Prokurator Piotrowicz grozi sędziom

Rozmodlony były prokurator PZPR

Prokurator z czasów stanu wojennego Stanisław Piotrowicz, a obecnie prominentny poseł PiS, ni mniej, ni więcej tylko grozi sędziom! Na dodatek ośmiela się powoływać na Konstytucję! – „To, co czyni część środowisk sędziowskich jest działaniem naruszającym podstawowe założenia konstytucyjne w odniesieniu do wymiaru sprawiedliwości. Chociażby takie, że część środowisk nie respektuje delegacji konstytucyjnej do uregulowania pewnych kwestii w zakresie wymiaru sprawiedliwości przez ustawę zwykłą. Po drugie, nie honoruje konstytucyjnego zapisu o apolityczności sędziów. Nie możemy być bierni wobec tego rodzaju zachowań części środowiska sędziowskiego. Jeżeli środowiska sędziowskie będą chciały storpedować reformę wymiaru sprawiedliwości, to my podejmiemy takie środki, które uniemożliwią to niekonstytucyjne zachowanie części środowiska sędziowskiego” – powiedział prokurator Piotrowicz w wywiadzie dla wPolsce.pl.

Po tej zapowiedzi Janusz Piechociński z PSL zadał Piotrowiczowi na Twitterze pytanie: – „Zaprosicie na Białołękę czy do Arłamowa?”. A Przemysław Henzel z RMF FM skomentował: – „Czyli teraz to Partia będzie oceniać, co jest zgodne z Konstytucją, a co nie? Mam wrażenie, że już to przerabialiśmy – za komuny”. – „Lider PiS, prokurator stanu wojennego, członek egzekutywy PZPR Piotrowicz straszy sędziów Sądu Najwyższego. To jest dno! – napisał Tomasz Siemoniak z PO.

https://twitter.com/rtoipikswelisaw/status/1016350124556025857

Pozostałe komentarze też są pełne oburzenia. – „Panie komuch, i co, będziecie strzelać? Boimy się powrotu do czasów, w których pan uzyskał szlify prokuratora i wzorców, z których ludzie pańskiego pokroju ochoczo korzystają, kurczowo trzymając się władzy”; – „WOT już ćwiczy w terenie – ścieżki zdrowia wrócą?”; – „Piotrowicz zatęsknił za młodością i poczuł komunistyczny powiew wiatru w żaglach”.

bt

Źródło: 300polityka, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AndaJoannasmęteksama prawda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sama prawda
sama prawda

Odezwała się komunistyczną natura i wychowanie pisuarskiego politruk!

smętek
smętek

Trzeba przyznać, że on wie co trzeba zrobić. Przećwiczył to w PRL. Będzie „Wicie, Rozumicie. Jak nie przestaniecie to wyrzucimy was z zawodu”. Potrzebne przepisy da się zrobić, jak mówiła gwiazda sprawiedliwości byle Jaki.

Joanna
Joanna

„my podejmiemy takie środki, które uniemożliwią to niekonstytucyjne zachowanie części środowiska sędziowskiego”. Ta wypowiedź to skandal. Mam nadzieję, że wreszcie pojawi się jakaś opozycja parlamentarna, która podejmie takie środki, które uniemożliwią to niekonstytucyjne zachowanie środowiska PiS. Bo jak dotychczas opozycji nie ma.

Anda
Anda

Postawa Piotrowicza to dowód, że komunistyczny sposób rozumowania nigdy nie przemija- u niektórych, bo ja jednak u choćby Jaruzelskiego takich wypowiedzi po 1990 roku nie słyszałam.
Bezczelny bolszewik.