„Prokuratorzy z sądu dyscyplinarnego postawili się śledczym Ziobry”

„Prokuratorzy z sądu dyscyplinarnego postawili się śledczym Ziobry”

„Prokuratorzy z sądu dyscyplinarnego postawili się śledczym Ziobry. „Wydanie takiego rozstrzygnięcia wymaga sporo odwagi. – mówi osoba znająca kulisy sprawy o uchwale sądu w sprawie immunitetu” – napisała na Twitterze Ewa Ivanova z „Gazety Wyborczej”.

 

A chodzi o postanowienie sądu dyscyplinarnego, który nie zgodził się na uchylenie immunitetu prokuratorowi Józefowi Gackowi, który zajmował się śledztwem przeciw byłemu szefowi BOR gen. Mariuszowi Janickiemu. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Prokurator, który nie znalazł dowodów „winy” b. szefa BOR za katastrofę smoleńską, będzie miał kłopoty?”.

Zarzuty Gackowi chciała postawić Prokuratura Okręgowa w Radomiu. – „Wnioskodawcy nie wykazali, że istnieje dostatecznie uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa” – powiedziała Joanna Jakubowska-Siwko, pełnomocniczka prok. Gacka, komentując uchwałę sądu dyscyplinarnego.

 

„Wydanie takiego rozstrzygnięcia wymaga sporo odwagi od prokuratorów, którzy na co dzień są podwładnymi Zbigniewa Ziobry. Każdy z nich musi mieć w tyle głowy pytania, w jakim momencie kariery zawodowej się aktualnie znajduje i ile może go kosztować niezależność” – stwierdził rozmówca „GW”, znający kulisy sprawy.

Uchwała nie jest prawomocna. Może zostać zaskarżona do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Bart

Oczywiście cieszymy się, ale swoją drogą – doczekaliśmy czasów, kiedy to normalne przyzwoite zachowanie jest godnym opisania w mediach wyjątkiem, a normą są świństwa pisowskiej władzy.