Prokurator ze Zgorzelca zachował się przyzwoicie więc został odwołany

Urzędniczka prokuratury mobbingowana, bo jej mąż należy do krytykującego Ziobrę stowarzyszenia prokuratorów?

Prokurator Artur Barcella ze Zgorzelca został odwołany ze stanowiska szefa miejscowej Prokuratury Rejonowej, bo nie zażądał odsunięcia od rozprawy sędziego kwestionującego legalność powołania KRS. Chodziło o wcześniej nagłośnioną przez „Wyborczą” sprawę sędziego Andrzeja Żuka z Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

 

Miał on rozpatrzyć w apelacji sprawę mężczyzny skazanego przez sąd I instancji za posiadanie marihuany. Pogrążyło go to, że wystosował do Sądu Najwyższego pytanie, czy sędzia Dariusz Paluszek z Sądu Rejonowego w Zgorzelcu, który wydał w tej sprawie wyrok, miał prawo orzekać, skoro jest sędzią z nominacji upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa.


Do akcji wkroczył wówczas zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik, który wszczął wobec sędziego postępowanie wyjaśniające.

 

Jak na razie zarzutów dyscyplinarnych wciąż mu nie przedstawiono, ale „zapłacił” za to szef Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu. Po prostu nie zastosował się do instrukcji wydanej przez prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, nakazującej każdorazowe składanie wniosków o wyłączenie ze składu sędziów kwestionujących legalność nowej KRS. Gdy oficjalnie nakazał mu to prokurator okręgowy w Jeleniej Górze, prokurator Barcella również odmówił, prosząc o wskazanie podstaw prawnych.

„Zadecydowało o tym wiele powodów, które złożyły się na ogólną złą ocenę pracy pana prokuratora Barcelli” – wyjaśniał „Wyborczej” Tomasz Czułowski rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.  Pytany o konkretne powody takiej decyzji o szczegółach mówić jednak nie chciał. O sprawie sędziego Żuka nie miał pojęcia.

Wiadomo natomiast na pewno, że obowiązki prokuratora rejonowego w Zgorzelcu powierzono dotychczasowemu zastępcy Barcelliego prokuratorowi Pawłowi Podhajskiemu, który już wcześniej wystąpił do sądu o odsunięcie sędziego Żuka.

/p/

Źródło: Wyborcza

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LidiaRafał PMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Niech studenci pilnie się uczą na wydziałach prawa. Potrzebny będzie nowy narybek – w sądach, ale szczególnie w prokuraturach.

Rafał P
Rafał P

Dokładnie: NARYBEK, bo jak wszystkim od dawna wiadomo, RYBY GŁOSU NIE MAJĄ, Takich właśnie sędziów sędziów potrzebuje PiS.

Lidia
Lidia

Następne będą wolne media