„Prokuratorze Święczkowski – szykanuje pan prokuratora z autorytetem i dorobkiem”

Zastępca Ziobry nakazał prokuratorom składać donosy na niepokornych sędziów?

„O jeden most za daleko”, prokuratorze Święczkowski. Szykanuje Pan prokuratora z autorytetem i dorobkiem, członka zarządu LSO. Nie ustąpimy. Nie boimy się. Nadal się śmiejemy” – napisał na Twitterze prezes Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia” Krzysztof Parchimowicz.

Chodzi o prokuratora Mariusza Krasonia, który został oddelegowany na pół roku z Prokuratury regionalnej w Krakowie do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu. Delegacja nie wymaga uzasadnienia i nie można się od tej decyzji odwołać.

W opinii środowiska ten kadrowy ruch zastępcy Ziobry, prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, jest odwetem za zaangażowanie Krasonia w obronę niezależności śledczych. Krasoń był m.in. współautorem uchwały, w której krakowscy prokuratorzy sprzeciwili się „pozasłużbowemu oddziaływaniu przełożonych na postępowania”. Krytykowali też organizację bieżącej pracy prokuratur. Ich zdaniem warunki pracy się pogorszyły, a opóźnienia – zwiększyły.

„Delegacja Krasonia nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. To jest quasi-kara dyscyplinarna. Tyle że odbywa się bez postępowania i orzeczenia sądu dyscyplinarnego. Kiedy się skończy, w nowym roku Święczkowski może ją przedłużyć na kolejne 6 miesięcy” – powiedział „GW” jeden z prokuratorów. Mariusz Krasoń to jeden z bardziej doświadczonych prokuratorów w Krakowie; prowadził najważniejsze i najbardziej skomplikowane postępowania.

bt

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał P
Rafał P
6 lipca 2019 06:54

Kogo to jeszcze interesuje? Ziobro-Zero konsekwentnie realizuje program podporządkowywania całego tzw. wymiaru sprawiedliwości swoim chorym imaginacjom.
Dopóki cały PiS nie dostanie kopa w doopę, nie ma co liczyć na jakąkolwiek normalność.