Prokurator Święczkowski żąda wyjaśnień od Małgorzaty Gersdorf – Rzecznik SN: „To się w głowie nie mieści”

Zemsty Święczkowskiego

„Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski zwrócił się do I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf z żądaniem wyjaśnień w sprawie zawieszenia w ubiegłym tygodniu Izby Dyscyplinarnej” – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

 

Chodzi o zarządzenie, w którym prof. Gersdorf zdecydowała, że sprawy rozpatrywane dotąd przez Izbę Dyscyplinarną SN mają trafić do innych izb tego sądu – Karnej i Pracy. Pisaliśmy o tym w artykule „Profesor Małgorzata Gersdorf zawiesiła działanie Izby Dyscyplinarnej SN”.

Rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski w rozmowie z onet.pl stwierdził, że jest zaskoczony tym posunięciem zastępcy Ziobry. – „Prokurator Krajowy stawia się w tym piśmie w roli obrońcy praworządności, według niego to I Prezes SN narusza zasady trójpodziału władzy. Forma tego pisma jest niezwykła, niespotykana. W Polsce dzieją się rzeczy, o których „nie śniło się filozofom” – by zacytować klasyka. Przekraczane są kolejne bariery i granice, a my w tym stanie osłupienia i zdumienia pozostajemy od lat” – powiedział sędzia Laskowski.

 

Dodał, że o tej sytuacji zostanie zawiadomiony unijny Trybunał Sprawiedliwości. – „Wiele wskazuje na to, że wkraczamy w jakiś nowy etap. Może być tak, że to pismo od Prokuratora Krajowego to jest jakiś wstęp do próby postawienia I Prezes jakichś zarzutów. To się w głowie nie mieści” – stwierdził rzecznik SN.

„Święczkowski może się domagać co najwyżej dolewki zupy. Od żony TW Wolfganga”; – „Komuś się pomieszało od poczucia sprawowania władzy. Mam nadzieję, że to minie z koronawirusem, albo jeszcze szybciej”; – „Niedługo cieć w prokuraturze będzie decydował o SN w Polsce. Chyba że wywalimy jakoś PiS na śmietnik historii…” – pisali internauci.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerry
Jerry
25 kwietnia 2020 09:59

A kim on jest?.

Shaq
Shaq
26 kwietnia 2020 09:35
Reply to  Jerry

Mściwą górą tłuszczu – pokazał to przy okazji tzw, Afery KNF, gdzie zamiast zająć się przestępcami (pech – jego kumplami) zaczął prześladować ofiarę.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka
26 kwietnia 2020 20:36
Reply to  Jerry

Tępym wieprzem, pokroju siepaczy rodem z hitlerowskiego Volksgerichtshofu, czyli ”Trybunału Ludowego”.

Maciek123454321
Maciek123454321
25 kwietnia 2020 10:47

Właściwie, czemu nie? Po co my się tak przejmujemy pisem? Olać ich ciepłym moczem i nie podporządkowywać się. Mogą nam skoczyć…

Ona
Ona
25 kwietnia 2020 14:32

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS?

marian
marian
26 kwietnia 2020 13:00

Dziwujta się jeszcze dłużej dziwujta a znajdziecie się w miejscach odosobnienia i to w najlepszym przypadku. Przecież ten facet ma fizjonomię największego zakapiora a jego sposób bycia potwierdza to na co wskazuje fizjonomia. Takim ludziom trzeba odebrać władzę i to szybciuteńko bo nas zeżrą.

piotr
piotr
26 kwietnia 2020 22:20

Bardzo dobrze Pan Prokurator zrobił. Nie może być jakaś i sędzia ponad prawem