Prokuratura chciała ostrzejszego wyroku dla księdza ale…spóźniła się z wnioskiem o jeden dzień

Prokuratura chciała ostrzejszego wyroku dla księdza ale...spóźniła się z wnioskiem o jeden dzień

Ksiądz Wisław C. były proboszcz w parafii w Kurowie został nieprawomocnym wyrokiem skazany na 3,5  roku więzienia za to, że wysyłał 14-letniej dziewczynie swoje nagie zdjęcia. W komentarzach do nich zachęcał nastolatkę do uprawiania z nim seksu.

 

O wszystkim wiedziała matka dziewczyny i, o zgrozo, dawała na ten proceder swoje przyzwolenie. Ona również usłyszała wyrok. Zgodnie z decyzją sądu ksiądz ma odbyć karę w zakładzie typu otwartego.

„W takich placówkach osadzeni mają możliwość noszenia własnych ubrań, nieograniczonego widzenia się z bliskimi i mogą liczyć na częste przepustki” – czytamy na: gazeta.pl. Czas spędzony przez byłego duchownego w areszcie (lipiec 2019-listopad 2020), zgodnie z decyzją sądu, zaliczono mu na poczet kary. Powyższe może skutkować tym, że Wiesław C. opuści więzienie za niecałe dwa lata.

 

Obrońca byłego proboszcza złożył apelację do Sadu Rejonowego w Puławach i stara się o złagodzenie wyroku. Z wysokością wyroku nie zgodziła się również Prokuratura Okręgowa w Lublinie dla której wyrok jest za niski. Swojej apelacji prokurator nie zdążył jednak wysłać na czas.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją. Prokuratura na wysłanie apelacji miała czas do 11 stycznia, a wysłała ją 12 stycznia, a zatem po terminie, przez co nie mogła zostać przyjęta”– stwierdziła Joanna Chimosz, prezes Sądu Rejonowego w Puławach.

Śledczy twierdzą, że nie popełnili błędu bo…uznali, iż „mają dodatkowy dzień na dezynfekcję dokumentów”. Wobec powyższego złożyli zażalenie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Jeśli to zażalenie zostanie oddalone były proboszcz nie będzie musiał obawiać się zaostrzenia wyroku.

Prokuratura Ziobry to stan umysłu..

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
19 lutego 2021 16:32

Spóźnienie o jeden dzień. No taki przypadeczek po prostu.

Tomek
Tomek
19 lutego 2021 16:46

Zaraz, zaraz. Jest instytucja skargi nadzwyczajnej. Panowie Ziobro i Święczkowski, do roboty !

Gabriel
Gabriel
19 lutego 2021 23:37
Reply to  Tomek

Takie rzeczy zrobią może po wyborach, przed wyborami na pewno nie.

Gabriel
Gabriel
19 lutego 2021 23:36

Celowa robota, nie ulega wątpliwości w obronie księżulka. Skąd my to znamy ?

Maciek123454321
Maciek123454321
20 lutego 2021 12:12

Wyrok wyrokiem, ale ten „ksiundz” to już nie będzie miał życia. Infamia obywatelska zaczyna już działać.