Prokurator z dyscyplinarką na koncie powołany przez Dudę do orzekania w… Izbie Dyscyplinarnej SN

Prokurator z dyscyplinarką na koncie powołany przez Dudę do orzekania w… Izbie Dyscyplinarnej SN

Andrzej Duda powołał sześciu nowych sędziów Sądu Najwyższego. Trzech z nich trafi do Izby Dyscyplinarnej – tej samej, której funkcjonowanie wstrzymał unijny Trybunał Sprawiedliwości.

 

A wśród tych sędziów znalazł się m.in. prokurator Jarosław Duś, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry. W przeszłości Duś został dyscyplinarnie ukarany za publikacje w mediach pomawiające przełożonych i środowisko prokuratorskie.

Tylko z powodu przedawnienia umorzono inną sprawę jego dotyczącą. Duś nie chciał zapłacić za wykonaną usługę w warsztacie samochodowym. Miał obrażać pracowników, wymachiwał legitymacją prokuratorską i twierdził, że „nie takich wsadzał do więzienia”.

 

„Powołanie sześciu nowych osób do Sądu Najwyższego to wzmocnienie „rzutem na taśmę” dobrozmianowej grupy nieprawidłowo powołanych sędziów Sądu Najwyższego, tych wybranych z udziałem neo-KRS. Jest to zachowanie w mojej ocenie niegodne prezydenta kraju będącego członkiem Unii Europejskiej. To jaskrawy przejaw upolitycznienia procedury wyboru przyszłego prezesa SN​” – skomentował w rozmowie z onet.pl rzecznik Stowarzyszenia „Themis” Dariusz Mazur.

Przypomnijmy, że na mocy zarządzenia Kamila Zaradkiewicza, w najbliższy piątek odbędzie Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego. Ma ono wyłonić pięciu kandydatów na nowego I prezesa, spośród których będzie wybierał prezydent. Czyżby któryś z nowo powołanych sędziów miał ułatwić ten wybór Dudzie?

bt

Źródło: wyborcza.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
8 maja 2020 06:55

Pisowska rewolucja kadowa trwa, Niedługo zaczną skazanych za gwałt powoływac do milicyjnych jednostek zwalczania przestępczości seksualnej.