Prokuratura chce ukarać sędziów, którzy orzekali na korzyść Mariusza Krasonia szykanowanego przez resort Ziobry

Prokuratura chce ukarać sędziów, którzy orzekali na korzyść Mariusza Krasonia szykanowanego przez resort Ziobry

„W Wydziale Spraw Wewnętrznych prowadzone jest postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w Sądzie Okręgowym i Sądzie Rejonowym w Krakowie” – powiedziała reporterce TVN24 rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Nie chciała jednak odpowiedzieć na pytanie, na czym polegają te „przekroczenia uprawnień” przez sędziów, którzy orzekali w sprawie prokuratora Mariusza Krasonia.

 

Prokurator Krasoń bowiem na posiedzeniu Zgromadzenia Prokuratorów w Prokuraturze Regionalnej w Krakowie w ubiegłym roku przedstawił projekt uchwały, w której śledczy pisali m.in. o zagrożeniach niezależności prokuratury i o wywieranych naciskach. Zastępca Ziobry prokurator krajowy Bogdan Święczkowski podjął decyzję o nagłym, praktycznie z dnia na dzień, oddelegowaniu Krasonia z Krakowa do Wrocławia.

Krasoń w sądzie domagał się unieważnienia tej decyzji. Sąd Okręgowy w Krakowie przyznał mu rację i nakazał wstrzymać delegację Krasonia do Wrocławia na czas trwania postępowania przed sądem.

 

Prokuratura nie zastosowała się do tego orzeczenia, więc Krasoń po raz kolejny – tym razem w Sądzie Rejonowym w Krakowie – domagał się wyegzekwowania decyzji o cofnięciu mu delegacji. Sąd dał prokuraturze dwa dni na przywrócenie Krasonia do pracy w Krakowie, a ta znowu zignorowała orzeczenie.

Finał sprawy jest taki, że prokurator Krasoń wrócił do Krakowa, ale Święczkowski uniemożliwił mu pracę w jego macierzystej prokuraturze. Teraz oddelegował go do pracy w jednej z prokuratur rejonowych w Krakowie. A wobec sędziów, którzy wydali niekorzystne dla prokuratury decyzje w sprawie Mariusza Krasonia wszczęto właśnie postępowania karne…

bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
smętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Mam nadzieję, że będzie jak w scenie z „Hydraulika”. Tam było „…panu majstrowi..” a w zaistniałej sytuacji pieski Święczkowskiego – sędziom.