Prokurator uważa, że karą dla byłego radnego PiS za znęcanie się nad żoną powinny być… prace społeczne!

Radny PiS skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia

W Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy dobiega końca proces w sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną przez byłego radnego PiS Rafała P.

 

Jest oskarżony o to, że od lutego 2006 r. do końca stycznia 2017 r. miał m.in. wszczynać awantury, lżyć i poniżać żonę, kopać w pośladki, bić po głowie i całym ciele czy podduszać. Stosowanie przez niego przemocy ujawniła sama Karolina Piasecka – umieściła w internecie drastyczne nagranie z awantury domowej.

Dzisiaj w sądzie wygłoszone zostały mowy końcowe. Prokurator zawnioskował o ukaranie Rafała P. 2 latami ograniczenia wolności w formie… 30 godzin prac społecznych miesięcznie. Obrońca Karoliny Piaseckiej domaga się 6 lat bezwzględnego więzienia. A adwokaci byłego radnego PiS chcą jego uniewinnienia.

 

Karolina Piasecka nie kryła zdziwienia stanowiskiem prokuratury. – „Uważam, że to nie jest obiektywny wniosek. Jedynym wytłumaczeniem takiej postawy prokuratury jest podłoże polityczne. Mój mąż przez lata był związany z PiS-em, najwyraźniej prokuratura chce pójść mu na rękę. To niezwykła łaskawość śledczych wobec oprawcy. Nadal jednak liczę na sprawiedliwy wyrok” – powiedziała Piasecka w rozmowie z wp.pl. A sąd ma go wydać 13 sierpnia.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P
Rafał P

Jakie tam prace społeczne? Przynajmniej dwa lata ciężkich robót w kamieniołomach.