego przy pomocy kruczków prawnych, argumentując to tym, że nie będzie ścigał przestępstwa, bo podobało się wielu osobom, które były świadkami jego popełnienia” – napisano w social mediach Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

 

Jak się okazuje, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa, nawet gdy OMZRiK odwołał się od jej decyzji. „Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia, a gdy się odwołaliśmy, odmówiła również przyjęcia zażalenia twierdząc, że Ośrodek nie jest instytucją społeczną, którą naturalnie jest”.

To jednak nie koniec tej kuriozalnej sytuacji. Okazuje się, że – zdaniem prokuratury – homofobiczne opinie Kaczyńskiego podobały się… katolikom, a nawet tysiącom rodzin z dziećmi. „Jednak to, co najbardziej bulwersuje w dokumencie przesłanym nam przez prokuratora Adama Cierpiatkę to końcowe uzasadnienie, w którym funkcjonariusz twierdzi, że nie zamierza ściągać sprawcy, bo czyny karalne, które popełnił, podobały się katolikom, a konkretnie tysiącom rodzin z dziećmi” – poinformowała antyrasistowska organizacja.

Aktywiści Ośrodka są mocno zaniepokojeni ostatnimi poczynaniami prokuratury i PiS-owskiego państwa. Przestrzegają nawet przed narodzinami w Polsce dyktatury o prawicowym charakterze. „Proszę Państwa na naszych oczach rodzi się reżim totalitarny” – przestrzega w swoim oświadczeniu stowarzyszenie.

Zaniepokojeni decyzją prokuratury są również internauci. „Nie mamy tego płaszcza i co nam pan zrobisz? Bareja przewraca się w grobie. Kto jeszcze będzie darł japę, że daleko nam do dyktatury?”, „Czyli jak na koncercie deathmetalowym artysta podrze Biblię, to od dzisiaj prokuratura nie będzie wszczynać postępowania, bo czyn podobał się zgromadzonej tam publiczności? Prokuratura pisowska ma iście moralność Kalego” – to tylko niektóre komentarze oburzonych użytkowników sieci.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

16
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
mikołajRenataCzesławdarekGrazyna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Niejaki Cierpiatko w portki ze strachu zrobił na samą myśl o tym, że mógłby za cokolwiek kaczyńskiego* ścigać.
——————————–
* Mała litera użyta w sposób świadomy i intencjonalny

Maciek123454321
Maciek123454321

Panu Prezesowi należą się słowa uznania i podziękowania za wstrzemięźliwość. Przecież mógłby pojechać do Sopotu i zastrzelić Donalda Tuska na spacerze z psem. To też wielu ludziom by się spodobało. Podobno ma pistolet. A te głąby z OMZRiK niech się cieszą, że gestapo nie wsadziło ich jeszcze do kicia za obrażanie wodza. Och, przepraszam zapędziłem się. Myślałem, że to Niemcy AD.1933, a tymczasem to jest Polska AD.2019.

Jantar
Jantar

Sam by nie pojechał – wysłałby jednego ze swoich ochroniarzy. Co do reszty – widzę to identycznie.

Grazyna
Grazyna

Świetny komentarz

Joanna
Joanna

Adolf Hitler na stadionach też się podobał!!! Chyba czas się zwijać 🙁

Jacek Doliński
Jacek Doliński

To chyba jakiś kiepski żart!
A jeżeli nie, to przypominam szanownym prokuratorom, że słowa na k… i p… które wypowiadał na swoim festiwalu Jurek Owsiak też się podobały zgromadzonym

Jantar
Jantar

Tyle, że prezes jest „Zbawcą Narodu, którego namaścił sam Bóg poprzez Episkopat i każdego biskupa z osobna”, a Jurek Owsiak jest tylko kłodą u nogi tegoż Zbawcy. Zbawca, jako namaszczony przez Boga, jest ponad wszelkim prawem, natomiast kłodę trzeba usunąć za wszelką cenę i zutylizować, np. na meble.

smętek
smętek

G. Orwell „Folwark zwierzęcy”. Polecam lekturę tego niewielkiego dziełka i takie zdarzenia przestaną nas dziwić.

ElżbietapMIWv
ElżbietapMIWv

A jak ja zgromadzę sporo nielubiących pisu , popełnię przestępstwo na jego członku/ sorry, wiadomo o kogo chodzi / to też nie będę ścigana? Proszę o informacje ilu potrzeba kibicujących świadków.

Chermes
Chermes

Czyli, rozumiem, jeśli ktoś, na wiecu, będzie nawoływał do powieszania Kaczyńskiego, przy aplauzie zebranych, prokuratura nie będzie go ścigać, gdyż „podobało się to zebranym”?

Grazyna
Grazyna

Jak Hitler przemawiał to całe Niemcy kochali go za to i też publiczność uwielbiała jego występy. Po latach dopiero był przestępca. Uważam że takie rasistowskie wypowiedzi są bardzo niebezpiecznym faktorem dzielenia ludności i przekazywania nienawiści

darek
darek

czyli jak ukradnę auto i powiem, że podobał się mój wyczyn kumplom i było git. To po pisowsku przestępstwa nie ma ????

Czesław
Czesław

Zakładam, hipotetycznie. Ksiądz wykorzystał seksualnie nieletnie dziecko. Znamy sprawcę i urządzamy publiczny lincz przy aplauzie zgromadzonych. Wg ziobrotury nie ma postaw do ścigania sprawcy/sprawców. Piękna wykładnia prawa. Czas się bać.

Jantar
Jantar

Albo taki przykładzik. Ogoleni na łyso chłopcy wieszają na drzewie osobę, która w niewielkiej wiosce krytykowała Zbawcę Narodu. Przy aplauzie mieszkańców i z błogosławieństwem księdza z miejscowej parafii. Według prokuratury Ziobry dokonany lincz na przedstawicielu opozycji nie będzie zbrodnią, bo podobał się wielu osobom, a nawet ksiądz pochwalił., bo „za zdradę Polski należy się śmierć”. I przy takiej wykładni prawa („bo podobało się to wielu osobom to przestępstwa nie ma”) takie scenki często czekają nas w niedalekiej przyszłości. Bo to jest po prostu odgórne danie przyzwolenia na coś takiego. Hitler też dał takie przyzwolenie bojówkom Hitlerjugend i Gestapo, a Stalin… Czytaj więcej »

Renata
Renata

Polska to naprawdę ciemnogród! Polacy zacofani ….. mały karakan, złodziej, gbur ma prawo obrażać, mówić co ślina na język przyniesie, oszukiwać, wpędzać nas w coraz większe problemy! I on może, jemu wolno! A jak tylko ktoś inny wypowie się nie tak jak się podoba to zaraz sądy, kary. Bo ktoś prawdę powie

mikołaj
mikołaj

Po tym fakcie już blisko do wojny domowej